brumbrum

Oficialny text: Te Ata sa zamerala na Broadway a na to, čo považovala za svoj životný sen. Na jednom konkurze za druhým ju odmietali a ona začala pochybovať o tom, či je stvorená pre svetlá divadla. Oficialny text: Te Ata sa zamerala na Broadway a na to, čo považovala za svoj životný sen. Na jednom konkurze za druhým ju odmietali a ona začala pochybovať o tom, či je stvorená pre svetlá divadla. Nielen že tu chýba popis filmu, chýba aj tag "životopisný". Oplatí sa vidieť, Kilcher stvárnila zasa raz super, jednak jej rola doslova sekne a jednak sa vyjadrila, že ešte aj ten pôvod Nemka + Indián je presne akoby bol príbeh o nej.. Pekne prerozprávaný osud Indiánky, čo chce na Európanmi ukradnutej indiánskej pôde priblížiť ich kultúrne indiánske tradície, hoci biele zadky im práve v tom čase chystali zákon kriminalizujúci akékoľvek vystúpenia tohto typu, šíriace povedomie a pôvod Indiánov. Nie sú to časy dávno zašlé: stačí sa pozrieť, kam to Európania dotiahli na americkom kontinente - pôvodní Indiáni dodnes preklínajú ich vykorisťovateľov, keďže sú pozatváraní v rezerváciách, fetujú a chlastajú. Pekne ukázali, ako sa na jednej strane presadzoval zákaz indiánskych kultúrnych predstavení a na druhej strane stupídne disneyovky sa vysmievali Indiánom, ktorých amíci idúcky z Európy povraždili a pozatvárali do rezervácií, čo pretrvalo až dodnes. Za mňa 5*, nakoľko ten príbeh je nielen aktuálny, ale ešte aj pravdivý a keď si človek na záver pozrie, ako vyzerala a pôsobila pôvodná hrdinka, tak film nič nepreháňa, skôr naopak. ()