Maryland (festivalový název)

Scénografie:

Samuel Deshors

Kostýmy:

Pascaline Chavanne

Európska odpoveď na hollywoodského Bodyguarda, skoro ako od Hanekeho (a Bier súčasne). Minimalistická, psychologická, s hlavným hrdinom zmietaným paranoídnou psychózou a márne túžiacom po objatí a niečom zmysluplnom v jeho živote. Citlivý i drsný film, v thrillerových pasážach mrazivo napínavý, vo vzťahových náznakovo krehký. Výborná záležitosť pre náročnejšieho diváka.(24.3.2016)

• Skeksis

Neprekáža mi pozerať sa dve hodiny na Matthiasa - veď za toho sú tie dve hviezdy, ale s nevrlou, zdutou Nemkou je to už horšie. Odhliadnuc od toho, že aj v príručke k hriankovaču sa toho deje viac, aj to málo, čo sa tam udeje, je dosť veľká kravina. Radšej by som sa pozerala na dokument, počnúc od toho, ako sa M. S. ráno zobudí, pretacká dňom, až po zaľahnutie a spánok.(23.4.2016)

Škoda, že se autorka nedokázala rozhodnout, co vlastně točí. Jako thriller to stojí za prd, jedna opravdu dramatická situace (ta v autě) je docela dost málo, jako romantika to taky neobstojí, protože náznaků je málo a akce žádná, jako psychologické drama taky ne protože na to se toho o Vincentovi zas tak moc nedozvíme, hučení v hlavě, nějaký stíhy, návaly vzteku a roznazaný vidění taky na film nevydá. Ikdyž první půlka vypadá docela slibně, pak se to už jen tak rozplyzává. Navíc to všechno působí strašně nevěrohodně, to že tak pochybnej obchaodník nemá stabilní ochranku, chování paničky, já bych z toho že mě někdo rve z auta rozbitým okýnkem byla zesraná ještě roky, práce policie a i práce a rozhodování Vincenta jakožto ochranky. A zbytečně intenzivní hudba, přebíjející to co se děje a uměle navozující=vnucující atmosféru, jako by to napětí nedokázali navodit jinak. Takže jediná devíza filmu je hodina a půl s MS.(7.10.2016)

Mix Bodyguarda (zaměření na hlavního hrdinu a jeho křehký vztah se zaměstnavatelkou) a Drive (estetika, minimalismus, hudba !). Škoda, že je to tak strohý a krátký film na to, o čem pojednává. Ta emocionální rovina je silná a stopáž je příliš krátká na to, aby se hlavním hrdinům dostal divák plně pod kůži. Akčnější pasáže překvapivě mrazivě napínavé. Přesně to zapadá do evropského trendu současného ambicióznější filmařiny.(4.12.2016)

• DwayneJohnson

Nemám rád Dianu a vlastně ani Matthiase. Ale to by zase až tak nevadilo. Kdyby v tom filmu bylo něco, co bych dokázal ocenit, klidně bych dal víc. Jo, zlatý kdyby. Takhle mi nezbývá nic jiného, než napsat, že to nemělo hlavu ani patu a bylo to nudné jak dnešní počasí. Mlhavo, sychravo a ještě k tomu prší. No prostě hrůza. Pokud snad někdo viděl něco, co já ne, tak raději do pošty, prosím. Děkuji předem.(25.11.2016)

• - Vincent (Matthias Schoenaerts) aj počas poslednej noci zamkne vchodové dvere do vily, otočí sa a ide do kuchyne. Ako prechádza izbou smerom ku kuchyni, z tieňa za ním nakrátko vystúpi tmavá postava. (koba)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 5 (koba)