Je Den matek a tři kamarádky z předměstí mají pocit, že na ně všichni zapomněli. Vyrazí proto do New Yorku, aby překvapily své dospělé syny. (Netflix)

kleopatra

Zase jednou film, ve kterém nikdo nechodí do práce a přesto mají všichni zaprděná hnízdečka a špica ohozy. A o co že tu jde? Nepřijde gratulace ke Dni matek. Moje realita, a tak nechápu, v čem je vlastně problém. Tyhle maminy jsou však zvyklé na realitu jinou a vyžadují synka pokorného, milujícího a závislého a když ne, tak to pacholkovi nezvedenýmu dojedou vytmavit. Ach jo. A to jsou v hlavní roli tak sympatické a dobré herky. Jinde teda. ()

Malarkey

Já vlastně nevím, jak začít komentář, abych nebyl sprostej. Chvílemi jsem z těch matek fakt nemohl. Na druhou stranu ale tato dramedie měla něco do sebe. Myšlenka je hezká, milá, ale ty mámy to hrozně přeháněly. Vlastně nevím, která byla nejmíň afektovaná a nejvíc v pohodě, ale asi Angela Bassett. Chvílemi to, pravda, byla sranda, chvílemi to, taky pravda, bylo k vzteku. Dokoukal se to nicméně dalo, ale mezi třemi a dvěma hvězdami jsem se nakonec rozhodl pro to hodnocení horší. To, že se párkrát zasmějete neznamená, že Vás film bude bavit celou dobu. ()

silentname

"Otherhood" má dosť veľký problém vedieť na čo sa sústrediť, v akej miere a nespadnúť do klišé. Nakoľko tu máme príbehy troch matiek, tak si povedzme niečo o všetkých. V prvom rade tu máme Gillian a jej syna Daniela. Tento príbeh podľa mňa mohol byť zaujimavý, keby sa na neho tvorcovia viac zamerali. V prvom rade je ich vzťah trošku komplikovanejší a okrem toho syn sa práve rozišiel so svojou priateľkou, ktorú mu jeho mama podľa info na jej sociálnych sieťach neschvaľovala. Lenže ako sa ukáže, možno ten vzťah medzi nimi bol silnejší a záležalo mu na ňom. Tam je potenciál na to rozvinúť to viac, aby sme postavy lepšie poznali, no film na to nemá absolútne čas a nevenuje sa postavám dostatočne. Dokonca mám pocit, že všetko sa zbehne štýlom, kedy ani nevieme ako len sa veci stanú, lebo sa blížime ku koncu. A stálo by to za to vidieť ako sa tie veci vyvíjajú a mať tam viac dialógov. Boli potrebné. Potom je tu Carol so svojim synom Mattom. Tento je celkom okey, no nemôžem povedať, že by bol nejako veľmi zaujímavý. Jediné čo na ňom funguje je záverečný odkaz od syna a kytica. A okrem toho sa tu ukazuje, že obe strany môžu vnímať niektoré momentky úplne inak. Myslím si, že je to celkom okey, no rozhodne nie je dostatočne zaujímavý. A niečo tomu chýbalo. A potom je tu Helen a Paul. Kedykoľvek sa posunieme sem, tak ma film vysoko prestával baviť. Felicity Huffman tomu moc nepridáva, je tam veľké množstvo klišé a len sa to buduje a buduje do ešte tragickejších klišé, ktoré sú ku koncu absolútne neúnosné. Je tu pár okey potáv. Ako Daniel, Erin a Andre... no potom sú tu aj momentky, ktoré skutočne človeku zdvihnú iba tlak. Ako napríklad párty našich troch matiek. Ako Helen a jej sledovačka. Ako Carolina cesta na synovu párty, na ktorú nebola pozvaná. Druhá polka filmu to skutočne celé len posiela niekam, odkiaľ niet návratu. Ťažko sa mi film odporúča. Má pár dobrých myšlienok, je tu niekoľko schponých hlášok a pár dobrých postáv, no ako celok ma to moc nebavilo. Osobne si myslím, že na Netflixe nájdete aj iné a lepšie komédie než je táto. Podľa mňa je veľmi silená. Hodnotenie: C- ()

hansel97

Nevyrovnaná, ale příjemná oddychová komedie, které se dá odpustit leccos, jenom ne to tak jak moc promrhává talent tří paní hereček. Pro cílovku však asi ideální film. 45% ()

Lacike

Tri nešťastné (znudené) Zúfalé manželky, teda pardon matky sa rozhodnú na nejaký čas nasáčkovať k svojim deťom, ktoré s nimi už dlhší čas nebývajú, aby s nimi zase nadviazali vzťah. Lenže to vyzerá tak, že ich skôr terorizujú. Herecké obsadenie matiek je skvelé, ale po pár minútach boli tie postavy tak otravné, že som ich mal chuť zabiť. A ani ich deti nie sú oveľa sympatickejšie. Nemajú si čo vyčítať. Samozrejme je to všetko multi kulti a sexuálne vyvážené, takže príslušník akejkoľvek rasy a orientácie sa bude mať s kým stotožniť, pokiaľ je bohatý znudený debil bez skutočných problémov. Na to, že to má byť vraj komédia, tak som sa ani raz nezasmial. 4/10. ()

Aljak

Oh my god... V hlavnej úlohe trojica preafektovaných a premotivovaných matiek + ich traja nevďační synáčikovia. Takže základ tohto filmu teda nie je až taký zlý ako napokon bola samotná realizácia. Klišovitá zápletka, krčovitý "humor", a kopa (naozaj obrovská kopa) afektovaného teatrálneho správania všetkých zúčastnených. Samozrejme, medzi postavami nemohol chýbať gay (mám pocit, že bez toho už nemôže byť žiadny film). Pointa v závere bola síce prvoplánová, ale aspoň tá to ako tak trochu vyžehlila, takže napokon to celé nevyznieva až tak katastrofálne. No beztak, nič extra nečakajte. Ja som tiež nečakal, takže som bol prístupný k nečakanému prekvapeniu... no žiadne sa nekonalo. ()

Streeper

Úžasné obsazení s průměrné komedii. Je to na oddych a pro zasmání, opravdu jsem se párkrát upřímně zasmála, za což dávám velké plus, ale jinak to není nic světoborného. Existuje spousta lepších a zábavnějších komedií, ale naštěstí se tohle nepočítá mezi ty úplně nejhorší. ()

bubun odpad!

Co to sakra bylo?! Hodina čtyřicet, a já měla pocit, že to sleduju týdny, měsíce....  Krom toho, že to bylo nudný, to bylo úplně o ničem plus uměle vytvořený problémy "aby se něco dělo" - jenže se stejně nedělo vůbec nic, a  k tomu všechny postavy zoufale nesympatický. Hrůza. Proti tomuhle je každej céčkovej vánoční film skvost. ()

Michelle75

Pohodová komedie pro ženy středního věku a výš. Některé situace mě nebavily a zdály se mi příliš na sílu,ale v něčem je to reálné a pravdivé a když se člověk nad tím moc nezamýšlí, tak ho to určitě neurazí. Angela Basset vypadá na svůj věk skvěle. A co si budem my matky odrostlých nebo odrůstajících synů namlouvat...tak nějak vypadá realita. ()

barteca

Motherhood zázrak nejhlubšího připoutání i povinnosti odpoutání.... Třeskuté to není, ale pravdivé, zábavné, s výbornými výkony všech dam v hlavních rolích. ()

HappyDeath

Víc než komedie je to spíš romantická komedie s dramatickými prvky. Upřímně mě až tak nenadchnul příběh, jako styl natáčení a herecké výkony. Příjemná podívaná jak jinak než s HappyEndem. ()

george82

Lehce vtipná a hlavně fajn maminkovská komedie o touze najít cestu zpět ke svým již dospělým synům. Za mě to bylo fajn. ()

AndrewNewman

Pri podobných filmoch je nielen dôležité to, aby sa diváci bavili, ale aj to aby sa bavili samotní herci. Čo sa v tomto prípade stalo, preto si táto komédia zaslúži síce priemerné ale v podstate milé hodnotenie v podobe troch hviezd. ()