Epizody(3)

Sons of Liberty je třídílná minisérie, jenž sleduje pravdivý příběh o skupince pěti lidí (John Adams, Sam Adams, Paul Revere, John Hancock a Dr. Joseph Warren), kteří se snaží vybojovat nezávislost na Britském impériu. (XeronCZ)

Recenze uživatele Laerry k tomuto seriálu (1)

Sons of Liberty (2015)

Než historici začnou páchat hromadné harakiry, měli by mýt na paměti (stejně tak jako každý průměrný divák, co propadal na základce z dějepisu), že seriál není dokumentem (navzdory tomu, že ho vysílala TV stanice History), ale dramatickou inscenací, které zobrazují historické události. Jako všechny knížky o válce o nezávislost (ale i všechny historické knížky obecně) jsou něčí subjektivní interpretací něčeho, co nikdo z nás nezažil. Technické detaily, jako jsou nepřesnosti v uniformách, výzbroji, jménech apod. sem tahat nebudu – ale jakožto příběh samotný byl dobře vystavěný, herci dobře zahraný a výprava minisérie více než hodnověrná. Abych si utvrdila v paměti pár významných mezníků v americké historii, tak se radši podívám na Sons of Liberty pro lepší vizuální asociaci, nežli se prodírat nezáživnými daty. ()