Slovensko chutí

(pořad)
Publicistický / Krátkometrážní
Slovensko, 2015, 26 min

Účinkují:

Silvia Pilková (moderátor), Michal Šiška (moderátor), Aneta Orosiová (moderátor), Jana Lacová (moderátor), Ria Meszárošová

Slovensko chutí je relácia, v ktorej sa tradičné recepty rôznych regiónov Slovenska premieňajú do ľahšej, modernejšej podoby, aby sa tak dostali aj na stoly reštaurácií a našich divákov.

Silvia a Mišo putujú po Slovensku a zisťujú, čo sa v ktorom regióne považuje za dedičstvo kuchyne starých mám. Silvia sa nechá inšpirovať receptami, ktoré jej posielajú ľudia z celého Slovenska a spolu s Michalom si v každej časti jedno tradičné jedlo navaria priamo v domácnosti. (STV)

dzejnyka

Silvia je beťárka, vidno, že jej chutí jedlo aj život a že sa priam narodila pre prácu, ktorú robí. Jej knižky receptov, ktoré zozbierala po všetkých regiónoch Slovenska, patria v mojej kuchyni medzi tie používanejšie :-) Nadchla ma aj myšlienka premeny tradičných jedál starých materí na moderné pokrmy, ktoré sa vizuálne ani chuťovo nestratia ani v "lepších" reštauráciách. Oceňujem aj zaangažovanie klasických gazdiniek "z ľudu", hrdých na svoje kuchárske umenie aj nárečie. ()

kingpsch

Napad nie je zly, spracovanie o to horsie. Lezu mi na nervy tie vsuvky kde hovori kuchar a ta moderatorka ako v nejakej reality show, neviem cele mi to pride take silene. Uvidime co prinesu dalsie casti ()

mckika

Plne súhlasím s kingpsch. Je to naozaj výborný nápad ale spracovanie je zlé. V prvom rade tam mali dať dobrých moderátorov . Títo su nie až tak sympatický (aspoň pre mňa) a nevedia moderovať . No a tie vsuvky sú bez komentára , určite sa tam nehodia . ()

sahier odpad!

Ďalšia vracanica typu varí každý s každým ,ako keď sexuje každý s každým , vážne ešte nestačilo tých sračiek o varení a jedna je horšia ako ... ()