Dakteo peuroseuteu (TV seriál)

• Jižní Korea

닥터 프로스트

Dr. Frost

Doctor Frost

Krimi / Thriller / Psychologický

Jižní Korea, 2014, 10x60 min

• Denila

Nejen Dr. Frost ale dorama Frost... První zápletka byla skvělá, opravdu mě bavila a zajímalo mě co za tím vším je. Ale tím to končilo, další díly jely na nudné vlně. Dost jsem přemýšlela zda vůbec dokoukam, nakonec jsem si seriál nechala na dlouhé chvíle kdy chcete neškodnou pauzu. Jenže zatímco Dr. Frost rozmrzal, vše ostatní mrzlo ještě více. Takové nepovedené krimi/romance. Yoon Ji Lee vypadala skvěle a byla důvodem proč jsem začala sledovat a taky proč jsem nepřestala.(11.10.2016)

• - Sto osmdesát jedna centimetrů vysoký jihokorejský herec Chang-ui Song se na tiskové konferenci v hotelové hale Imperial Palace přiznal, že role na první pohled necitlivého a tak trochu i narcistického intelektuála, geniálního profesora Frosta, nebyla ničím vůbec jednoduchým. Nejenom, že byl ochotný pro danou roli obětovat ze své původní váhy šedesáti sedmi kilogramů celých pět kilogramů, kterých se zbavil krabičkovou dietou za necelý jeden měsíc, ale obětoval také své původní černé vlasy, které mu díky tak častému přebarvování, probíhajícím dokonce až pětkrát za dva natáčecí dny, doslova a do písmene zničilo jeho původní vlasy. Ty mu totiž začaly vypadávat. A ne málo. Situace tak byla řešena nošením paruky. A sami si představte, jak to pro něj muselo být obtížné, natáčelo-li se zrovna za větrného počasí. (Conspi)

• - Za původním námětem nestojí jen čistá kreativita scenáristy Ji-young Heo (종범이), ale především velmi úspěšná manhwa, tedy jihokorejská grafická novela, 'Dr. Frost', jihokorejského manhwa spisovatele Jong-beom Lee (종범이), kterou mediální internetový portál Naver na svých stránkách v digitální podobě publikoval od roku 2011. Prvního tištěného vydání se ale novele dostalo díky tamějšímu nakladatelství Anibooks až o rok později, tedy 18. 4. 2012. (Conspi)