Manželská lest

(TV film)
  • Kanada A Wife's Nightmare

Ve filmu inspirovaném skutečnou událostí se na prahu domácnosti Michaelsových zjeví náctiletá dívka, která tvrdí, že je dlouho ztracenou dcerou hlavy rodiny. Liz Michaelsová přivítá mladou dívku v novém domově s otevřenou náručí. Jenže když Liz začne mít pocit, že je krok po kroku vypuzena z vlastního rodinného kruhu, narůstá v ní podezření. Čím dál více pochybuje o skutečných motivech náctileté dívky a zároveň si není jistá vlastní příčetností. (TV Prima)

solisoli

Prijateľná oddychovka na tému žiarlivosť , nevera a pošetilosť rodiny, do ktorej sa podľa skutočného prípadu, nečakane votrie nemanželská novo objavená dcéra nešikovného tatíčka. Nový prírastok do rodiny prinesie, nepokoj, intrigy, maniére až do nečakaného rozuzlenia, kde sa stane z talentovanej rockovej hviezdy, bezdomovec. V tejto dobe na tému nevera, je ťažko vymyslieť niečo nové, aby to nejavilo, ako klišé. ()

zdenny

„Ďábelský plán“ v béčkovém hábitu. Neříkám, že jsem dějem nebyl zaujmut, jenže k lepšímu hodnocení mi chyběla větší „opravdovost“. Takhle to byl fakt jen televizní film. PS: SPOILER: Docela zajímavá situace pro manželku, která nachytá svého manžela oddávajícího se sexuálním radovánkám s „jeho“ dcerou. ()

Ryuuhei

Zpracováním je to jasně levný, televizní film, s čímž jde ruku v ruce i zbytek. Námět dívky, která se najednou vetře do už tak nepříliš funkční rodiny jako „ztracená dcera“, byl už od upoutávek atraktivní, ale ve výsledku se jednalo o až příliš předvídatelnou dějovou linii, kde jeden křičel na druhého, jeden obviňoval toho druhého a zdálo se, že kromě hrdinky v roli matky každý z nich trpí nějakou psychickou nemocí. I tak vše bylo dostatečně napínavé, drama vyplulo napovrch hlavně ke konci a po celou dobu byla atmosféra nejasná a snažící se diváka zmást, leč nepříliš dobře. Ale co, ve výsledku se na to koukat dalo, nenudilo to a i když nepřineslo kdo ví jaký „wow“ efekt, je to ideální film o napjatějším očekávání, jestli bude pravda taková, jaká se po celou dobu zdá. 50% ()

TessG

Film je dle produkce inspirován skutečnou událostí, což mi před sledováním filmu nastavilo nějaká očekávání co do příběhové linky. Po shlédnutí filmu jsem však měla velice rozporuplné pocity. Snažila jsem se najít různá vysvětlení, která by napravila nastavenou dějovou linku, která obsahuje mnoho nedokonalostí, vybarvené neonovými barvami. ********Začátek Spoileru******** Film je o Liz (Jennifer Beals) která se vrátí domů z psychiatrické léčebny, kam se dostala po mentálním breakdownu (což není nic neobvyklého s ohledem na to kde se film odehrává, v Severní Americe je toto oproti Evropě běžné). Nedlouho na to se na schodech objeví lolitka Caitlin (Lola Tash), která tvrdí že její manžel Gabe (Dylan Neal) je její otec a dá jim jakousi závěť od své údajně zesnulé matky. Už jen to, že součástí závěti bylo odkázané auto vzbuzuje podezření. Která matka by proboha chtěla před smrtí zařizovat, aby jediný majetek - staré zrezivělé auto - dostal otec její dcery, kterého neviděla 19 let? Nicméně Gabe a Caitlin si zajedou na DNA testy, aby se tvrzení potvrdilo nebo vyvrátilo. Mezitím v čekání na výsledky se pomalým tempem odehrávají divné věci. Liz několikrát zmizí důležité soubory na Macu, což jí už v tak složité situaci moc nepomáhá (její pozice ve firmě není po jejím mentálním breakdownu stabilní, Gabe jakožto muzikant nemá stabilní příjem a s Liz si vzali druhou hypotéku na vydání nového CD). Opět tato situace svítí neonovými barvami. Když už někdo pracuje pro tak důležitou firmu na tak důležitých projektech, proč jsou soubory ukládané pouze lokálně a nejsou jakožto majetek firmy ukládané centrálně a pro jistotu ještě zálohované? V průběhu čekání na výsledky DNA testu a i po něm se Gabe chová divně a projevuje zvláštní náklonnost ke své dceři Caitlin a zdá se, že Liz je jediná která si těchto zvláštností všímá a je jí to nepříjemné. Snaží se vzhledem k její historii vše brát s rezervou. Nicméně po jeho radostném oznámení, že Caitlin je skutečně jeho dcerou, uspořádají narozeninovou party pro Gaba. V průběhu této party se Gabe zachová velice žárlivě a vyhodí mladíka, který balil Caitlin. Následující den je Liz vyhozena z práce (při důležité prezentaci jí opět někdo smazal soubory v PC). To jí konečně vnutí myšlenku vypořádat se s Caitlin. Naštěstí však má kamarádku Angie (Tracey Hway), která jí vysvětlí, že nemůže konat bez důkazů. Liz tedy posbírá všechny dostupné dokumenty a fakta, a jede se podívat na DNA kliniku, která ovšem neexistuje, a jede na matriku vyhledat matku Caitlin, která nejen že nezemřela, ale je zavřená ve vězení se speciální ostrahou. Aby nebylo ubráno na dramatičnosti, její syn AJ (Spencer List) mezitím přistihne Caitlin se svým otcem v posteli. Naštěstí Liz příjíždí právě včas, aby viděla vše na vlastní oči. Po této konfrontaci zjistí, že Gabe se snažil Liz zlikvidovat aby mohl žít s Caitlin, a byl to také on, kdo jí mazal soubory na Macu. Po této konfrontaci Liz vyhodí svého manžela a jeho milenku z domu. Opět, svítí nám tu neonové barvy. Proč by muž, který je neúspěšný muzikant a nepřinesl domů ani jedinou penny, chtěl rozvod s Liz, která si kvůli němu vzala druhou hypotéku aby mu zaplatila vydání 2. CD, a žít se synem a svojí milenkou, kterou všem předtím představil jako svojí dceru, a která nevydělá o nic moc víc než on. Proboha, co měl za plány? ********Konec Spoileru******** Zdá se mi, že scénáristé se snažili příběh o této pravdivé události, napsat tak, aby se všechny události vešly do 1,5 hodinového filmu, a to s určitými úpravami. Možná že ve skutečnosti Liz měla jiný problém než smazané soubory na PC. Možná že prozření Liz trvalo o něco déle než cca 15 minutová dramatická scéna na konci filmu. 50% filmu dávám za výkon Jennifer Beals, která jediná byla svým hereckým výkonem uvěřitelná, a její největší scéna přišla na konci, kdy ukázala zač je toho loket, když přijde na šílenou hádku. Dylan Neal byl nesympatický už od začátku a mezi ním a Jennifer ani Lolou nebyla žádná chemie. Spencer List si však s Jennifer v roli jejího syna velice sedl. Vyzdvihla bych tu i důležitost vedlejší postavy Angie (Tracey Hway) která zahrála v příběhu malou ale zásadní roli. Nebýt jí, tak pravděpodobně by dramatická scéna na konci filmu vyšla v neprospěch Liz. Bohužel i přes potenciál scénář nebyl moc dobře napsaný a postrádá spoustu příležitostí. Nepřidává tomu ani vleklost většiny filmu, kdy se divák probudí až 15 min před koncem, kdy konečně začalo nějaké pořádné drama, jaké se sluší a patří na takové téma, jako je odhalení milenky manžela. () (méně) (více)