Stephanie

Horor / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2017, 89 min

• Marceloo

Po zmiznutí svojich rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. - Vela som od tohto nečakal, pretože režisér pracoval na nepodarkoch ako Rings alebo The Dark Tower a Blumhouse tomu ani nerobil žiadne promo, takže bolo jasné, že síce poskytli prostriedky, ale s nejakým úspechom vôbec nepočítali. Nanešťastie to bolo ešte horšie než som čakal. Má to 78 minút, ale mal som pocit, že to trvá dlhé hodiny. Nie je tu žiadna poriadna hororová scéna, akurát opozerané šlahanie hercov o steny. Scenár sa tiež nepodaril, pretože to, čo má pôsobiť ako prekvapenie, divák odhalí hneď na začiatku. + Frank Grillo + herečka z American Horror Story: Hotel(18.4.2018)

Zcela záměrně jsem si před zhlédnutím nečetl žádné komentáře k tomuto filmu a udělal jsem jedině dobře. Teď, když jsem si je přečetl, tak mám pocit, že jsem se díval na úplně jiný film, než na který se dívali ostatní; ale to nakonec může být jen můj pocit, takže to ponechme stranou. ■ Začátek filmu je hodně zvláštní a velice mi to připomíná Pipi Dlouhou punčochu. Pak mi to dalo vzpomenout na Znamení. Posléze The Unspoken. A s příchodem mamky a taťky se v mysli vynoří Babadook. ■ První třetina filmu nutí diváka přemýšlet, kde se vlastně ocitl, zda to, co vidí, je realita, trošku ve stylu The Evil Within, zda to, co vidíme, je minulost, přítomnost nebo budoucnost. Druhá třetina filmu přináší několik odpovědí, ale na druhou stranu přináší další otázky a člověk začíná chápat, že vše je trochu jinak, něž jak si zprvu myslel a nabízejí se další a další otázky. ■ Že je ten film nuda? Pro toho, kdo chce jen nehybně zírat na lámání údů a vazu nepochybně, pro toho, kdo chce čumět na potoky krve jistojistě. ■ Poslední třetina vyjeví své nezapilované drápky a i tomu poslednímu diváku, který má dlouhé vedení konečně dojde, že mamča není brutální a chladnokrevná vražedkyně a malá dcérečka není andílkem v noční košilce. ■ Kdo bude očekávat horor, bude zřejmě zklamán. Ten, kdo bude chtít vidět mysteriózní drama s nádechem fantasy hororu, tak bude naopak spokojen. ■ Jediné, co můžu vytknout, je ten odfláknutý konec, který mohl být o něco delší a hlavně propracovanější. Takhle to působí, jako kdyby režisérovi došla invence. ■ Celkově však hodnotím nadprůměrně. Film mě bavil. Párkrát jsem si zapřemýšlel, párkrát zakroutil hravou, několikrát se zmýlil ve směru děje, ale hlavně nenudil. ■ Rozšířil jsem si obzor o další zajímavou australskou herečku: Annu TORV. Na první pohled působí jako mladší verze Cate BLANCHETT, na pohled druhý jako Laura PREPON. ■ Co napsat závěrem? Mysteriózní drama o třech dějstvích, třech postavách, skryté hrozbě a blonďaté dívence... ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [78/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Shree CROOKS [63/100] ● Anna TORV [66/100] ● Frank GRILLO [59/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) The Unspoken (2015) ● Home Alone (1990) ● Pippi Långstrump (1969) ● The Babadook (2014) ● Polednice (2016) ● Signs (2002) ● Maggie (2015) ● The Evil Within (2017) ● Lady in the Water (2006) ● Boogeyman (2005) ● Annabelle (2014) ● The Happening (2008) ● The War of the Worlds (1953) ● War of the Worlds (2005) ● Eden Log (2007) ● The Andromeda Strain (1971) ● The Conjuring (2013) ● The Thing from Another World (1951) ● The Thing (1982) ● Incarnate (2016) ● Paranormal Activity (2007) ● Requiem (2006) ● The Fourth Kind (2009) ● The Autopsy of Jane Doe (2016) ● February: The Blackcoat's Daughter (2015) ● Der Nachtmahr (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 24-V-2018; 01:06] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [80/100] ■ (CSFD) Trevor(C) [80/100](24.5.2018)

Na prvý pohľad klasický survival horor, no po čase divák zistí, že nie všetko je tak, ako sa zdalo. Veľa krát som počas sledovania zostal prekvapený, a inak tomu nebolo ani na konci filmu. Pointu som síce prekukol pomerne skoro, ale to, akým spôsobom sa s ňou tvorcovia vysporiadali, robí z tohto filmu nadpriemerný horor. A ani hlavná decká postava mi neliezla na nervy, čo je pri podobných filmoch vzácnosťou.(28.1.2019)

• Fiftis

Veľmi slabá snímka, ktorá neponúka vlastne vôbec nič. Režiséra tohto slabého filmu veľmi nepoznám, ale myslím že si jeho meno radšej zapamätám, aby som jeho ostatné snímky bral už s rezervou. Herci sa veľmi nepredviedli a o nejakých hereckých výkonoch sa nedá ani polemizovať. Snímku som si pozrel kvôli obľúbenému Frankovi Grillovi, ale nemal čo hrať. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem čomu to pripisovať, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Ako horor - trapas.(21.12.2019)

„Žije v lese. Keď sa nahnevá, príde dnu.“ Po jednom z najviac wtf filmov roka (Zimný príbeh) bol Akiva Goldsman zrejme rád, že mu niekto dal pár miliónov na komorný horor s minutážou okolo hodinky dvadsať a s troma hercami (pričom jedným bol sympaťák Frank Grillo a druhou Anna Torv z Mindhunter). Prekvapivo sa zdá, že čím skromnejšie podmienky Akiva na tvorbu má, tým je lepší. Hlavné decko je síce ťapa (Shree Crooks z Toto je náš svet a American Horror Story - Hotel), ale tak zas byť na jej mieste a v jej veku, každý z nás by bol ťapou. Prvá polovica napínavá, temná, pôsobivá. Netušíme, čo sa stalo, ale je nám jasné, že určite niečo pekne hnusné. Potom sa to trochu zlomí a začne sa hrať s odhalenejšími (ale nie úplne odhalenými) kartami a pravdupovediac to na pôsobivosti príliš nestráca ani potom. Troška mi to pripomínalo poviedku Bezpečnostná poistka od Philipa Fracassiho.(6.1.2019)