Stephanie

Horor / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2017, 89 min

První polovina filmu vůbec neutíká jelikož tam vystupuje pouze jedna postava v podobě malé holčičky, která se ocitla sama doma s mrtvolou v ložnici na kterou chodí řvát, že je to jeho chyba, že umřel atd. Ze začátku mi to přišlo zajímavé, jelikož divák vůbec netuší, co se stalo, proč je holčička doma sama. Poté se začnou dít jakési zvláštní události, které taky mají k hororu daleko. Příchod rodičů do domu film trošku oživí a už se leccos začíná pomalu vyjasňovat.. Nicméně film jako celek, podle mého názoru, nebyl nejhorší, dokoukat se to v klidu dalo, a ve finále to bylo i docela zajímavé. Originální námět. Také je zde velké plus za Franka Grillo a Annu Torv.(17.5.2018)

• Marceloo

Po zmiznutí svojich rodičov žije malá Stephanie (Shree Crooks) v dome sama. Počas dlhých dní sa zabáva a robí všetko, čo jej rodičia počas ich prítomnosti nedovolia. Avšak keď začne noc, všetko sa mení a Stephanie musí dúfať, že sa dokáže skryť pred monštrom, ktoré sa okolo domu pohybuje, a každú noc sa ju snaží chytiť. - Vela som od tohto nečakal, pretože režisér pracoval na nepodarkoch ako Rings alebo The Dark Tower a Blumhouse tomu ani nerobil žiadne promo, takže bolo jasné, že síce poskytli prostriedky, ale s nejakým úspechom vôbec nepočítali. Nanešťastie to bolo ešte horšie než som čakal. Má to 78 minút, ale mal som pocit, že to trvá dlhé hodiny. Nie je tu žiadna poriadna hororová scéna, akurát opozerané šlahanie hercov o steny. Scenár sa tiež nepodaril, pretože to, čo má pôsobiť ako prekvapenie, divák odhalí hneď na začiatku. + Frank Grillo + herečka z American Horror Story: Hotel(18.4.2018)

Na prvý pohľad klasický survival horor, no po čase divák zistí, že nie všetko je tak, ako sa zdalo. Veľa krát som počas sledovania zostal prekvapený, a inak tomu nebolo ani na konci filmu. Pointu som síce prekukol pomerne skoro, ale to, akým spôsobom sa s ňou tvorcovia vysporiadali, robí z tohto filmu nadpriemerný horor. A ani hlavná decká postava mi neliezla na nervy, čo je pri podobných filmoch vzácnosťou.(28.1.2019)

Zcela záměrně jsem si před zhlédnutím nečetl žádné komentáře k tomuto filmu a udělal jsem jedině dobře. Teď, když jsem si je přečetl, tak mám pocit, že jsem se díval na úplně jiný film, než na který se dívali ostatní; ale to nakonec může být jen můj pocit, takže to ponechme stranou. ■ Začátek filmu je hodně zvláštní a velice mi to připomíná Pipi Dlouhou punčochu. Pak mi to dalo vzpomenout na Znamení. Posléze The Unspoken. A s příchodem mamky a taťky se v mysli vynoří Babadook. ■ První třetina filmu nutí diváka přemýšlet, kde se vlastně ocitl, zda to, co vidí, je realita, trošku ve stylu The Evil Within, zda to, co vidíme, je minulost, přítomnost nebo budoucnost. Druhá třetina filmu přináší několik odpovědí, ale na druhou stranu přináší další otázky a člověk začíná chápat, že vše je trochu jinak, něž jak si zprvu myslel a nabízejí se další a další otázky. ■ Že je ten film nuda? Pro toho, kdo chce jen nehybně zírat na lámání údů a vazu nepochybně, pro toho, kdo chce čumět na potoky krve jistojistě. ■ Poslední třetina vyjeví své nezapilované drápky a i tomu poslednímu diváku, který má dlouhé vedení konečně dojde, že mamča není brutální a chladnokrevná vražedkyně a malá dcérečka není andílkem v noční košilce. ■ Kdo bude očekávat horor, bude zřejmě zklamán. Ten, kdo bude chtít vidět mysteriózní drama s nádechem fantasy hororu, tak bude naopak spokojen. ■ Jediné, co můžu vytknout, je ten odfláknutý konec, který mohl být o něco delší a hlavně propracovanější. Takhle to působí, jako kdyby režisérovi došla invence. ■ Celkově však hodnotím nadprůměrně. Film mě bavil. Párkrát jsem si zapřemýšlel, párkrát zakroutil hravou, několikrát se zmýlil ve směru děje, ale hlavně nenudil. ■ Rozšířil jsem si obzor o další zajímavou australskou herečku: Annu TORV. Na první pohled působí jako mladší verze Cate BLANCHETT, na pohled druhý jako Laura PREPON. ■ Co napsat závěrem? Mysteriózní drama o třech dějstvích, třech postavách, skryté hrozbě a blonďaté dívence... ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [78/100] ■ (V) [70/100] ■ (H) Shree CROOKS [63/100] ● Anna TORV [66/100] ● Frank GRILLO [59/100] ■ (♫) [80/100] ■ (E) The Unspoken (2015) ● Home Alone (1990) ● Pippi Långstrump (1969) ● The Babadook (2014) ● Polednice (2016) ● Signs (2002) ● Maggie (2015) ● The Evil Within (2017) ● Lady in the Water (2006) ● Boogeyman (2005) ● Annabelle (2014) ● The Happening (2008) ● The War of the Worlds (1953) ● War of the Worlds (2005) ● Eden Log (2007) ● The Andromeda Strain (1971) ● The Conjuring (2013) ● The Thing from Another World (1951) ● The Thing (1982) ● Incarnate (2016) ● Paranormal Activity (2007) ● Requiem (2006) ● The Fourth Kind (2009) ● The Autopsy of Jane Doe (2016) ● February: The Blackcoat's Daughter (2015) ● Der Nachtmahr (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 24-V-2018; 01:06] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [80/100] ■ (CSFD) Trevor(C) [80/100](24.5.2018)

• J*A*S*M

Za začátku na mě docela fungoval fakt, že divák netuší, co se vlastně stalo, že se ta malá blonďatá holčička ocitla sama doma a chová se divně. Cítil jsem se zaujmutý, byť ricci.s má pravdu, že je to dítko mimořádně otravné. Bohužel zaujetí netrvalo moc dlouho, protože s příchodem rodičů na scénu se snímek stává mimořádně čitelným a předvídatelným. Po hororové stránce slabé, po příběhové nakonec taky, byť potenciál v tom námětu alespoň za začátku asi cítit byl. Proto po něm asi Blumhouse sáhnul. Exekuce ale mizerná.(19.4.2018)