Reklama

Reklama

Avril a podivuhodný svět

  • Francie Avril et le monde truqué (více)

Obsahy(1)

Příběh se odehrává v Paříži na začátku 40. let minulého století. Zdá se, že Francie usnula ještě ve století páry, ustrnula v pravidlech, které zavedl Napoleon V., a vědci snažící se o modernizaci jsou krutě pronásledováni. Dívce Avril zmizí při jednom takovém policejním zásahu oba rodiče i dědeček, kteří jsou nadějnými chemiky a vynálezci, a Avril se je později, v období dospívání, rozhodne najít. Při svém pátrání potkává mladého muže, objevuje svou identitu i neznámé světy. Zajímavý je zejména žánr snímku, jakési „retro sci-fi", v jehož kulisách se odehrává zamotaný a dojemný příběh o lásce, rodinných poutech, přátelství a „právu na vědu." (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (22)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pěti hvězdičkami objektivně vzato Avril spíš přidávám, ale co naplat, báječně jsem si ji užil a na to, že je určená dětskému publiku, na mě fungovala takřka dokonale a umožnila mi vrátit se na chvíli do dětství. Je to esence francouzské komiksové školy s perfektním výtvarným pojetím, je v tom špetka Mijazakiho, Julese Verna, hodně steam punku, výtvarně to připomíná styl komiksových Tintinových dobrodružství. Vtipná stylová záležitost se sympaticky rozumnou stopáží. Podobná hra na to, co by se stalo, kdyby, nebývá zas tak často k vidění. Celkový dojem: 90 %. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Žeby sa dnes už ručné animované 2D filmy točili viac pre dospelých a počítačové 3D animácie sú určené pre deti? Vyzerá to tak. "April And The Extraordinary World" je podľa mňa veľmi zaujímavým, inteligentným, vtipným a zaujímavým filmom z alternatívnej reality vývoja Zeme, ktorý rozhodne stojí za Vašu pozornosť. Má to skvelé nápady, ukazuje nám ako by vyzeral svet, keby sme ostali zmrazení v storočí pary navždy a aké sú naše najhoršie vlastnosti. Funguje to skvele. Humor to má dobrý, atmosféra filmu je skvelá, postavy sú dobré a myslím si, že každého si tu nejako zapamätáme. Nemôžeme sa zaobísť bez nejakých tých klišé, no na druhú stranu je tu tak zaujímavý koncept, že človek to dokáže prijať a užíva si film, lebo všetko naokolo je veľmi zaujímavé. Film som si užil a pre fanúšikov animákov odporúčam. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12,4miliónaTržby USA $295,488Tržby Celosvetovo $495,879▐ Originálny pútavý námet na svet aký by bol v 20.storočí bez vedcov. Je to primerane uletené, bláznivé, mierne pochmúrne a hlavne to srší nápadmi, pestrou animáciou. Také nevšedné Verneovské dravé dobrodružné sci-fi. /70%/ ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Naprosto perfektní kříženec naivního, dobrodružného filmu (který si užije kdokoliv, jakéhokoliv věku) s nádherně funkčním steampunkovým světem (určitě mě tu čte pár lidí, co neví, co to je, takže ve zkratce - žánr, který se odehrává ve světě, kde je hlavní technologií pára, většinou se odehrává v alternativních verzích historie, tady ve třicátých letech ve francii). Má to v sobě nádhernou poetiku příběhovou i výtvarnou, kdy oboje nádherně odkazuje na evropskou/francouzskou komiksovou tradici a .. Je to fakt skvělé, fungují tu emoce (kočičkaaa), napětí, dokonce i groteska (postava inspektora) a všude je nádherná kresba, plná techniky a parních strojů a ještěrek a dalších zábavných věcí. Zkrátka je to pro mě osobně unikátní film, kterých je dneska hrozně málo a k tomu navíc v dokonale technicky zvládnuté animaci s nádhernou kresbou. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšika tohto typu kreslenej animácie je tento film pre mňa sklamaním. Po prvé neviem, či bolo toľko zatrpklosti už v scenári alebo tam niečo pribudlo cestou. Za druhé takéto filmy ladia často síce jemne nostalgicky (často smútok po veciach starých, dobrých, teraz opustených), ale vyvažovalo to komikou a groteskou, nadsádzkou, neustálym údivom nad moderným svetom a povedzme istým zmierením sa s novinkami. Tento film, kde občas je animácia vynikajúca a inokedy ako z amatérskeho komiksu, totiž chýba onen nadhľad, humor, veselie a je len štipľavo nostalgický, až nepríjemny, často sentimentálny, až to bolí. Prišlo mi to celé nakašírované, neživotné. No, podľa mňa to nie je to pravé a začal som sa po desiatich minútach projekcie ošívať. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • V laboratoři, kde se francouzští vědci snaží vynalézt nové zbraně, je i jakýsi tank nápadně se podobající vražednému Dalekovi z britského seriálu Doctor Who (od r. 2005). (Karmin)

Reklama

Reklama