Reklama

Reklama

Avril a podivuhodný svět

  • Francie Avril et le monde truqué (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh se odehrává v Paříži na začátku 40. let minulého století. Zdá se, že Francie usnula ještě ve století páry, ustrnula v pravidlech, které zavedl Napoleon V., a vědci snažící se o modernizaci jsou krutě pronásledováni. Dívce Avril zmizí při jednom takovém policejním zásahu oba rodiče i dědeček, kteří jsou nadějnými chemiky a vynálezci, a Avril se je později, v období dospívání, rozhodne najít. Při svém pátrání potkává mladého muže, objevuje svou identitu i neznámé světy. Zajímavý je zejména žánr snímku, jakési „retro sci-fi", v jehož kulisách se odehrává zamotaný a dojemný příběh o lásce, rodinných poutech, přátelství a „právu na vědu." (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (25)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšika tohto typu kreslenej animácie je tento film pre mňa sklamaním. Po prvé neviem, či bolo toľko zatrpklosti už v scenári alebo tam niečo pribudlo cestou. Za druhé takéto filmy ladia často síce jemne nostalgicky (často smútok po veciach starých, dobrých, teraz opustených), ale vyvažovalo to komikou a groteskou, nadsádzkou, neustálym údivom nad moderným svetom a povedzme istým zmierením sa s novinkami. Tento film, kde občas je animácia vynikajúca a inokedy ako z amatérskeho komiksu, totiž chýba onen nadhľad, humor, veselie a je len štipľavo nostalgický, až nepríjemny, často sentimentálny, až to bolí. Prišlo mi to celé nakašírované, neživotné. No, podľa mňa to nie je to pravé a začal som sa po desiatich minútach projekcie ošívať. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Naprosto perfektní kříženec naivního, dobrodružného filmu (který si užije kdokoliv, jakéhokoliv věku) s nádherně funkčním steampunkovým světem (určitě mě tu čte pár lidí, co neví, co to je, takže ve zkratce - žánr, který se odehrává ve světě, kde je hlavní technologií pára, většinou se odehrává v alternativních verzích historie, tady ve třicátých letech ve francii). Má to v sobě nádhernou poetiku příběhovou i výtvarnou, kdy oboje nádherně odkazuje na evropskou/francouzskou komiksovou tradici a .. Je to fakt skvělé, fungují tu emoce (kočičkaaa), napětí, dokonce i groteska (postava inspektora) a všude je nádherná kresba, plná techniky a parních strojů a ještěrek a dalších zábavných věcí. Zkrátka je to pro mě osobně unikátní film, kterých je dneska hrozně málo a k tomu navíc v dokonale technicky zvládnuté animaci s nádhernou kresbou. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Pěti hvězdičkami objektivně vzato Avril spíš přidávám, ale co naplat, báječně jsem si ji užil a na to, že je určená dětskému publiku, na mě fungovala takřka dokonale a umožnila mi vrátit se na chvíli do dětství. Je to esence francouzské komiksové školy s perfektním výtvarným pojetím, je v tom špetka Mijazakiho, Julese Verna, hodně steam punku, výtvarně to připomíná styl komiksových Tintinových dobrodružství. Vtipná stylová záležitost se sympaticky rozumnou stopáží. Podobná hra na to, co by se stalo, kdyby, nebývá zas tak často k vidění. Celkový dojem: 90 %. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Prológ mohol byť námetom na tri seriálové série a že by som si ich rád pozrel. Potom sa dej trochu usadí, ale v poslednej tretine, keď príde k ďalšiemu zásadnému a nepredvídateľnému zvratu, sa opäť všetko zbesilo rozbehne. Krásnou čerešničkou na torte je potom aj epilóg. Vizuál je parádny, srší množstvom nápadov, až ma trochu zamrzelo, že Avril nevznikla ako hraný film, niečo v štýle Sveta zajtrajška tu už poriadne dlho nebolo, asi od... Sveta zajtrajška. Určite je lepšie si o deji vopred nič nezisťovať, ja som si neprečítal ani slovo, možno aj preto som bol -takmer- nadšený. Finančný prepad je veľmi smutný, nepochopiteľný a neprajníci filmu by si zaslúžili, aby sme na nich vypustili... ale to by som spoileroval. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12,4miliónaTržby USA $295,488Tržby Celosvetovo $495,879▐ Originálny pútavý námet na svet aký by bol v 20.storočí bez vedcov. Je to primerane uletené, bláznivé, mierne pochmúrne a hlavne to srší nápadmi, pestrou animáciou. Také nevšedné Verneovské dravé dobrodružné sci-fi. /70%/ ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

  • V laboratoři, kde se francouzští vědci snaží vynalézt nové zbraně, je i jakýsi tank nápadně se podobající vražednému Dalekovi z britského seriálu Doctor Who (od r. 2005). (Karmin)

Reklama

Reklama