Avril a podivuhodný svět (festivalový název)

• Francie

Avril et le monde truqué

• Kanada

April and the Twisted World

• Kanada

Avril et le monde truqué

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Francie / Belgie / Kanada, 2015, 90 min

Pěti hvězdičkami objektivně vzato Avril spíš přidávám, ale co naplat, báječně jsem si ji užil a na to, že je určená dětskému publiku, na mě fungovala takřka dokonale a umožnila mi vrátit se na chvíli do dětství. Je to esence francouzské komiksové školy s perfektním výtvarným pojetím, je v tom špetka Mijazakiho, Julese Verna, hodně steam punku, výtvarně to připomíná styl komiksových Tintinových dobrodružství. Vtipná stylová záležitost se sympaticky rozumnou stopáží. Podobná hra na to, co by se stalo, kdyby, nebývá zas tak často k vidění. Celkový dojem: 90 %.(7.5.2016)

Žeby sa dnes už ručné animované 2D filmy točili viac pre dospelých a počítačové 3D animácie sú určené pre deti? Vyzerá to tak. "April And The Extraordinary World" je podľa mňa veľmi zaujímavým, inteligentným, vtipným a zaujímavým filmom z alternatívnej reality vývoja Zeme, ktorý rozhodne stojí za Vašu pozornosť. Má to skvelé nápady, ukazuje nám ako by vyzeral svet, keby sme ostali zmrazení v storočí pary navždy a aké sú naše najhoršie vlastnosti. Funguje to skvele. Humor to má dobrý, atmosféra filmu je skvelá, postavy sú dobré a myslím si, že každého si tu nejako zapamätáme. Nemôžeme sa zaobísť bez nejakých tých klišé, no na druhú stranu je tu tak zaujímavý koncept, že človek to dokáže prijať a užíva si film, lebo všetko naokolo je veľmi zaujímavé. Film som si užil a pre fanúšikov animákov odporúčam. Hodnotenie: B+(19.4.2017)

Ve výtvarnu je hodně cítit Hergé a příběh parádní mix steampunku a scifi. Tohle se povedlo.(20.2.2017)

-4* kupodivu se mezi málo známými animovanými filmy dají najít i skvosty, které překvapí a potěší. Sice úvodní nadšení v průběhu polevovalo, ale nakonec jsem od něj odcházel s dobrým pocitem bez zklamání. Rozhodně je toto futuristické retro dílko hodně originální nápadem i stylizací. Trošku ho kazí naivní a občas přehnané scénky, ale to asi k současnému akčnímu stylu patří. I když animace patří spíš k průměru, tak se na to příjemně dívá. Pohádka pro děti to ale není a má v sobě hodně fantastických příběhů japonského anime, ale s evropskou duší. Doporučil bych ji dospívajícím a nebo těm, v kterých dřímá fantasta či objevitel. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](16.3.2017)

Grafický styl Metropie, takže paráda. Navíc mám poslední dobou ráda tyhle historicko-futurologistické zamotaniny, takže další plus. Myslela jsem si, že to bude spíše pro děti, ale hodně mě to překvapilo a potěšilo.(4.4.2017)