Avril a podivuhodný svět (festivalový název)

• Francie

Avril et le monde truqué

• Kanada

April and the Twisted World

• Kanada

Avril et le monde truqué

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Francie / Belgie / Kanada, 2015, 90 min

-4* kupodivu se mezi málo známými animovanými filmy dají najít i skvosty, které překvapí a potěší. Sice úvodní nadšení v průběhu polevovalo, ale nakonec jsem od něj odcházel s dobrým pocitem bez zklamání. Rozhodně je toto futuristické retro dílko hodně originální nápadem i stylizací. Trošku ho kazí naivní a občas přehnané scénky, ale to asi k současnému akčnímu stylu patří. I když animace patří spíš k průměru, tak se na to příjemně dívá. Pohádka pro děti to ale není a má v sobě hodně fantastických příběhů japonského anime, ale s evropskou duší. Doporučil bych ji dospívajícím a nebo těm, v kterých dřímá fantasta či objevitel. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](16.3.2017)

To je tak, když se steampunk potká s animací francouzského komiksu. Avril a podivuhodný svět je opravdu hodně originálním animovaným počinem se skvělou atmosférou a rozumnou stopáží. Dílko, které výrazně vystupuje z řady zažitých animovaných filmů. Rozhodně velmi zajímavé, plné nápadu, které sebou přináší steampunk, a rozhodně velice osvěžující.(1.12.2016)

Animovaný film s velmi dobrým nápadem, alternativní dějiny mě bavily, potěšila mě klasická animace, která mi dala vzpomenout na rodinu Smolíkových, technika a celková atmosféra filmu mi zase připomněla filmy Karla Zemana. Děj byl zábavný s mnoha vtipnými momenty, ale zároveň obsahoval hlubší a temnější podtón. Bavil jsem se, zamyslel jsem se a byl jsem spokojený.(24.2.2017)

Kdo chce vědět, proč i po alternativních historických událostech nakonec Eiffelovka vypadá tak, jak ji známe, a kam se poděla její druhá půlka, měl by se určitě podívat na tenhle animák. Ta hodinka a půl v Paříži rozhodně nebude ztrátou času - z filmu vyzařuje taková vášeň pro vědu, techniku, objevy a vynálezy, že i mnozí z těch, které svět techniky nikdy neoslňoval, budou fascinovaně hltat obrazy neskutečně začouzené Paříže se všemi jejími komíny, stožáry a ocelovými konstrukcemi a při pohledu na dopravní prostředky od pozemních čmouďáků přes obří lanovky až po policejní vzducholodě se možná neubrání určitému pocitu zalíbení. Potěší i drobné vtípky a narážky na tu "naši" historii. Ale dost už slov, dávám 4* a spěchám do laboratoře namíchat si nějaký ten elixír.(7.6.2016)

Na začiatku som sa veľmi potešil skvelej myšlienke prezentujúcej tok alternatívnej histórie o tom aký by bol svet, keby sa priemyselný boom zasekol v "dobe pary". Počiatočné nadšenie však neskôr nahradil nezmyselný zvrat o paralelnom svete jašterov, ktorí ovládajú Zem. No a zrazu bolo po radosti! Aj keď ono to zas až tak márne nebolo, ale viac by som privítal čosi viac reálnejšie ako jašterice v skafandroch, ktoré za pomoci najväčších vedcov sveta prevzali nadvládu nad planétou. Absurdné, že až! A tak sa z filmu, ktorý mal nábeh na 5* stal priemerný animák...(28.9.2016)