Sněží, sněží...

Let It Snow

Komedie / Romantický

USA, 2019, 93 min

Rozpočet $-miliónov║ Keď to beriem ako takú skoro romantickú oddychovku plnú sympatický mladých herečiek na čele s modrookú Odeya Rush tak som si teda dobre pomlásol. /80%/(17.11.2019)

• DaViD´82

Wannabe Prcičky v hávu Lásky nebeské pro puberťáky. Důraz na wannabe.(10.11.2019)

Ono se sice říká, že se nemá srovnávat knížka s filmem, ale já si tady v tom případě prostě nemůžu pomoct. Knížku jsem poprvé četla zhruba před pěti lety a navodila ve mě úplně úžasnou vánoční atmosféru, všechny ty tří příběhy byly prostě kouzelné a vánoční a plné sněhu a já se k té knížce o Vánocích, už několik let, hrozně ráda a opakovaně vracím. Představte si tedy mé nadšení, že se letos budu moct podívat i na její filmové zpracování - a byla to skutečně ledová sprcha. Dokázala bych pochopit, že bylo potřeba nějaké detaily vynechat či přepsat, ale proč přepisovat úplně všechno? Nemělo to žádné kouzlo, žádná vánoční atmosféra na mě nedýchla, prostě nic. A je to fakt škoda promrhaným materiálem, ten film mohl mile zahřát u srdce, kdežto tyhle vypůjčené postavy v jiných příbězích se mnou nic nezmohly.(25.12.2019)

Klasická americká romanťárna. Vánoční téma tomu ale dodává hezkou atmosféru.(9.11.2019)

Místo pro natočení dělo, příběh je sice ohraný čitelný ale dělo, herecký super nad míru spokojený, prostě jsem si to užil hodně, spokojenost. Soundtrack povedený.(25.12.2019)

Škoda, že zrovna první a regulérně tu nejlepší z trojice adaptovaných povídek podělali nejvíc a namísto sympatického Stuarta tam šoupli otravného černého rappera. Obecně ta milá jednoduchost předlohy s důrazem na drobnosti je pryč a tvůrci z toho udělali přehnanější a paradoxně tím tuctovější prcičkovskou vánoční romanťárnu s důrazem na ty prcičky víc než na vánoční atmosféru. Film má ale jedno ohromné plus - casting postav. Isabela Moner, Odeya Rush, Kiernan Shipka - smrtící kombo, které s přehledem utáhne i jinak poněkud tuctovej film.(24.12.2019)

Nevýrazný příspěvek do rodiny vánočních filmů, žádný závan čerstvého vzduchu. Film je ale stejně radostný jako familiární.sněží je o pocitech. Pobavilo mě několik hlášek. V českém překladu se mi líbila hláška "ale nedělej Zagorku".(17.1.2020)

"Let It Snow" bude jednoznačne najslabším článkom medzi adaptáciami kníh Johna Greena. Viac menej ide o veľmi jednoduchý koncept, kde máme veľmi jednoduché príbehy. Obohatené o čaro Vianoc, čo im dokáže niečo pridať, no nemôžem povedať, že moc. Je to veľká dávka klišé a všetky tieto príbehy už poznáme a vieme ako budú pokračovať. No chceme reálne s týmito postavami aj tráviť čas? Myslím si, že sú tu lepšie postavy a niektoré príbehy majú svoje momentky. Najlepšie časti filmu sú vtedy, keď sa do filmu dostáva komédia. Vtedy sa film dvíha. Ako napríklad návrat rodičov, vyhodený telefón alebo finálne stretnutie s agresívnymi bratmi. To ma dokázalo celkom príjemne pobaviť. Vizuálne je film okey, herecky je to zvládnuté okey. Soundtrack je miestami lepší, miestami slabší. Nemôžem povedať, že sú tam hrozné skladby, no sú tam také, ktoré úplne nefungujú. Atmosféra je príjemne vianočná a jednotlivé vzťahy celkom fungujú. Neviem čo viac mám o tom ani povedať. Je to proste všetko film, ktorý spadá do kategórie okey. Je to celkovo pozerateľné, no nič reálne zaujímavé alebo inovatívne v tom nie je. Neviem čo viac o tom povedať. Hodnotenie: C+(8.11.2019)

• gegina31

Podle vykecávání na začátku a na konci a prolínání několika příběhu to vypadá, že tu byla snaha o napodobeninu Lásky nebeské ve světě omladiny. Nepovedlo se. Neskutečná hovadina. Stupidní dialogy, nezajímavé příběhy, rádoby snaha o dojemné scény. Poslední dobou jdou romantické komedie Netflixu do hajzlu. Hlavně že nám poslal do háje topserialy 😁(12.11.2019)

• Aljak

Popis k filmu znel zaujímavo, a ani koncept snehu a Štedrého dňa nebol na zahodenie. Ale napokon sa z toho vykľula úplne bežná teenage comedy so všetkými tými zaužívanými klišé, ktoré boli dávkované po maličkých dieloch, postupne vytvárajúcich celkovú mozaiku. Celkovo však nič extra, no aspoň zopár svetlých momentov sa tu dalo nájsť. Tá snaha vytvoriť koncept viacerých príbehov, ktoré sa navzájom preplietajú, je tu silno citeľná. Ale rozhodne nečakajte žiadne zázraky (inými slovami, od Love Actually a podobných filmov s takýmto konceptom to výrazne zaostáva). Takže slabota! Btw. Aj vy ste čakali, že sa na konci dozvieme odpoveď na otázku, že prečo mala teta pluhárka tie alobaly?(11.11.2019)

• Streeper

Četla jsem i předlohu k filmu, která také není zrovna nic moc, ale rozhodně je to lepší než film. Bohužel to takhle bývá skoro vždy. Mrzelo mě, že tvůrci zaměnili pohlaví některých postav, vzali tomu veškeré kouzlo z té knihy, dokonce i zaměnili jejich povolání, úplně vynechali Sturbucks, což je velká podstata filmu. Hodně tam toho chybělo a bohužel jsem nemohla srovnání s knihou nedělat.Trochu mi na filmu nevyhovovalo, jak to přeskakovalo z jednoho na druhého, měla jsem trochu potíže zorientovat se kdo je kdo a kdo se s kým co. Za mě je to velké zklamání.(15.12.2019)

No nevím ale mně se to fakt líbilo :) nevím co proti tomu ostatní mají, ale byla to příjemná komedie s přívlastkem "romantický" i když o to ani nešlo. Jako vánoční pohádka docela dobrý. Asi jsem holt slaďák a s tím se smířím.(14.11.2019)

Sladká a (naozaj veľmi) predvídateľná jednohubka, ktorá neurazí, no veľa toho ani neponúkne.(9.11.2019)

• grizly007

Nereálná scifi romantika, kde mají všichni pochopení pro teploušky a vyžranej japík dělá "dj" v bistru. Nechybí lesbičky, negr jako popová hvězda, míšenka starající se o mámu a originálně neví zda má jít na školu do NY nebo se starat o svou simulující matku, kterou se bojí nechat o samotě s cool dědkem kterej by vzal negra v reálu na vidle , ale tady s nim po 2minutách paří u večeře na Stouny. Nakonec vše dobře dopadne, každej vojede toho koho si přál, jen tlustej japonec vypadající asi tak o 10let starší než svoje rodiče má smůlu a celý film je za pultem jak Jiřinka Švorcová. Nechybí příšernej soundtrack, ne opravdu já vám tyhle čurákoviny co nemají špetku nic společnýho s realitou žrát nebudu. Málem bych zapomněl na vskutku "originální" postavu podivína-dobráka která zde také nechybí. Jezdí v odtahovce, na palici má alobal a bezcílně jezdí sem a tam a vypráví nám tento skvostný příběh.(9.11.2019)

Dokonalý to není, vlastně je to pubertální slaďárna, kde nakonec každý nakonec najde svoji drahou polovičku, ale mě to dnes udělalo tak moc velkou radost, že půjdu na plné hodnocení, protože to byla nejlepší věc, co mě během dnešního blbýho dne potkala. Zamiloval jsem se zde hned do několika postav. Knížka od John Greena se nám dlouhé roky válí na poličce, ale nikdy jsem do ní nenahlíd a možná to bylo dobře, protože jsem k tomuto filmu přistupoval s notnou dávkou pesimismu, každopádně jsem nadchnut. Je to film pro mladé publikum o tom žádná, ale já musím tvůrce pochválit za hromadu věcí. Film je natáčen na skvělých lokacích, dotýká se svými příběhy na mnoha z aktuálních témat a problémů mladý musí čelit, film je překvapivě citlivý a není plný pitomých ohraných hlášek, které už známe nazpaměť. Je to zkrátka Netflix se vším všudy, a to mě potěší nejen na Vánoce, myslím, že si půjdu vyhledat několik z těch skvělých písní a udělám si bezesný večer a tak se nechám trošku unést. Snad mě někdo neukamenuje, když řeknu, že je to pro mě jeden z top filmů tohoto roku, a to nepřeháním ... hodnotím hold subjektivně a naplno let it snow.(9.12.2019)

Na vánoční Netflix komedii slušné a méně kýčovité než jiné jejich tituly. Moc tu nefunguje povídkový styl Love, Actually a snaha provazovat příběhy, a to hlavně kvůli jejich nevyrovnanosti. 50%(25.12.2019)

• Johnny.ARN

Prečo dáva Netflix peňáze na takéto sračky? ODPAD!(7.1.2020)

film, který 100 % reprezentuje kategorii "přiblblý úsměv u vánoční tématiky". Nic víc, nic míň, ideální oddychovka s mladými, snažími se jedinci....................moje hodnocení = 6 z 10.(12.11.2019)

• misstake

Nuda o vánocích...(31.12.2019)

Devadesát minut Lásky nebeské pro dorostence s parádním castingem. Isabela Moner jen potvrzuje, proč ji Bay nechal pedofilně běhat po vrakáči...(11.11.2019)

• lubospoti

Evidentně nejsem cílová skupina tohoto filmu. Být mi tak o pětadvacet let míň, tak by mě tahle přeslazená pubertální záležitost možná i bavila.(1.12.2019)

Slušné, vánoční nálada je tu! 60%(12.11.2019)

• eromar

20%(8.12.2019)

Několik párů, několik příběhů o lásce, samozřejmě je vše vzájemně propleteno... co mi to jen připomíná...? Jo, je to nová Love Actually. Vylepšená o lesbický vztah a zaměřená na puberťáky. Všechny dějové linky jsou od začátku hrozně předvídatelné. Nic vás nepřekvapí. Ale i přes to všechno... se mi film líbil :) tak 3-4 hvezdičky :)(8.11.2019)

Neřekla bych, že je to nějak extra vánoční film. Prostě tam dost sněžilo. Pouštěla jsem si to jen s malým očekáváním, chtěla jsem jen oddechovku a vánoce jsou pro mě vždycky plus. Líbil se mi příběh zpěváka a obyčejné holky, holka s mobilem, i ty lesbičky. Konec byl tak nechutně sladkej, že ač musím uznat, že jsem se většinu stopáže příjemně bavila, tak čtyři hvězdičky tomu prostě nedám. 3,5*(10.11.2019)

Tenhle film má jednu, ale zcela zásadní chybu - knihu v něm hledat můžeme, ale pravděpodobně nenajdeme. Je to jako kdyby někdo vytrhal všechny její stránky, některé přeházel, jiné zmačkal a vyhodil a na místo toho přidal nové z úplné jiné knihy. A zrovna u příběhů, jako jsou tyto, je to taková škoda!!! Pamatuji si na ten nefalšovaně vánoční pocit, který mě při čtení doprovázel. Ta originalita příběhů spočívala v těch nejdrobnějších detailech a dělala je jedinečnými. A přesně ty detaily tady chybí, KOMPLETNĚ! U filmových adaptací na knihy se to dá často chápat a tak trochu se s tím i počítá, ale u něčeho tak 'jednoduchého' a 'prostého', jako je vánoční love story, si jen říkáte PROČ. Film sám za sebe špatný není, je milým společníkem na předvánoční večer, ale je to jen takový lepší průměr. Kdyby se skutečně držel příběhů, jak byly, bylo by z toho vánoční mistrovské dílo. Škoda.(11.11.2019)

• neo250

Láska nebeská pre pubertaky. Pozrel som to len preto lebo v TV bol veľký prd. Slabá kamera, dej trochu hlúpy ale dve kočky naozaj pekne 🙂(1.1.2020)

• BOURQUE

Slabý pokus o vytvorenie „very light“ verzii Láska Nebeská pre teenageri. Viac k tomu asi nie je potrebné povedať. P.S.: Ako vidím, Netflix „úspešne“ pokračuje v tvorbe „originálnych filmov“ a „snímok s vlastným obsahom“. Osobné hodnotenie: 61% (**) (14.11.2019)

• Blazis34

Vánoční romantické komedie mám rád, ale tahle mi nic moc nového neukázala, ani niččím nezaujala. Příběh byl lehce předvídatelný a minipříběhy jakbysmet. Hodnotím za dvě hvězdy, 40%.(14.11.2019)

• rategod

20%(19.12.2019)

60%(30.12.2019)

• VideoTuti

Nenormální a nestandardní mezilidské vztahy už pronikly i do amerických vánočních filmů.(9.11.2019)

• rigby

Vypadalo to na pohodovou oddechovku, kdy vypnu a jen budu sledovat mladé krásné lidi, jak se topí ve svých mladických pseudoproblémech. Ale všechno zapadalo sněhem a pod ním už toho moc k vidění nebylo.(11.11.2019)

• Harfenik

No. Film vlastně o ničem, ve kterém žádná dějová linka ničím nezaujme a ve filmu není jediná scéna či postava, která by divákovi utkvěla v paměti. Pokud se ale chcete s protějškem zachumlat do pelíšku a hodinu a půl jen tak čumět a nic neřešit, tak film neurazí. Prostě Netflix and chill.(19.11.2019)

• estik97

Spousta lidí to označuje jako nové Love Actually, pro mě to absolutně není nic podobného. Očekávání jsem měla málo, ale bohužel to dopadlo ještě hůř než jsem čekala.. Spíše taková slaďárna pro teenagery, nemá to moc charakteru, vyloženě oddychovka u které děláte spoustu dalších věcí.. škoda, těšila jsem se na Kiernan a vlastně z toho moc nebylo..(27.11.2019)

Mám rada filmy s viacerými príbehmi, hoci tu nie som so všetkými práve spokojná. Suma sumárum to ušlo, hodnotím ako pozerateľný predvianočný priemer. Najviac ma bavila trojica, kde chlapec zaľúbený do kamošky je tak príjemne nervózny a nešikovný. Slečna z black&white páru sa mi zdá k partnerovi primladá, postava DJ-a trochu zbytočná a hlavne - to fakt toľko mládeže na Vianoce vysedáva vo wafliarni? Kto doma pečie a pojedá, čo napiekol? -_- Mať vo filme aj černoška aj lesbičky je vážne tlačenie na pílu. Keby bol chalan gay alebo jedna z lesieb čierna, mohli sme to mať ako doublecheck a bol by pokoj. Už vidím ten ban, kruci.(24.11.2019)

• as-minor

Trpieť sa dá mnohými spôsobmi, lež niektoré sú účinnejšie. Áno, Netflix zvolil ten efektívnejší! Nerozumiem miestnym pokusom porovnávať neporovnateľné. Toto nie je v žiadnom prípade novodobá a ešte k tomu teenagerská Love Actually. Ak sa niekomu podarilo kvalitatívne napodobniť skvelú Love Actually, tak to boli jedine Poliaci s ich filmom Listy do M. V tomto prípade sa jedná len o bezduchú dramédiu bez emočnej odozvy s veľkolepým oslavným „klišoidným” tanečným záverom. P.S. Teta „odťahovačka” sa zrejme obalila alobalom, pretože všetci naokolo jej prišli ako retardovaní ufóni v zadebnenom mestečku a bála sa o svoju zdravú myseľ, aby sa jej nezhostili tamojší paraziti. 2. P.S. A tie vzťahy, ktoré vznikali ako na bežiacom páse! To malo byť čo?(1.12.2019)

Fajn pohodový tuctový film, který kdyby se neodehrával v totální zasněženici, byl by téměř o prdu. Jenže a právě naštěstí dík tomu vyjebanýmu počasu mě to upoutalo, a bavilo. Víc z toho ve mě fakt nezůstalo..(28.12.2019)

• Supremit

Zvláštne... Absolútne nerozumiem neopodstatnenému prirovnaniu daného snímku k Love actually. Korelácia javov v daných filmoch je v tomto prípade značne nadcenená a bezpredmetná. Z môjho pohľadu je Let it snow limitovaný svojou kvalitou a značne zaostáva za niekoľkonásobne vyššou triedou akosti britskej produkcie. Pútavý dej, atmosféra v neposlednom rade dômyselný scenár a interesantný herecký výkon hrá v prospech Love actually. O nejakej komparácii dvoch spomínaných kinematografických počinov môžeme ihneď zabudnúť. Celkovo je to taká klasická Netflix klišé teen komediálna dráma, avšak žiadnu antipatiu u mňa nečakajte. Opantaný vianočnou náladou a naivnými radami pozitívneho myslenia z motivačných diárov si dovolím dať za dve hviezdičky. Prehnané? Myslím, že nie... P.S. Snáď moje slová nepohoršia skupinu ľudí každodenne zdieľajúcich motivačný citát s nádejou, že im to zabezpečí úspešnú budúcnosť. Nemusíte sa obávať, nijak vám to nepomôže.(10.1.2020)

• zorrra

Milujem romantické komédie a zvyčajne takmer každej uverím a rozcítim sa pri tom a srdce sa mi rýchlejšie rozbúcha pri niektorých scénach, preto som si myslela, že to bude aj v tomto prípade. Opak je pravdou...prišlo mi to nesmierne plytké, povrchné. Že to bolo predvídateľné, to je jasné, ale tu mi to doslova vadilo. Nepáčila sa mi hra na akože drámu v niektorých prípadoch, proste mi to tam nesedelo a keď to malo byť akože aj vážnejšie, mal tam byť menší počet postáv a mohlo to ísť do hĺbky. Niekto to opisuje ako teenage Love actually...no tu chýbal humor a cit. Od Netflixu som rozhodne očakávala viac, nielen príbehom, ale aj soundtrackom. No nič, pozrela som, ohodnotila som a odtiaľto si na tento film už asi ani nespomeniem, lebo vo mne nič nezanechal. Za mňa 2*.(11.11.2019)

Klasicky přeslazené teenagerovské "drama" s bohužel hodně nereálnými milostnými příběhy. Ale když si k tomu přidáte tu úžasnou vánoční atmosféru a celkem příjemný soundtrack, dá se to vnímat trochu pohádkově. Příjemně mě překvapilo herecké obsazení, hlavně úžasná Joan Cusack. Od předlohy se příběhy sice celkem liší (srdce mi trhá hlavně destrukce příběhu Stuarta a Julie), ale film zachovává hlavní myšlenku knihy. A to je moc dobře. Je to vlastně celkem milá vánoční oddychovka k hrnku kakaa a talíři cukroví.(12.11.2019)

Film je natočený na štýl Lásky nebeskej a Na svätého Valentína... V podstate oddychová romantika, ale strhávam dva body za... hm, v dnešnej "demokratickej-nedemokratickej" krajine to nemôžem povedať nahlas, ale jeden biely heterosexuálny pár v celom filme? Naozaj? Je to vo svete ozaj také ojedinelé alebo nám to multikulti podsúvajú z každej strany? Rečnícka otázka, správna odpoveď je Bé...(13.11.2019)

• Tomajda_CZ

V podstatě docela fajn film, taková jednohubka na nedělní dopoledne. Herci jsou docela sympatičtí a jednou za čas se objeví nějaká ta vtipná scénka. 5/10(17.11.2019)

• bosso

Nudna slaba sracka.Zbytocne straveny cas,ale prezil som to,lebo som pri tom dva krat zaspal.(17.11.2019)

Tož ale milé,hezké,krátké a jednoduché. Klišé? No jo, ale není to každý vánoční film? Mě to hezky naladilo na příjemnou vánoční atmošku a určitě si to pustím ještě někdy..(17.11.2019)

• somme

A proc ma ten alobal se fakt nedozvim...?!(23.11.2019)

Taková průměrná romantická komedie(24.11.2019)

• StarFsh

A hlavnou hviezdou je nejakký rapujúci nigga, ktorý mi je úplne ukradnutý rovnako, ako zbytok filmového ansámblu a ich osudy. Pravdu povediac, ak by som s týmito ľuďmi strávil Vianoce, tak zrejme skončím ako Brievik a to som pacifista a tolerantný človk.(28.12.2019)

• Skroumex

Sníh, který po většinu času z lehounka popadával na scéně mě zaujal nejlepším hereckým výkonem, který jsem ve filmu viděl. Zbytek bylo utrpení a to v takové míře že by tento film mohla použít Al-Káida pro mučení.(1.1.2020)