poster

Kráska a zvíře

 • USA

  Beauty and the Beast

 • Slovensko

  Kráska a zviera

 • Velká Británie

  Beauty and the Beast

 • Nový Zéland

  Beauty and the Beast

 • Austrálie

  Beauty and the Beast

 • Nizozemsko

  Beauty and the Beast

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 129 min

Komentáře uživatelů k filmu (564)

 • POMO
  ***

  Ten typ muzikálu, kde pesničky už tak jednoduchý príbeh neprehlbujú, ale naopak eeešte viaaacej spomalujúúú. A že ich je tam pozěhnane. Vizuálne ale fakt krásny, s asi najvernejším retro kúzlom a lá pôvodný Wizard of Oz, a s najviac peknou princeznou Emmou Watson, ktorá sa pre túto rolu narodila. Tak trochu spoiler: Najviac si z tohoto filmu budem pamätať moment šoku, kedy sa pred koncom na plátne objavili živí Ewan McGregor, Ian McKellen a Emma Thompson, a mne došlo, že miesto ich hlasov som celé dve hodiny počúval do češtiny predabované piesne. IMAXová premča sa neodmieta, ale tentoraz som bol na dabing fakt už naposledy v živote. Film má ináč výborné 3D (to sneženie!) a aj formátom je do IMAXu ako stvorený.(15.3.2017)

 • Malarkey
  ***

  Že se mi onehdá líbil La La Land asi umocnilo fakt, že, jakožto muzikál, měl krásně napsanou hudbu a do toho nabízel špetku osudovosti, která mi standardně v současných muzikálech chybí. Na muzikály totiž jinak příliš nejsem…spíš vůbec. No a tato verze Krásky a zvíře je přesně ten druh sladkobolného americké muzikálu, který je jistě dobrý ve všech ohledech, ale nic navíc Vám nepřinese. Maximálně tak vizuální stránku v podobě mluvícího nábytku, což je fajn, ale celý film to rozhodně nezachrání. Průměr až to hezké není…(15.12.2017)

 • Enšpígl
  ***

  Kdyby se v muzikálech nezpívalo, bylo by to lepší.(17.12.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $160miliónovTržby USA $497,782,049Tržby Celosvetovo $1,221,782,049Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Od Disney skôr gýčoví prešľap, od polovice som sa skôr nudil, nemalo to patričné čaro čo som očakával, animák z 1991 je vo všetkých ohľadoch skvostný a táto jeho kópia proste nefunguje akoby mala. Réžia rutinná, muzikálnosť tak na pol plynu strhne, je pekné že to má dosť luxusné obsadenie ale nie je to na nič, keď jediná postava, ktorá tu má poriadne miesto je tá záporná - Gaston stvárnená Lukom Evansom, drobunká Emma Watson sa mi proste do úlohy krásky Belly nehodila a zas tam museli napchať černoškov !!?? Do kelu aký význam to tam malo asi len pre komerčný efekt pre viac rias, ešte že tam nedali aj nejakých aziatov, takže skôr sklamanie. A zaráža ma tým pádom ten veľký komerčný úspech, lebo predošlé hrané filmy od Disney ako Popoluška a Zloriana boli ďaleko čarovnejšie /videl v kine: 60%/(6.4.2017)

 • MrHlad
  ***

  Bude to asi hit a malým holkám se to bude líbit, přesto mám pocit, že by svět bez hrané verze animáku Kráska a zvíře fungoval bez problémů dál. Emma Watson je fajn, triky opulentní a výprava skvělá, ale kvůli přestřelené délce začne filmu v polovině povážlivě docházet dech a nemá moc o čem vyprávět. Jo, jsou tu známé písničky, ale půlka z nich tu je prostě jen proto, že byly v animáku. A výstupy roztomilého mluvícího nábytku přestanou být zábavné po pár minutách, a když svícny, konvice a hodiny zaberou komplet prostor před kamerou, začne to být rychle ubíjející. Velký digitální bordel. Pořád je to ale poctivá romanticko-pohádková podívaná, která vlastně nabízí přesně to, co od ní očekáváte. Popelka má sympatičtější postavy, Kniha džunglí je vtipnější i napínavější, od hrané Krásky a zvířete bych ale víc než to, co dorazilo do kina, nejspíš nikdy neočekával. Takže nakonec je asi OK. A Luke Evans je boží.(15.5.2017)

 • KarelR
  ***

  Další Popelka se bohužel nekoná. Kráska a zvíře se zuby nehty drží retro stylizace a výsledkem je těžce kýčovitá vyprávěnka, která umí okouzlit hlavně v trikových scénách. Jinak se totiž všichni zbytečně moc kření a příběh je zkratkovitý až běda, i když zabírá mohutných 130 minut. Neříkám, že tu není pár hodně povedených momentů a scén – zhruba od půlky se Kráska docela chytí a šlape v písničkách i mimo ně. Celkový dojem je ale přesto rozpačitý a nejvíc z něj trčí Evansův Gaston, který je vyhrocený přesně tím způsobem, aby člověka bavil a zároveň fungoval jako solidní padouch. Kéž by se od něj poučil i zbytek filmu! (6/10)(10.3.2017)

 • Dever
  ****

  // Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,210 // Otvárací Víkend v USA: $174,750,616 //(21.3.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Krásné, uplakané, zamilované... jen mi tam vadily jen otřesné písničky. Na film jsem se díval v polském dabingu a tak si to jistě umíte představit. I když, písničky v českém podání budou stejné. Sakra, proč do těch nových pohádek vždycky naserou písničky???(15.7.2017)

 • Fr
  ****

  “BYLO NEBYLO…“ /// Disney potvrdil, že krást se nemá a že pohádka má mít ty nejlepší záporáky (seš dobrej Evansi!). Někdy jsou ty písničky fajn, někdy ftipný a někdy je jich moc. Ovšem udiví, kolik do nich narvou serepetiček. A to drámo na konci – to by obstálo i v dospěláckým filmu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pohádku, kterou napsala Jeanne Marie Le Prince de Beaumont a taky tu českou Panna a netvor znám, ale chci si doplnit vzdělání. 2.) Nevím, jak potrestat hajzla, co nám krade kytky. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(8.12.2017)

 • novoten
  *****

  Po stránce pohádky i muzikálu do absolutního konce odvedená práce, kde z kostýmů, výpravy, choreografie a Emmy Watson oči přecházejí a hudba svým kouzlem bere za srdce čím dál silněji. Film, který splnil všechno, co během předlouhého čekání slíbil.(21.3.2017)

 • Viktooorka
  *****

  Jedna z mých nejoblíbenějších dětských pohádek, jak už jsem psala u animáku z roku 1991. Knížku mám doma dosud. Muzikály mám ráda a jelikož superstar ze mě nikdy nebude, tak si zpívám aspoň doma :o) Trochu jsem si nemohla zvyknout na Hermionu v jiné roli, ale nakonec se mi to povedlo. Takže za mě super zpracování!(24.4.2018)

 • tron
  **

  „Chcete svoje obvinenie postaviť na svedectve zavšivenej žobráčky? Bez urážky, Agáta.“ Prvá hodina je smrtiaca. Po vizuálnej stránke (masky, letná dedinka, zimný zámok, hlboké lesy s vlkmi, kostýmy, CGI...) síce na nadpriemernej úrovni (je to ostatne Disney za 160 miliónov), ale už nemám 14, aby mi to stačilo. Scenár mimoriadne predvídateľný, postavy priemerné s nábehom na podpriemernosť. Nekonečné pesničky a nezaujímavé, patetické dialógy. Našťastie, po hodine sa to troška rozbehlo a koniec bol vcelku dojemný. Luke Evans bol fajn, až do chvíle, kým sa neprerodil z rozkošne samoľúbeho narcisa na debila. Prevláda rozčarovanie a strašné spomienky na neskutočnú nudu, ktorá ma pri sledovaní tejto snímky kvárila. Mnohé veci som nepochopil (aký dlhý čas ubehol od prekliatia? Tipujem, že roky, ak nie desaťročia. Tým pádom ako je možné, že za celý ten čas ruža neopadla, no keď je Emma Watson v začarovanom zámku pár dní/týždňov, opadne lístok každú chvíľu?). A bolo mi ľúto Dana Stevensa z Legionu.(12.10.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Hezká výprava, solidní triky a rozkošná Ema Watson tím pro mne klady končí. Písniček je na můj vkus až moc a líbily se mi víceméně jen od Emy, zbytek mě moc nezaujal. Dá se na to koukat, ale předloha je natolik ohraná, že nemá čím překvapit.60%(24.5.2017)

 • Pethushka
  ***

  Na Krásku a zvíře jsem jít chtěla. Už kvůli Emmě. Jenže nějakým nedopatřením jsem se ocitla v kině na filmu s dabingem. A tím pádem pro mě byl film z poloviny zabitý. Netuším, jak by to bylo v originálu, ale většinu písniček jsem v české verzi snášela dost těžce. Jinak k filmu žádné větší výtky nemám. Tvůrci se dost drželi předlohy, herecky je to obsazené skvěle a efekty taky hodně dobré.(17.4.2017)

 • Zíza
  **

  Pohádky mám ráda. Ale tohle asi pohádka nebyla. Už od začátku jsme měla spíše otázky k ději, k tomu, co se dělo, než abych si film užívala. Film mě bohužel vůbec nezasáhl, písně mě nechaly nepolíbené (a to mám muzikály snad raději než pohádky), občas byly zdlouhavé, což ostatně byl celý film. Vůbec to neutíkalo, v polovině jsem to musela stopnout, abych se na chvíli prošla internet a odpočinula si od toho. Film prostě vůbec nefungoval. Jak se v něm vůbec řešil čas? Koukala jsem na to s chlapem a to z toho byl otrávenější než já. Samé připomínky k tomu a tamtomu a přitom je dost nenáročným divákem. SPOILER Například Gastonův pád... ta byla tak o ničem, že ho klidně mohli nechat zakopnout a mělo by to stejný efekt. Pro mě dost nepovedené. Slabší 2*.(4.9.2017)

 • Psema
  *****

  Okouzlující a po Popelce znovu ryze starosvětská podívaná čechraná hlavně bez výjimky sympatickými postavami, kterým nechybí chemie. Kupodivu i Evans je asi o 300 procent živější než v Hobitech a bez problémů doplňuje ústřední tokání, které si nepotrpí na okázalá vyznání, ale jde vychytrale po jemných nuancích při odkrývání vzájemné minulosti. Emmička klasicky rozkošná a Stevens moderně cynický charismaťák i přes nános CGI make-upu. Condon ale vyhrává hlavně tím, že dokáže vykouzlit zájem i v digitálním nábytku (který na konci díky bohu nezabíjí jako v animáku) a při oprašování původního filmu přijde i s pár fajn aktualizacemi. Těším se hlavně na reakce "ortelistů" a podobně retardovaného lidského odpadu. Tomu z té moderní homo-trans-multi-kulti polevy budou hodně cukat nervy. P.S: Na dabovanou verzi může jít u muzikálu s francouzskými přízvuky snad jen naprostý idiot. Echt s překladem písní, který je svou tragičností vyloženě k breku. Jakékoli hodnocení podle něj je irelevantní.(17.3.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Dvouhodinová fetiš, potěcha z ní pramení z ukojení diváka převedením notoricky známých obrazů do hrané a velkolepé podoby (výprava hraného filmu je paradoxně větší než kresleného - produkce byla schopna zaplnit obraz víc fyzicky, než byli animátoři schopní nakreslit). Podobné fetiše mám rád, ale na rozdíl od Superman Returns nebo Jacksonova King Konga tahle nejde od srdce, je jen naplněním objednávky, a je to vidět. V důsledku toho je těžší ji propadnout, protože bych nepodléhal spolu s tvůrci, ale jim.(10.3.2017)

 • Toren
  ***

  Více: https://www.youtube.com/watch?v=KB8vuXyx-Do(29.3.2017)

 • TeeAge
  *****

  --- Všetky komentáre, ktoré boli napísané na základe dabingovej verzie, sú pre mňa bezpredmetné. --- Bál som sa tohto spracovania ako čert kríža, ale moje obavy boli našťastie zbytočné. Nakoľko som si pred zhliadnutím v kine nevyhľadal info o filme, netušil som, že sa jedná o "remake" pôvodnej rozprávky s takmer pôvodným autorským tímom a pôvodnými audiovizuálnymi motívamy. O to viac som bol okúzlený vkusným spracovaním, ktoré ruku v ruke ctí originál, a zároveň pridáva obohacujúce plus jak po dejovej, tak po hudobnej stránke. Hudba: Zo začiatku som mal pocit, že sa jedná o identické árie, ale po krátkej dobe som zistil, že sú často pozmenené jak formou, tak textom či rytmom. Najviac ma zaujala pridaná ária zvieraťa, "Evermore". Naopak, jediná pieseň, ktorá ma v tomto spracovaní nezaujala, bolo "Be our guest" - jediná bola totiž podaná digitálnymi postavami, čo len utvrdzuje moje presvedčenie o tom, že je treba sa digitálneho sajrajtu vo filmoch zbavovať, keď len je to možné. Dej: Príbeh je rozšírený prvkami, ktoré prehĺbujú psychiku postáv, a vysvetlujú veci, ktoré boli v rozprávke nepodchytené - tam na to nebol priestor ani potreba. Vojnová minulosť Gastona, či príbeh matky Belle prispievajú k celkovejšiemu, celovečernému príbehu. Výkony: Hlavná predstaviteľka po filmoch ako Colonia len potvrdzuje, že je elitnou herečkou, ktorá i krásne spieva. Síce je počuť, že sú na jej hlase použité všetky možné štúdiové kúzla existujúce pod slnkom, to ale nič nemení na tom, že je jej spevácky prednes civilne prirodzený a farbou pohlaďujúci. Herecky sa tradične chmúry viac, než by možno bolo potreba, ale inak je presná a uveriteľná v každom momente. Dan Stevens je neokukaný, šarmantný, dobre spievajúci prírastok Hollywoodu, ktorému sa dá zazlieť len záverečný "pomäkčilý" tanečný výkon. Paradoxne je kúzelnejší ako zviera, než ako človek, čomu ale tak bolo už i v rozprávke. Luke Evans bol skvelou voľbou pre ľuďského zloducha, ktorý sa behom deju charakterom podobne intenzívne premieňa, ako hlavná dvojica, a je to zaujímavé sledovať. Beauty and the Beast je pre mňa najvačším milým prekvapením z dielne Disney za posledné roky. Ps: Všetci, čo píšu, že je to film vyrobený na objednávku pre biznis, nikdy nemohli mať naozaj radi pôvodnú rozprávku z 91.-ho. Pre mňa bola i je jedna z najobľúbenejších, a na tomto filmu je na každom kúsku cítiť, že bol vytvorený zo srdca všetkých zúčastnených. ALAN MENKEN NAVŽDY!(16.3.2017)

 • StarsFan
  *****

  V rámci žánru si nedovedu představit, že by šlo Krásku a zvíře natočit lépe. Kostýmy jsou krásné, výprava velkolepá, nápady neotřelé (vystřelující klávesy!), obsazení skvělé, animace nábytku nádherná. A jelikož se považuji za emancipovanou ženu, musím uznat, že pohádky, kde hlavní hrdinka nečeká pasivně na záchranu a kde je naopak ztvárněna jako sebejistá, sečtělá, přemýšlivá dívka/žena, jsou mi více než sympatické.(1.5.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace