Externí recenze k filmu (11)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ****

  "Nuž aj rozprávkový velikán sem-tam zakopne, napriek tomu sa štúdiu Disney sa nedá uprieť, že aj remake dokáže urobiť tak, že pôsobí celkom úprimne ako šľachetný dar novým generáciám divákom. O tom, či sa nová verzia muzikálu Kráska a zviera zaradí do každoročných sviatočných televíznych programov,…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Převedení animované pohádky do hrané podoby je vždycky obtížné, zvlášť v případě jako je Kráska a zvíře, kdy jsou nároky kladené diváky opravdu veliké. Bill Condon a jeho kolegové se toho ovšem nebáli a vytvořili kinematograficky opravdu okouzlující snímek. Je to spojení krásného příběhu, hvězdného…" (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) *****

  "Výsledný film je tak vlastně jakousi ultimátní verzí Disneyho zpracování slavné pohádky. Bere si to nejlepší z animované verze, jíž zůstává věrný ve stěžejních bodech, včetně starosvětské pohádkové atmosféry. Zároveň se ale nebojí přijít s novinkami, které postavy i příběh obohacují a udržují je…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Kráska a zvíře je ideální příležitostí vydat se se svou drahou polovičkou do kina. Stejně tak ji docení všichni milovníci disneyovek nebo děti. Přestože se jedná o maličko dospělejší verzi disneyovské klasiky, stále se jedná o pohádku – nikoli o dospělé převyprávění pohádky – a stále jde především…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Strach z inakosti a následné násilie je, žiaľ, ďalším, aktualizujúcim momentom. Keď sa dobrosrdečná Belle snaží naučiť čítať malé dievčatko, jeho rodičia a susedia reagujú pobúrene a fyzicky ju atakujú. Keď sa dozvedia o existencii Zvieraťa, neváhajú sa vydať na trestnú výpravu a zabíjať..." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Kráska a zvíře je velkolepou pohádkou natáčenou s pečlivostí a řemeslným umem, která je plná krásy, humoru i emocí, byť je na ní vidět, že není dělaná úplně od srdce a viditelně za ní stojí finanční kalkul. To ale neznamená, že si kvůli tomu nezaslouží být vyzdvihována pro své herecké, vypravěčské,…" (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) ****

  "Hraný remake klasické Disney pohádky Kráska a zvíře není bez much. Ať už je to špatná synchronizace playbacku, technicky podprůměrné zpracování zvířete nebo táhnoucí se hudební čísla. To vše ale dokáží vyrovnat pohádkově krásné reálie, děj, který sice všichni známe, ale i po desáté nás dokáže…" (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) *****

  "Disneyovská imaginace v hrané podobě ještě nikdy nebyla důslednější a kouzelnější. Od Krásky a zvířete to už může jít jen dolů (aneb ohlášené adaptace Lvího krále, Mulan, Aladina atp. budou fungovat jen za předpokladu větší příběhové kreativity), jde ovšem o vrchol jak se patří, jemuž věnovaná…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Celý film prostě stojí na vratkých základech, jimž moc nepřidává ani vágní ústřední kletba (jak její začátek, tak její vyústění). Tvůrci jako by počítali s tím, že lidem stačí ke štěstí zpívající Hermiona, a tak ji vsadili do tuny odkazů na slavný animák a tím to haslo. Třeba Popelka se snažila o…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lenka Hrůzová) ****

  "Bill Condon si režií Krásky a zvířete určitě vylepšil reputaci po dvou přešlapech v podobě Twilight ságy. Adaptace se přiblížila originálu a místy jej dokonce vylepšila. U ikonické scény, kdy spolu Bella se Zvířetem tančí, musel být spokojený i sebevětší skeptik, protože ta část filmu byla jedna z…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Oblíbená disneyovka se ve verzi s Emmou Watsonovou v hlavní roli a hlasovou podporou velkých hereckých jmen snaží dodat animované klasice něco navíc. Podstatně přitom překračuje limit své zábavnosti a zbytečně se chvástá skromnými úspěchy. Neuvědomuje si přitom, že na nesedící playback už není po…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace