Reklama

Reklama

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (38)

 • Emma Watson svými podněty přispěla ke konečné podobě kostýmů filmové protagonistky. Odmítla nosit korzet a přála si nosit boty, které by její postavě umožnily pohodlnější chůzi. Celkově se tak její venkovské i plesové šaty lépe hodí pro akční scény, které vyžadují běh i jízdu na koni. (Kiisaki)
 • Píseň „Be Our Guest“ je v době uvedení snímku nejdražším muzikálovým číslem všech dob. Natáčení scény si vyžádalo 10 milionů amerických dolarů z celkového rozpočtu 160 milionů dolarů. (Kiisaki)
 • Luke Evans (Gaston) nosil v průběhu natáčení umělé zuby, protože jeho vlastní výrazné špičáky působily při natáčení rušivě. (Kiisaki)
 • Během písně „Be Our Guest“ lze spatřit model orientálního paláce, který je narážkou na Disney snímek Aladin (1992), kde palác obývá princezna Jasmína. (Kiisaki)
 • Pavel Šrom jako jediný v českém znění propůjčil hlas stejné postavě (mluvící hodiny Cogsworth) jak v animované verzi Kráska a zvíře z roku 1991, tak v této filmové verzi. (PanIncognito)
 • Některé z původních písňových textů, které napsal Howard Ashman k písním „Gaston“ a „Beauty and the Beast“, nepoužité v původním animovaném filmu, našly své uplatnění v této živě hrané adaptaci. (Zdroj Falcon)
 • V erbu zámku zvířete najdeme lva, kance a iniciály WD (tyto iniciály mají zastupovat fiktivní postavu Williama Devereauxe, ale mohou být také vykládány jako iniciály Walt Disney). (Zdroj Falcon)
 • Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno zhruba 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které zabralo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski. (Zdroj Falcon)
 • Podlaha tanečního sálu v zámku zvířete je vyrobena z 1 115 čtverečních metrů imitace mramoru a její vzor vychází ze vzoru, který je k vidění na stropě benediktinského kláštera v německém Braunau. 10 skleněných lustrů, které v tanečním sále jsou – každý o rozměrech 4,3 krát 2,2 metru – se inspiruje skutečnými lustry ve Versailles, které byly následně patinovány, potaženy látkou a byly na nich zapáleny svíčky. (Zdroj Falcon)
 • Pro potřeby dekorací bylo při natáčení spotřebováno přes 8700 svíček (nebo též 265 200 centimetrů vosku). (Zdroj Falcon)
 • Film bol po prvýkrát uvedený 23. februára 2017 v londýnskom Spencer House. (LuiCJ)

Reklama

Reklama