Dost tě cítím

• USA Hard Feelings
Pornografický
USA, 1996, 85 min

kingik

Jak se dělala hardcore erotika před dvaceti lety, bylo docela "poučné" ohlédnutí. V popředí příběhu, představte si jde o péčko s příběhem, je tehdejší sex symbol xxx filmů Dyanna Lauren. Kupodivu ji ještě nesklátil nějaký podezřelý moribundus, a tak natáčí i režíruje dodnes. Tehdy měla mladistvou vizáž, tehdy se po kalifornských plážích proháněla i její budoucí "konkurence" Pamela Anderson, s níž jí ve filmu pojí vnějšková i silikonová podoba. Není na sex akci ve filmu tak úplně sama. Casting je navršen ještě o Anne Male, také tehdy mladou a pružnou a harcovnici Jill Kelly, která ve filmech jednu dobu pořád píchala jen s jedním maníkem, až na stará otlačená kolena z doggy style, si vrzla i s jinými pornoherci. Ve filmu dostal větší prostor i porno veterán s hereckými sklony Steven St.Croix, který film i režíruje. Ten se ujme vnadné sexice, své tam sehraje i striptýzový club, a odvede si ji k sobě domů, kde jí poskytne přístřeší i kládu. Zběsilé sexuální scény, jak jsou dnes k vidění, úplně absentují. Film se pokouší i emoční příběh a jemnou a vkusnou erotiku. Na svoji dobu poměrně zdařilý porno kousek, který je však překonán dnešní hardcore produkcí. Tehdy platilo pomalu a pěkně, dneska je to rychle a zběsile. Mně nezbývá než účastnicím a účastníkům pogratulovat, že jsou někteří z nich i po dvaceti letech v porno byznysu a stále mezi živými. Bylo to dobré připomenutí retro erotiky, která už je z dnešního pohledu překonaná, a to i technickou kvalitou (obrazu), i když pro někoho může být šukačka pořád jen na jedno brdo, pro mě rozhodně ne. V péčku už vůbec ne. Nicméně, některé scény stále mají svoji sex kvalitu a obsazení bylo ve své době hvězdné, ale rajc z toho tak nějak vyprchal. 60% ()