poster

Legie na Kolwezi

 • francouzský

  Légion saute sur Kolwezi, La

Dobrodružný / Drama / Válečný

Francie, 1980, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • tahit
  ****

  Film působí realistickým přístupem hodně sugestivně a svým zpracováním zaručuje velké drama. Podkladem toho všeho byla skutečná událost, kdy povstalci z provincie Katangaza obsadili město Kolwezi na jihu Konga, dříve Zairu, a brutálním způsobem zaútočili na všechny civilisty zejména cizince včetně jejich rodin, kteří pracovali pro místní těžební společnost a následně jsou vystaveni nepředstavitelně tvrdé krutosti. Famózně ztvárněný výsadek a válečné tažení cizinecké legie a jejich bojové kvality v tomto případě jsou v lepším slova smyslu, chcete-li, opravdu úctyhodným zážitkem. Jen bych řekl, jakkoliv i zde jistě najdeme pár hnusných věcí, klady tohoto filmu každopádně vidím především v jeho věrohodnosti.(6.5.2011)

 • Snorlax
  ****

  Výborný válečný film, který není příliš vhodný pro slabší a citlivé povahy. Snímku vůbec neublížila absence hlavní postavy, je založen na realistickém zpracování strachu civilistů a odhodlání vojáků je zachránit.(8.11.2011)

 • kkarx
  ****

  Velmi lidské válečné drama o záchraně evropských těžařů v africkém městě Kolwezi. K realistickému pojetí přispívají uvěřitelné výkony Bruna Cremera jako těžaře a Giuliana Gemmy jako sympatického francouzského legionáře. Film bych pouštěl zastáncům multikulturismu, aby nasáli tu atmosféru strachu z negrů s mačetami, kteří jsou do Evropy díky těmto blbům pouštěni po desetitisících a zanedlouho Evropu podobným způsobem začnou plenit.(18.6.2015)

 • topi80

  Film mapující události v jedné provincii je předobrazem událostí, které právě začínají probíhat v Evropě.(14.7.2017)