Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pajky3
  ****

  Upřímně film jsem neznal, alespoň ne do té doby než se o tenhle projekt začal zajímat Netflix. Pravdou je, že pokud se vám nelíbil film, tak je zbytečné se do seriálu pouštět. A to i navzdory skvělému obsazení. Na hercích je vidět, že je to natáčení bavilo a skvěle si ho užili a na nás, divácích je, abychom přijali jejich styl a humor. Protože ten je rozhodně originální a řekl bych i nenapodobitelný. Absurdita, ujetost, přehnanost a trapnost nezná hranic. Byla zajímavé sledovat, jak se postavy dostanou tam, kde jsou ve filmu, protože ten se dějově odehrává až po seriálu. Přesto všechno zapadne a dává smysl. Já jsem se bavil a rád se do kempu Firewood ještě znovu podívám, ale věřím, že tenhle humor nesedne každému. Tomu množství hvězd se podařilo vytvořit něco jedinečně zábavného. Navíc má seriál skvělý soundtrack, písničky jako Higher & Higher nebo "úvodní" Jane rozhodně obohatí můj playlist. "And you can rejuvenate this place with a new energy. So much so that by the end of August, everyone will feel like they're 15 years younger."(1.9.2015)

 • tom.nosek
  ****

  Přestože se jedná o prequel, seriál silně "navazuje" na film a nevidět film, dám seriálu asi tak 2 hvězdy. V seriálu se uplatňuje stejný typ humoru, vyprávění, kamery, ujetosti i přehnanosti. Vlastně přehnané je to možná ještě víc, protože nyní 16leté hrají čtyřicátníci, na kterých to je často opravdu hodně vidět. Plus za postavy, které byly nové, plus i za to, jak dokázali vytvořit tento příběh před původním příběhem tak, že to naprosto dává smysl. Tohle je přesně příklad toho, jak udělat kvalitní pokračování "po 20 letech".(8.8.2015)

 • novoten
  ****

  Nestačím zírat, jak pozitivně očividně celé osazenstvo vzpomíná na natáčení původní filmu, protože si jinak nedokážu vysvětlit, že se plných 14 let po jeho premiéře komplet vrátilo na plac Camp Firewood. Ještě větší respekt si pak zaslouží i ti, kteří při natáčení původního filmu byli neznámými přihrávači a teď jsou nefalšovanými hollywoodskými hvězdami. Navíc se nejedná o žádný čestný štěk, ale v případě Elizabeth Banks a Bradleyho Coopera o plnohodnotné role a v případě Paula Rudda snad i part nejhlavnější. Zlodějem scén zůstává i nadále Chris Meloni, na jehož postavě je nejvíc znát, v čem tkví největší síla Prvního dne tábora. Jde o ty nenápadné pointy, které skrz nejnemožnější situace musí posunout děj až tam, kde si ho pamatujeme z původního filmu. Činí tak někdy už za hranou parodie nebo přijatelného vkusu, ale za ty nostalgické chvíle s parádním soundtrackem to stojí od začátku do konce. Film byl o něco silnější i sevřenější a třeba Lake Bell nebo Jon Hamm mi sem vůbec nepasují, ale za ono klukovské nadšení, které z každého praštěného dialogu sálá, si i seriál nadprůměrné hodnocení rozhodně zaslouží.(14.5.2016)

 • KevSpa
  ****

  Jak se dalo předpokládat, je seriál ještě o něco šílenější než film, ale zároveň mi připadá dramaturgicky trochu uhlazenější. Jistě, pořád to vypadá jako sbírka skečů ze SNL, ale má to přece jen kompaktnější příběh. Pokud na seriál bude koukat divák bez znalosti filmu, absolutně se nebude chytat na ty tuny narážek, které seriál dělají tolik zábavným. Herecká sestava je prostě kouzelná. Pokud ve filmu byli všichni ti třicátníci v rolích teenagerů k popukání, v tomhle prequelu už jsou z nich čtyřicátníci, takže je to logicky absurdní až běda a o to více legrační. Navíc doplnění původních postav těmi novými, které jsou neméně hvězdně obsazeny, tomu dodává šťávu. Kdo by třeba čekal, že se tu objeví hned pět herců z Mad Men v čele s Jonem Hammem a Johnem Slatterym. Ale dávají si to parádně.(15.8.2015)

 • evilmind
  ****

  Hodně zvláštní druh humoru asi nesedne každému, ale když se nenecháte otrávit záměrnou trapností některých... mno, vlastně většiny scén, dočkáte se i opravdových komediálních perel. Super obsazení, které ocení fandové původního filmu, SNL i Mad Men, má sice poněkud potíž pořád vypadat jako teenageři, ale o to je to absurdnější a vtipnější. Ale ani u těch nejlepších scén nevybuchnete smíchy, spíš zůstanete zírat s otevřenou hubou, co se to kurva zrovna stalo... 4/5(20.8.2015)

 • - V roce 2014 oznámil Netflix, že natočí tuto mini-sérii k filmu Wet Hot American Summer (2001), ovšem na rozdíl od sequelu, že půjde o prequel se skoro stejným obsazením. A ačkoliv herci už zestárli, i přesto v této mini-sérii hrají své mladší verze než v původním filmu. O natočení seriálu režisér a scenárista David Wain usiloval dlouhá léta. (Patw)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace