Prapodivné jaro

(festivalový název)
  • Mexiko Las oscuras primaveras (více)

Vášnivá, animální milostná aféra ženatého Igora a mladé svobodné matky Piny pozvolna a zároveň osudově zasahuje do životů tajných milenců i jejich nejbližších ‒ Igorovy manželky Flory i Pinina synka, který do školy potřebuje kostým lva. Civilně, pozorujícím způsobem zobrazené intimní drama s vynikajícími hereckými výkony kontrastuje každodennost svých protagonistů, plnou běžných drobných problémů a frustrací s financemi i mezilidskými vztahy, s erotickou fascinací, která ji hrozí nenávratně zbořit. Film s empatií i brutální upřímností zkoumá touhu po lásce a její následky v mexické zimě, která čeká, až přijde jaro. (Febiofest)

Lenchik

Nadherny milostny pribeh na pozadi manzelskej rutiny a problemoch slobodnej matky s netradicnym obsahom a formou. Realita manzelstva po rokoch a detskej krutosti. Pacila sa mi myslienka prichadzajucej jari, co pre mna symbolizuje stale sa opakujuci kolobeh zivota, nove zaciatky, samovolne riesenie akychkolvek problemov s casom. Musim ale vyzdvihnut i hypnotizujuci soundtrack filmu: Meme-No Puedo Parar. Toto urcite stoji za pozretie! ()