poster

Napoleon: Ruské tažení (TV film)

 • český

  Napoleon: Tažení do Ruska

 • český

  Napoleonovo ruské tažení

 • český

  Napoleon: Bitva u Borodina

 • český

  Napoleon: Bitva na Berezině

 • francouzský

  Napoléon - La campagne de Russie

 • anglický

  Napoleon - The Russian Campaign

Dokumentární

Francie, 2014, 2x52 min

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích filmu uvedeno: český název Napoleon: Tažení do Ruska (1. díl Bitva u Borodina, 2. díl Bitva na Berezině).(21.6.2015)

 • vox_populi
  **

  tento hraný dokument je krajne tendenčný a okato nadŕža Francúzom, z ktorých robí hrdinov a na strane druhej sú ruskí kozáci vykresľovaní ako zákerní vrahovia a Kutuzov ako úchylný pedofil...napríklad hodnotenie bitky pri Borodine, ktorá sa skončila jasnou remízou sa tu nazýva víťazstvom Napoleona a dokonca fakt, že Napoleon po bitke pri Berezine horko-ťažko zachránil seba a svojich generálov, pričom obetoval časť svojich vojakov a všetkých francúzskych civilistov je tu taktiež nazvaný víťazstvom francúzskej armády...kvalitu dokumentu znižujú i skutočnosti, že je anglicky dabovaný, že je obsadený hercami, ktorí sa ani trocha nepodobajú na svoje historické predlohy a že bojové scény nie sú dynamické, ale iba statické...naviac, nepochopiteľne v českom dabingu nazývajú cára cisárom, pričom francúzsky i anglický jazyk pojem "cár" pozná...oceňujem len pomerne vydarený vizuál a najmä dobrú výpravu dokumentu.(8.8.2018)

 • Tezuka
  *****

  Skvělá a věrohodná reprodukce Napoleonova nejtěžšího a nejodvážnějšího tažení směrem na Moskvu. Mohl jsem si tak alespoň utřídit svoje stávající poznatky a některé přidat. Vůbec jsem netušil, že Napoleon čekal měsíc v Kremlu na to, až mu ruský car Alexandr I. pošle návrh na smír. Stejně jako Hitler to však ani tento malý velikán nestihl včas a při návratu zpět k Němenu jeho Grande Armée zažila nejhorší noční můru v podobě ruské zimy, nájezdů kozáků a nakonec i dramatu ve svých vlastních řadách. Mám k tomuto dokumentárnímu filmu jen jednu výhradu. Bože proč má každý herec co hraje Napoleona hnědé oči!!! To mi neříkejte, že ve Francii nemají někoho s kulatým obličejem a modrýma či modrozelenýma očima. Dobře by se na něj hodil jistojistě bývalý poslanec Vít Bárta.(28.10.2018)

 • honajz
  ****

  Velice dobře udělaný dokument, první díl do obsazení Moskvy, druhý se věnuje útěku, kde sice nejsou nějaké velké trikové efekty a často se díváme spíše na 3D obraz jakési scény, jíž "prolétáváme" - ale komentář je dostatečně hutný, repliky (podle dobových záznamů) postav přesně vybrané, škoda jen, že některým věcem se věnuje víc, než jiným, podle mne stejně tak zajímavým. Ale udrží to v napětí jako by šlo o nějaký hraný film.(11.11.2015)

 • Arsenal83
  ****

  Ruské ťaženie je pekne znázornené novými technológiami a animáciami, citácie z listov a dokumentov pridávajú hodnovernosť. Ruská zima v druhom dieli a zúfalstvo vojakov diváka v celku zasiahne. Dobrá otázka odznela v prvej časti: Na čo je tá celá vojna? Postava Napoleona bola na škodu dokumentu nie veľmi autentická, jeho tvár sa hodila skôr na Caesara.(12.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace