Mikrozrození (festivalový název)

Microbirth

Dokumentární

Velká Británie, 2014, 60 min

Toni Harman

Viděno na AFO 2015. Vskutku interesantní snímek. Věděli jste, že 60% lidí umírá na nepřenosné nemoci? Nebo že v roce 2030 všichni zkrachujeme kvůli bankrotu zdravotnictví, který nastal kvůli nákladům na léčení? Věděli jste, že lidské tělo obsahuje 10x více mikrobiotických buněk než těch lidských? Čili, že jen 10% ze všech buněk v našem těle je lidských? Nebo, že plesnivý meloun je výborným zdrojem penicilinu? Jojo... tohle a mnohem více se tu dozvíte... jako po zhlédnutí snímku máte velmi divný pocit, že jste úplné nic, úplně nemocní a všichni brzo zkolabujeme. Taky si vemte ponaučení, že zásadně rodit normálně. Když rodíte císařem, už tehdy vašemu dítěti dáváte malou šanci k tomu, že bude naprosto zdravé. Nebo roďte císařem a pak mu přetřete ksicht a celé tělo látkou, kterou jste vytřeli při porodu vaginu matky... jooo.. já tu nechutná nejsem, to tam fakt bylo.. názorně... Ne ale vážně je tu spousta zajímavých faktů, zajímavé studie atd., ale v závěru to vlastně nevyznělo úplně, jak by mělo. "You are what your grandmother ate."(27.7.2015)