Lháři

(studentský film)
  • angličtina Liars (festivalový název) (více)
Krátkometrážní
Česko, 2015, 27 min

Film o partě kluků, která se ze strachu před výpraskem rozhodne skrýt tělo mrtvého kamaráda, místo předání celé věci policii. Přiznání nepřipadá v úvahu, zvlášť když se situace komplikuje stejně rychle jako se mění klučičí geniální plán. (oficiální text distributora)

Hlavonozec

Stand by me wannabe, ale já jsem se náramně pobavil. "Černotumorní" kraťas po vzoru kingovských dětských příběhů, proč ne. ()

PoprockCZ

Celkem slušná kamera, na studentský film velké sousto. Bohužel herecká akce je slabá, i když chápu, že s malými dětmi je to těžké. Herecké výkony, spolu s nedostatkem času pro rozpracování charakterů postav, zazdily jinak nadějný (ač absurdní) scénář. ()

Slarque

Dětství, čas nevinnosti, tedy pokud vám shodou okolností nepřebývá jedno mrtvé tělo... Dětští herci nebyli špatní, příběh byl dobře spletený a já se u toho nad očekávání bavil. Třeba ještě o Robertu Hlozovi uslyším... ()

frantababaf

Nepůsobivá rádoby Kingovka se slabším příběhem a podivnou postavou stereotypního roma. Věřím ale, že když se Hloz nesnaží o humor/horor může být talentovaným filmařem. 60% (LFŠ 2018) ()