Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Recenze uživatele Evee04 k tomuto seriálu (12)

Série 1 (2015) (S01)

Konečne je to tu!Sam Raimi,Ivan Raimi a nezabudnutelný Bruce Campbell,sa vracajú po 23 rokoch aby pokračovali v unikátnom kulte Evil Dead a priniesli divákom presne to čo vyžadujú.Nostalgia,ironia,satira,humor,horror,chata,akcia,to všetko tu pasuje a presne zapadá do seba,v poradí,akým to má príst.Ako inak Ash vypustí do sveta opät zlo po tom,ako skourení sa spolu s "lahkou" známostou,pozrú do známeho Necronomiconu a prečítajú tam zopár temných vecí.Od pilotu až po finálnu čast,je to nabité neskutočnou humornou a krvavou akciou,kde vždy bola a bude,figurovat motorová píla,pričom milým potešením bolo aj skonštruovanie robotickej ruky,ktorú používal namiesto drevennej(predsa je rok 2015).Do týmu Asha sa pridáva aj sympatická Kelly a mexikánec Pablo,aby sa nechali aj oni postriekat krvou.Príbeh je viac zameraný na podstatu a vznik Necronomicona,rovnako ako aj príchod Ruby(Lucy Lawless),ktorá sa bude spolu s detektívkou Fishermanovou snažit dolapit Asha.Finále zanechalo orgasmické uspokojenie a náčrt na dalšiu sériu.____95% ()

Jefe (2015) (S01E01)

Ash je spät! Po Amrmáde Temnôt mal príst další film,no nikdy sme sa ho nedočkali,až prišiel,úplne odlišmý a horší remake.A tak sa po 14 rokoch konečne dokčkáme,opät pod taktovkou Sama Raimiho a hlavným predstavitelom Bruceom Campbellom,seriál.Všetko to začína tak ako by sme si mohli predtavit,Ash je lenivý,chlastá,húli a všetko ma u prdele.No celé sa to zmení po tom ako zhúlený otvorí opät knihu zla a všetko znova vypustí.Akcie je tu požehnane a všetko je tak ako to bývalo v starých filmoch prehnane krvavé a neskutočne smiešne.Ako skalný fanúšik sa pýtam prečo sme museli čakat tak dlho!____Pilot 100% ()

Návnada (2015) (S01E02)

****Obsahuje spoilery z predchádzajúcej epizody****__2.Epizoda pokračuje po tom ako Ash zabil svojho suseda a spolu s Pablom sa rozhodnujú čo spravit dalej.Ash by chcel íst do kníhkupectva nájst príčinu,no Kelly chce íst viidet svojho otca a novo"navrátenú" matku.Ash je proti tomu,no po tom ako Kelly ukrade Necronomicon a utečie za rodičmi,jemu a Pablovi neostáva nič iné ako utekat za nu.___95% ()

"Knihy odtamtud" (2015) (S01E03)

Príbeh začína gradovať s nástupom Lucy,a po úvodných dvoch epizódach sa nastoluje tempo.Dozvedáme sa čo je a ako vznikol Necronomicon,po tom ako ash a partia prišli za expertom.Celé to,ale zbabral Ash svojou blbosťou,po tom ako vyvolali démona ,čím prišiel super boj.___90% ()

Brujo (2015) (S01E04)

"Ježiši,Ash,tak delej něco.__To si piš,že něco udelám."pre mnohých jedna zo slabších epizód,no to asi preto,že je zameraná viac na humornú stránku,ako horrorovú."Řekni,co víš,i když vím,že nic nevíš."Ashov výlet do hlavy bol riadne psycho.Veľké plus za spracovanie démona.___90% ()

Hostitelka (2015) (S01E05)

Táto epizóda má pomalé tempo a pokračuje po tom ako je Kelly posadnutá a v podstate sa to celé točí okolo nej.Ash ale dostane od Pabla robotický ruku.___80% ()

Zabiják vrahů (2015) (S01E06)

Tak až doteraz sa šetrili aby na nás v tejto epizóde všetko vypeckovali.krvi sa nešetrí a do týmu sa konečné pridala aj policajtka Fisherová a pomaly sa približujeme k slávnej chate.___100% ()

Oheň v díře (2015) (S01E07)

Ticho pred búrkou a nahá Lucy Lawless.Už to prichádza a my sa určite máme na čo tešiť.__90% ()

Ash proti Ashovi (2015) (S01E08)

A je to tu ona slávna chata a návrat diabolskej ruky.Tá úžastná nostalgia,pri každom kroku po chate.Epizoda má dve línie.Ash uviazne v kôlni kde nechcel hlavu svojej milovanej a prichádza konverzácia medzi nimi,a Fishermanová,ktorá ma zase konverzáciu s Ashom ktorí vyrástol s jeho diabolskej ruky.celá epizoda gradovala na finále Ash vs. Ash.Riadne som sa nasmial.___95% ()

Kniha vázaná v kůži (2015) (S01E09)

Velmi temná epizoda,kde sa dozvedáme vela o knihe Necronomicon,rovnako aj o Ruby.Po skvelej scéne s táborníkmi v lese sa dej presunie celý do chaty,kde sa konečne dostávame do momentu kde kniha môže byt zničená,no to by nebol Ash keby sa to celé nepokazí.___95% ()

Temná (2016) (S01E10)

"Neboj se Pedro,už po tebe jdu.Teda Pablo,myslel jsem Pablo."Skvelé zakončenie série,ktoré prinieslo vela gore scén,krvy,humoru a samozrejme silného cliffhangeru,ktorí nie každý pochopí tak ako má byt myslený.___100% ()

Série 2 (2016) (S02)

Pokračovanie Asha a jeho legendárneho príbehu,nastolilo latku ešte vyššie ako prvá séria.Prichádzajú nový démoni,nehovoriac o tom že krvy je tu omnoho viacej a vidno že sa stala viac uveritelnejšou.Každá jedna epizoda ma neskutočné tempo a potenciál ktorí je naplnení na maximum,pričom na niektoré konkrétne scény človek nezabudne."(Pane bože jsem v prdeli)"!Nedá sa dopustiit na odkazy ku Armáde temnôt a finále je opät,jedno s najlepších diel,ktoré sa objavili na televízii,kde znova figuruje ona známa "Chata".Neskutočne sa teším na dalšiu sériu!___100%___PS-Potitulková scéna finálneho dielu,vlastne znamená vznik Evil Dead s 2013. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)