poster

Ash vs Evil Dead (TV seriál)

 • USA

  Ash vs Evil Dead

 • Austrálie

  Ash vs Evil Dead

Akční / Komedie / Horor

USA, 2015–2018, 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Komentáře uživatele Psychor k tomuto TV seriálu

 • Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)
  **

  Ash se vrací a s ním přichází i zcela nevhodně umístěný humor, přepálené CGI efekty a lacině vypadající masky. Při tom potenciál smrtelného zla je obrovský. Jen by si tvůrci museli rozmyslet, jestli chtějí natočit kvalitní hororový seriál nebo primitivní zábavu pro popkornové publikum. Oboje dohromady zkrátka zkloubit nelze. Jakožto hororový znalec tedy Ash vs Evil Dead uděluji pouhé 2 hvězdičky a to především za poslední epizodu, kde ke slovu konečně přichází opravdová hororová atmosféra.(14.12.2015)

 • Série 1 (série) (2015)
  **

  První řada nepříliš hororového seriálu Ash vs Evil Dead je z mého pohledu hororového experta zajímává především tím, že jednotlivé epizody nesou zcela charakteristický rukopis daného režiséra, což běžný divák obvykle vůbec není schopen postřehnout. Před projekcí Ash vs Evil Dead jsem neměl žádné tušení o tom, kdo je autorem jednotlivých dílů a přesto jsem po shlédnutí spolehlivě určil, který tvůrce vytvořil konkrétní epizodu. Tedy příště prosím méně Raimiho (El Jefe (S01E01)) a více Jacobsona (The Dark One (S01E10))(28.4.2016)

 • Jefe (S01E01) (epizoda) (2015)
  odpad!

  Raimi se nepoučí a nepoučí. Ve svém životě natočil jediný kvalitní horor - Drag me to Hell, a tak jsem k úvodní epizodě seriálu Ash vs Evil Dead přistupoval s krajní nedůvěrou. Má obezřetnost byla zcela na místě, jelikož už úvodní minuty, v kterých se Ash snaží předvádět jedno rádobykomediální číslo za druhým, naznačily, že půjde spíše o souboj Ash vs Odpad. Následoval však střih na posedlou dívku v domě, kde konečně přichází ke slovu solidní hororová atmosféra a já si říkal, že jsem Raimimu zřejmě křivdil, jenže několik krvavých CGI výstřelů pracně budovanou atmosféru spolehlivě odstřelilo. Od té doby už má epizoda krajně sestupnou tendenci a při scéně ve skladišti se zabijáckou panenkou už jsem dokonce přemýšlel, jestli mám tuto blbost vypnout hned, nebo ještě chvíli počkat. Nakonec jsem vydržel až do hořkého konce, který se proměnil v primitivní akční slátaninu plnou digitální krve. Jakožto hororový expert tak musím Raimimu pro dobro všech fanoušků kvalitního hororu doporučit, aby se hororovému žánru vyhýbal jako čert kříži.(22.5.2016)

 • Návnada (S01E02) (epizoda) (2015)
  *

  Domníval jsem se, že Bait už bude na rozdíl od úvodního dílu jakžtakž koukatelný, avšak hluboce jsem se mýlil. Opět se jedná především o přehlídku hloupého humoru a koupel v digitální krvi. Fanoušek kvalitního hororu bude zklamán, jelikož hororová atmosféra znovu zcela absentuje.(6.7.2016)

 • "Knihy odtamtud" (S01E03) (epizoda) (2015)
  **

  Oproti úvodním dílům ubylo CGI krve a konečně se objevují první záblesky hororové atmosféry, které jsou však ve výsledku bohužel opět pohřbeny nánosem laciných vtípků. Do kvalitní hororové epizody má sice Books from Beyond stále hodně daleko, ale je zde vidět určitý náznak zlepšení.(6.7.2016)

 • Série 2 (série) (2016)
  *

  Jakožto zdejší hororový expert jsem tajně doufal, že se tvůrci po úvodní zpackané sérii chytnou za nos a kompletně pozmění koncepci té druhé. To by znamenalo odložit stranou přitroublé hlášky a rádobykomické situace, pro které tak jako tak není v hororovém žánru žádné místo; naprosto otřesné CGI uvést do podoby, která navodí dojem alespoň částečné realističnosti; no a následně vrhnout všechny své síly do budování opravdu ponuré a bezútěšné atmosféry. V ideálním případě navázat na odkaz mistra Alvareze a jeho geniální remake z roku 2013. Nic podobného se bohužel nestalo a Ash vs Evil Dead tak pokračuje tam, kde skončil. Navíc příběhově se seriál vyčerpal již v průběhu úvodní série, takže jsme od prvních chvil svědky natahované kaše, která se velmi rychle stane zcela nepoživatelnou. A bude hůř, o tom jsem přesvědčen. Rick Jacobsen a Craig DiGregorio, kteří jsou podepsáni i pod závěrečným dílem úvodní série, jenž jako jediný ze všech obsahuje náznak pravé hororové atmosféry, po vcelku koukatelném pilotu vyklízejí svá místa. Ze své pozice hororového odborníka si tak troufám tvrdit, že se Ash vs Evil Dead v průběhu druhé série potopí až k samotnému odpadu.(1.10.2016)

 • Pitevna (S02E02) (epizoda) (2016)
  odpad!

  Stalo se přesně to, co jsem jako zdejší hororový expert očekával. Po odchodu Ricka Jacobsona, jenž dokázal do seriálu jako jediný ze všech protlačit alespoň náznak hororové atmosféry, se nyní Ash vs Evil Dead proměnil v hloupoučkou taškařici plnou fekálního humoru.(9.10.2016)

 • Poslední runda (S02E03) (epizoda) (2016)
  odpad!

  Absolutní scénáristické dno. Dosud si Ash vs Evil Dead uchovával alespoň náznak prostoduchého děje, kdy postavy jako kolovrátek neustále putovaly z bodu A do bodu B. Jenže i s tím je podle všeho konec. Seriál byl příběhově zredukován na půlhodinové barové tlachání. Podívejte se na jakoukoliv telenovelu a dostanete záživnější a nápaditější podívanou. Jakožto zdejší odborník na žánr horor opravdu lituji, že nelze tento paskvil ohodnotit hůře než odpadem.(16.10.2016)

 • Opilý koráb (S02E04) (epizoda) (2016)
  odpad!

  Oceňuji, že se tato epizoda dějově lehce rozhýbala a diváci už tedy nemuseli znuděně sledovat, jak Ash a spol. v baru 30 minut ucucávají mojito, avšak z hlediska hororu je celá tato série jeden velký omyl, což znovu prokázal právě zhlédnutý díl. Když hororový expert jako já usíná i u scén, kde se vyskytují démoni, tak to říká o úrovni seriálu naprosto vše. Kéž by se tak jedné epizody ujal sám mistr Fede Alvarez a ukázal všem těm břídilům z Raimiho party, jak vypadá pravá hororová atmosféra.(24.10.2016)

 • Uvěznění (S02E05) (epizoda) (2016)
  *

  Jakožto zdejší hororový expert říkám: obrovské překvapení. Už jsem měl pro Ashe přichystaný další odpad, jelikož režie páté epizody skončila opět v rukou Michaela J. Bassetta, ale kupodivu se tentokrát jedná o koukatelný díl. Démon působí konečně démonsky a dočkáme se i špetky hororové atmosféry. Uděluji jednu silnější hvězdu a doufám, že kvalitativní vzestup bude pokračovat.(31.10.2016)

 • V pasti (S02E06) (epizoda) (2016)
  *

  Opět jsem se rozhodl udělit jednu hvězdu, jelikož v posledních dvou epizodách tvůrci konečně sáhli k redukci humoru a dokonce se snažili i o jakousi atmosferickou ponurost. Moc dobře si zřejmě uvědomili, že transformace seriálu do odpadové rozjuchané taškařice (S02E02, S02E03 a S02E04) zapříčinila razantní pokles sledovanosti i mezi dosud skalními příznivci. Ash vs Evil Dead tedy nesměle nakročil zpět k hororovosti a jakožto zdejší hororový expert tak pevně věřím, že mi závěr série umožní jít s hodnocením ještě výše.(6.11.2016)