poster

Roadies (TV seriál)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2016, 9 h 6 min (Minutáž: 46–66 min)

Hudba:

Lucius

Hrají:

Luke Wilson, Imogen Poots, Christina Hendricks, Keisha Castle-Hughes, Rafe Spall, Machine Gun Kelly, Peter Cambor, Jacqueline Byers, Kevin O'Grady, Carla Gugino, Tanc Sade, Ron White, Lincoln A. Castellanos, Luis Guzmán, Randy Vasquez, Wes Robinson, Anne McDaniels, Christopher Backus, Danny Wattley, Pippa Mackie, Lucius, Derek D. Dow, Carl McDowell, Angel Qinan, Caitlin Leahy, Branscombe Richmond, Ping Wu, Darcey Johnson, Manny Jacinto, William "Big Sleeps" Stewart, Brian Benben, David Spade, Rainn Wilson, Diva Zappa, Molly Pan, Donna D'Errico, Christina Marie Moses, Lidia Porto, John Mellencamp, Marc Maron, Joy Williams, Rosanna Arquette, Lyndon Smith, David Saucedo, Parker Croft, Colby French, Nathan Sutton, Connor Weil, Steven Lee Allen, Seth Gandrud, Ivana Milicevic, Steve Zissis, Exie Booker, Robin Bartlett, Matt Passmore, Jackson Browne, Eddie Vedder, Joanna Ke, Patrick Walsh, Ely Henry, Christie Herring, Jen Tullock, Kate Comer, Frederick Keeve, Jim Hanna, Sigrid Owen, Ray Auxias, Doron Bell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fifer
  ***

  Kdo jiný by měl natočit seriál o roadies z rockového prostředí než autor Singles, Absolutely Famous a dokumentu o Pearl Jam? Těžko tedy někoho překvapí, že Pearl Jam si Crowe nechal hned na finální zvrat prvního dílu. Přísný kritik by řekl, že Crowe jenom vykrade a vylouhuje prvky svého slavného filmu ( hovořím o Absolutely Famous), ale já si myslím, že když to nepodělá, tak může naopak rozvést motivy (šílené groupies apod.), které lze v celovečerním snímku vždy jenom načrtnout. Jinak je potřeba vzít v úvahu fakt, že Crowe je trochu kýčar a středňoprouďák. Jistě, punkáči a skejťáci jsou všichni až moc vydisajnovaně cool, dcera lokální managera je příliš sexy - zkrátka tohle nebude syrový punkový styl, ale hollywoodský pohled na věc. Nečekejte kontroverzi. Po zhlédnutí první série musím hlásit spokojenost. Mladé kapely super (objevil jsem spousta nové hudby), zápletka vtipná, jen je třeba překonat občasné kýčovité motivy plus předvídatelnost vztahů, kdy je vám doslova po druhém dílu jasné, kdo se s kým napáruje. Soundtrack prvního dílu: Pearl Jam, Ramones, Bob Dylan a spousta mladých kapel, které samozřejmě neznám, protože jsem stařík odkojený na Seattlu.(17.3.2017)

 • jasse
  ***

  Není to zatím špatné. Cameron Crowe je velký nadšenec kapely Pearl Jam, a jistě vycházel ze znalosti zákulisí této kapely a její posádky. A slova jednoho zhrzeného roadies: "Pearl Jam mi dali padáka! Umýval jsem po Mikovi McCreadym pochcaný repráky, dával ho do pucu, když se poblil....schytal bych za něj i kulku...miluju Mika McCreadyho! A on mi dal padáka! Prej mu připomínám sebe v jeho předabstinenčním období!" - budou možná i pravdivá :). No uvidíme...Update: po zhlédnutí celé řady musím konstatovat, že to bylo poměrně nudné, ale takový ten šmírácký pohled do zákulisí turné byl velmi zajímavý. Ono vlastně každé turné - dle vyjádření účastníků - je vždycky šílená dennodenní nuda, vyjma pár hodin koncertu..(17.7.2016)

 • Mimomisu
  ****

  Po prvnich trech dilech hodnotit nebudu, ale zatim me to bavi, taky mozna proto, ze me bavi Cameron Crowe. Jasne, je to pozvolne a ukecane, takze ne pro kazdeho. O muziku jde vlastne az ve druhem nebo tretim planu, takze cekat od toho Almost Famous v serialove podobe je trosku naivni. Na druhou stranu z toho sala hodne feel-good atmosfera, takze i kdyz tomu moc sanci na druhou serii nedavam (ale clovek nikdy nevi v tehle pripadech), tak to stoji za zhlednuti. EDIT: dokoukano, nakonec o maly fous slabe 4 hvezdy. Pekna oddechovka, ale lepsi scenar a trochu pritlacit na pilu a mohlo to by o hodne zajimavejsi. Herce i rozpocet na to maji.(13.7.2016)

 • Esinti
  ***

  Co k tomu říci. Vzhledem k tomu že tady ještě není popis tak: Seriál nabízí náhled do zákulisí rockové kapely. Nezaměřuje se, ale na samotné členy kapely ale bedňáky, manažery, ochranku a stalkery. V hlavních rolích jsou chlápek z absurdistánu a skejťačka před třicítkou, v roli vedlejší Bobby Sixkiller. První díl dobrý. Místy problém sledovat co se tam vlastně děje (pokud se tam teda něco dělo) ale v závěru i dojmul. Uvidíme jak s tím tvůrci naloží....(16.6.2016)

 • Pajky3
  ***

  Důvodů, aby mě seriál zaujal bylo hned několik. Zaprvé by to měla dramedy z neokoukaného prostředí hudebního zákulisí. Zadruhé to podle obsazení rozhodně nevypadalo nějak béčkově, najde se tady pár ostřílených hereckých veteránů (Wilson nebo Guzmán) a doplní je pár mladých krásných tváří (Imogen Poots!). A konečně zatřetí to pochází z dílny Showtime a když to uspěje, mohlo by to vyrůst v podobně populární záležitost jako je Californication nebo Weeds. Ale teď už k seriálu. To, co jsem mohl prominout po pilotu (pomalu plynoucí děj bez nějakého velkého příběhu), už jsem na konci akceptovat nemohl. Mám ten pocit, že seriál nikam nesměřuje a vlastně nevím, o co tam jde a to mi zavání až nepříjemnou nudou. Fajn herci tak nemají co hrát a to je chyba... Přesto mě něco pořád drželo, abych ve sledování pokračoval. Možná to byl hudební doprovod, který je nám v průběhu seriálu servírován, protože tuhle hudbu mám rád a líbí se mi. Celkově mě to taky neusadilo do křesla tak moc, jak jsem čekal. Je to sice na nenáročná oddychovka, ale nic víc. Uvidíme, jestli Showtime zkusí ještě jeden rok. Jestli ano, tak mají co vylepšovat.(8.9.2016)