Worry Dolls

The Devil's Dolls

Horor

USA, 2016, 85 min

Teej škody.. Tohle se mělo natočit za normální peníze a mohl to bejt sakra nářez. Už začátek jak jsem slyšel zvuk motorovky..teda vrtaku :) krve dostatek i dobrej námět..bohužel schází peníze a to je vidět všude.. herci, efekty...chjo.. :( 5O% když už něco může bejt dobré gore..tak je to amatérský film..jaká škoda..(9.2.2017)

Byrokratický detektiv způsobí smrt řady nevinných. Prokleté panenky si nacházejí své oběti po smrti sériového vraha. Pomocí pradávné magie (okultismu ne) do nich uzavřel svůj strach, děsy a hrůzu, které pak ovládnou toho, kdo si panenku vezme. Průměrný slasher s několika hezkými scénkami - nejlepší je fulciovské vrtání hlavičky. Krví se sice nešetří, avšak většinu dalších útoků si divák domýšlí. Zahradní nůžky i ty obyčejné se míhají, skleněný střep podřezává, leč divák vidí už jen tryskající rudé fontány. Pokud by byl film napínavější, rozhodně by to nevadilo. Jenže mezi útoky plyne děj líně a atmosféra se vytrácí. Pěkné je, že za veškeré hovadské chování postavy zaplatí tak, jako třeba detektivova parťačka (to byl nápad, vydat se na cestu do domu sama...). Mrzelo mě, že detektiv nakonec ztrestán nebyl! 2,5*(12.4.2017)

Hodně příjemné překvapení, zvlášť po nepochopitelně nízkém zdejším procentuálním hodnocení. Obyčejný film se zjevně nevysokým rozpočtem, s lehce televizním vzezřením, s obyčejnými herci, a přitom záživná i zábavná oddechovka... Tedy pokud vám přijdou zábavné krvavé vraždičky. Jistě, Angel Heart, Chucky ani třeba Fallen to sice není, ale určitě to není ani žádné aušusové videobéčko, na které se to v prvních minutách tvářilo, nýbrž slušně napsaný i natočený krimithriller okořeněný trochou vúdú. Nečekaně dobrá postava je černá vědma, nejslabší bohužel asi hlavní hrdina, kolem kterého padají lidi jako mouchy a on se tváří, jako by se snad nic vážného nedělo. A to, že kvůli své parťačce nestřelil bez rozmýšlení Ethana mezi oči, když ten mu navíc svým černým utahovákem prznil bývalku, považuju za těžko stravitelný scénáristický kiks. Ale jinak nadprůměrná spokojenost.(28.1.2017)

Docela pohodový horor. Policista zabije chlápka, který vraždil. Tento chlápek měl,ale u sebe panenky, které byly posedlé. Ty se později dostanou k jiným lidem a kolotoč vražd pokračuje. Hned prvně mě překvapil styl filmu čekal jsem něco ve stylu Dětské Hry kde budou vraždit panenky,ale je to spíše ve stylu, že ty panenky jsou jen prostředek ke vraždění. Hned první scéna je hodně povedená, ale i ostatní vraždy též ujdou a jsou krvavé. V rámci žánru lepší průměr.(20.1.2017)

Tak známky horroru to mělo díky použitému woodoo námětu a celkem slušnému gore. Bohužel bylo nutno "nějak" děj rozjet a tak samozřejmě (jak jinak u US filmů) nastoupila jedna iracionálnost hnedle na počátku. (spoiler:docela by mě zajímalo "co jiného" měl tatínek připraveno za "dárek" v autě pro svou dcerunku?? či se "předměty doličné" mohou jen tak rozdávat na potkání??). A pak tak trochu nastoupil "nechtěný" humor ;-) v podobě vypořádání se se zahradníkem. (tedy více bych se nasmál, pokud by se daná situace odehrála na tom pohovoru :-))) něco ve stylu: Tak jste prošel pane - múžete nastoupit .....kuch, kuch, kuch :-)).... ale dost té srandy a ted vážně ;-) Námět rozhodně zajímavý, i hudba nebyla vybrána zle. Hlavní protagonista sice působil jako prkno, nicméně o to více to vyvažovala jeho "dcerunka", která svou úlohu zvládla znamenitě. Závěr se sice dal předvídat, každopádně nebylo to tak "okaté" jak u většiny obdobných počinů bývá. Nicméně "co to bylo"? to na samém konci??? to jsem nějak nepochopil (a asi nebudu jediný ;-))(27.1.2017)