Presento - Ich očami

Hudba:

Presento

Presento

whack

Videoklip je celý poskladaný z videí z YouTube, poukazujúcich na utrpenie zvierat v priemysle živočíšnej výroby. Nevidím v tom problém – v jednoduchosti je niekedy sila. Je to fajn, lebo v slovenskom rape tieto témy ešte stále sú zatiaľ v menšine. ()

Khalesi

Mám na to chuť. Asi najhoršie štyri slová, ktoré som v živote počula. Najhoršie a najhlúpejšie ak sa to týka masa. Keby si to povedal pedofil, alebo vrah, bolo by to neprípustné. Bolo by to neľudské a brutálne. Nehovoriac, keby to povedal kanibal. Každopádne ak to povedia tí, ktorí žerú zvieracie telá, je to úplne v poriadku, že? Tak pozrime sa na to bližšie. Deti sú slabé, malé bezbranné bytosti, ktoré sú závislé na našej starostlivosti- na rozdiel od zvierat? Zabiť niekoho len tak, je teda strašný zločin, ale ak nevie hovoriť, a nikto z jeho blízkych a rodiny tiež nie, je to v poriadku? Ak sa nikto nedíva? Je to ok? A čo keby som si založila živnosť na tom, že budem zabíjať tých čo sa nevedia adekvátne brániť a hovoriť? Kanibali- no chutí im vaša matka, čo s tým narobíte? Jemu to chutí.... Sme ľudia, sme podľa našich merítok na vrchole inteligenčne a aj tisícimi roznymi sposobmi, tak kde zostáva súcit? Načo máme mozog? Tú časť, na ktorú sme hrdí najviac? Aby sme sa správali ešte brutálnejšie, ako najbrutálnejšie zviera? Vy si poviete, že preháňam, ale čo ak ja na to mám proste chuť? ()

ChArLeNe

Nezáleží na počte videí, ktoré s touto tématikou pozriem, ubrániť slzám sa nedokážem. Ak ste proti zbytočnému utrpeniu, súcitite so psami/mačkami a zabiť zviera by ste sami nedokázali, tak už veríte vo filozofií vegánstva, len sa musíte zbaviť brainwashingu, ktorý na vás uvalila spoločnosť a OTVORIŤ OČI a SRDCE. ()

Marek1991

Spor veganov a mäsožravcov, resp. všežravcov je tu už dlho a stále sa to nikam neposúva. Klip je plný už známych smutných procesov, no uznávam, že aspoň text je taký, nad ktorým sa dá zamyslieť, akurát neviem, či aj zmeniť. ()

Trancetino

Celé je to obrovitánsky nezmysel. Klip je obyčajný gýč, ktorý má dosiahnuť maximálnu sledovanosť, aby sa predalo čo najviac hudby. No nejak to nevyšlo. Slovenský text "nesklamal". Toto určite nie je žiaden trápny neologizmus brainwashing, ale normálny klasický potravinový reťazec. Vyskúšaj dať psíčkovi alebo mačičke oriešky a šunku, že čo si vyberie. Tadáááááááááááá. Ak by sa toho držal napr. kráľ zvieratiek tak vyhynie, lebo nemôže jesť len trávičku a oriešky ako aj väčšina zvieratiek a boli by sme všetci vegáni. Vlastne nie. Bolo by to normálne až do chvíle pokiaľ by sa opäť nenašiel niekto kto by začal ľutovať spomínané oriešky. Mne ak sa niečo nepáči tak sa na to nedívam. ()