Colony (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 25 h 15 min (Minutáž: 41–50 min)

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Tory Kittles, Amanda Righetti, Paul Guilfoyle, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Kathryn Morris, Kim Rhodes, Kathy Baker, Kathleen Rose Perkins, Carl Weathers, Felix Solis, Ally Walker, Blake Webb, Jacob Vargas, Alex Neustaedter, Libe Barer, Dennis Keiffer, Becky Wu, Adrian Pasdar, Thora Birch, Elijah Nelson, Charles Baker, Jason Butler Harner, Brian White, Errol Sack, Jacob Buster, B.J. Clinkscales, Jeff Grace, Tristen Bankston, Alejandra Pérez, Hilty Bowen, Aedin Mincks, Deidrie Henry, Erin Way, Eme Ikwuakor, Jason Williams, Lance Broadway, Rob Evors, Molly Kunz, Giovanni Lopes, Tony Cicchetti, Mac Brandt, Johnny Whitworth, Casey Sander, David Haley, Betsy Zajko, Dio Johnson, Doris Morgado, Bridger Zadina, Erick Lopez, Christopher Kriesa, Wes Armstrong, Jay Jackson, Jeremiah Birkett, Zack Duhame, Charlie Bewley, Tino Struckmann, Victor Rasuk, Ben Levin, John Lee Ames, Jerod Meagher, Sherman Augustus, Dale Godboldo, Stephanie Jones, Jolene Kay, Christian Clemenson, Jessica Parker Kennedy, Bethany Joy Lenz, Brenda Bakke, Talia Toms, Max Arciniega, Carlos Antonio, Jeff Doucette, Lyndon Smith, Isabella Crovetti, Jess Varley, Carolyn Michelle Smith, Adam Busch, Gonzalo Menendez, Exie Booker, Keiko Agena, John Eddins, Toby Huss, William Russ, Laura Innes, Tony Plana, Ray Campbell, Gabriel Tigerman, Meta Golding, Galyn Görg, Anne Gee Byrd, Andrew Divoff, Folake Olowofoyeku, Paul Schackman, Brandon Molale, Matthew Bellows, Tom Beyer, Jacob Loeb, Christian Kain Blackburn, Omar Leyva, Jessalyn Wanlim, John Bishop, Cyd Strittmatter, Mark Bramhall, Fred Mancuso, Elisha Henig, Charles Rahi Chun, Erik Aude, Tiffany Daniels, Chris Conner, June Carryl, Jay Lee, Andrea Sixtos, Heather Doerksen, Colin Lawrence, Peyton List, Waleed Zuaiter, Fred Henderson, Gerardo Barcala, Jamison Haase, Graham McTavish, Chad Willett, Greg Kean, Jett Klyne, Luke Camilleri, Hiro Kanagawa, Maria Marlow, C.J. Wilson, Razaaq Adoti, Frankie Ingrassia, Jan Munroe, John Hoogenakker, Hannah Levien, Logan Fahey, Nicole Anthony, Scott Damian, Yasmine Aker, Wayne Brady, Ben Cotton, Holly Elissa, Stephen Lobo, Haig Sutherland, Scott Patey, Lane Edwards, Elise Gatien, Brian Markinson, Chris William Martin, Nicki Micheaux, Sonya Salomaa, Keith Dallas, Darren Dolynski, Gigi Jackman, Elysia Rotaru, Bruce Dawson, Liam Hughes, Montse Hernandez, Austin Eckert, David Paetkau, Jaylee Hamidi, Will Brittain, Barclay Hope, Chad Rook, Garfield Wilson, Sarwan Badesha, Demord Dann, Darren E. Scott, Benz Antoine, Reese Alexander, Jennifer Cheon, Parveen Dosanjh, Scarlet Spencer, Chris Jai Alex, Burt Grinstead, Anastasia Bandey, Cardi Wong

Po dvou epizodách hodnotím velmi kladně. Druhý díl o poznání lepší jak pilot. Pokuď seriál bude dál vstoupat na kvalitě, tak jedině dobře. Story a zápletka se mi moc líbí, i když to může někomu připadat jako klišé. Ale mohu očekávat, že vyvrcholení bude velmi dobré, až výjde vše najevo, rozjeto na to má. Také jsem dost zvědavý na ty emzáky.(25.1.2016)

Nenápadný seriál, který, i přes relativně krátkou desetidílnou první sérii, stihl představit zajímavou koncepci invaze cizího druhu na Zemi, kde se zatím neznámí kolonizátoři prostřednictvím pověřených vládních činitelů a represivních orgánů snaží udržovat poslušnost občanů navzdory aktivitám hnutí odporu. Vzhledem k tomu, co již bylo řečeno, co bylo jen naznačeno a co se stále skrývá pod rouškou tajemství má Colony poměrně velký potenciál. Tvůrčímu týmu patří pochvala i za skvělý casting. 1. série. 80%(31.3.2016)

• Martrix

Parta lidí posbíraných z víceméně kvalitních seriálů a to včetně scénáristů a režisérů, zkouší rozjet s využitím jednoduchého sci-fi prvku, už tolikrát profláknutý námět o rozdělených rodinách, kolaborantech, odboji..prostě o vzepření se moci. Pokud nemají v rukávu něco opravdu originálního, tak je pilot jen další pozvánka k nekonečnému seriálu, který vám ukrojí desítky hodin z vašeho života. Jsou seriály, které mi za to stojí...tento k nim ale patřit nebude.(19.3.2018)

S1: Fajn. Holloway je za ultra spravnaka, ale po x serialoch kde bol hlavny hrdina za polozaporaka na presdrzku je to paradoxne prijemne osviezenie. Ostatni su vo svojich rolach vyborni. Aj ked scenaristi barlickuju kde sa da aby sa dej mohol tak rychlo niekam uberat, pri sledovani to nevadi. Vyroky Snydera vratane verejneho vysielania su krasnou i ked extremnou ukazkou politikarcenia. S2 pozriem.(4.6.2016)

Píše se mi to nerado, ale obávám se, že seriál plní pouze objednávku sionistických struktur. Aby ovčanstvo (nejen americké) bylo připraveno na subliminální, exoterické úrovni, na plnou militarizaci policie, zrušení fyzické hotovosti, a vytvoření sběrných táborů pro lidi se „závadovým“ myšlením. A zejména, aby ovčanstvo akceptovalo fiktivní příčinu „z vesmíru“ (viz hrozba z „afghánských jeskyní“). Seriál nás tedy připravuje na život v dokončeném NWO. ✔(30.5.2016)

• - V 7. díle 1. série Broussard objeví Will Bowman (Josh Holloway) knihu, jejímž prostřednictvím se povstalci dorozumívají, její název je "Nostromo" (1904), též jako "Věrný Nostromo" od spisovatele Josepha Conrada. Román zobrazuje kromě psychologických a dobrodružných zápletek sociální a politické poměry provázené válkami a kapitálovými machinacemi, s podobnými situacemi se můžeme setkat i v seriálu. (willy1)

• - Názov baru Bowman´s sa podobá na názov baru z diel klasika americkej literatúry Williama Faulknera. Tento bar sa nachádzal v okrese Yoknapatawpha, fiktívnom dejisku jeho poviedok a románov. (mivr)

• - Natáčelo se ve městě Los Angeles a ve studiu - CBS Studio Center v USA. (willy1)