Colony (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 25 h 15 min (Minutáž: 40–50 min)

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Tory Kittles, Amanda Righetti, Paul Guilfoyle, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Kathryn Morris, Kim Rhodes, Kathy Baker, Kathleen Rose Perkins, Carl Weathers, Felix Solis, Ally Walker, Blake Webb, Jacob Vargas, Alex Neustaedter, Libe Barer, Dennis Keiffer, Becky Wu, Adrian Pasdar, Thora Birch, Elijah Nelson, Charles Baker, Jason Butler Harner, Brian White, Errol Sack, Jacob Buster, B.J. Clinkscales, Jeff Grace, Tristen Bankston, Alejandra Pérez, Hilty Bowen, Aedin Mincks, Deidrie Henry, Erin Way, Eme Ikwuakor, Jason Williams, Lance Broadway, Rob Evors, Molly Kunz, Giovanni Lopes, Tony Cicchetti, Mac Brandt, Johnny Whitworth, Casey Sander, David Haley, Betsy Zajko, Dio Johnson, Doris Morgado, Bridger Zadina, Erick Lopez, Christopher Kriesa, Wes Armstrong, Jay Jackson, Jeremiah Birkett, Zack Duhame, Charlie Bewley, Tino Struckmann, Victor Rasuk, Ben Levin, John Lee Ames, Jerod Meagher, Sherman Augustus, Dale Godboldo, Stephanie Jones, Jolene Kay, Christian Clemenson, Jessica Parker Kennedy, Bethany Joy Lenz, Brenda Bakke, Talia Toms, Max Arciniega, Carlos Antonio, Jeff Doucette, Lyndon Smith, Isabella Crovetti, Jess Varley, Carolyn Michelle Smith, Adam Busch, Gonzalo Menendez, Exie Booker, Keiko Agena, John Eddins, Toby Huss, William Russ, Laura Innes, Tony Plana, Ray Campbell, Gabriel Tigerman, Meta Golding, Galyn Görg, Anne Gee Byrd, Andrew Divoff, Folake Olowofoyeku, Paul Schackman, Brandon Molale, Matthew Bellows, Tom Beyer, Jacob Loeb, Christian Kain Blackburn, Omar Leyva, Jessalyn Wanlim, John Bishop, Cyd Strittmatter, Mark Bramhall, Fred Mancuso, Elisha Henig, Charles Rahi Chun, Erik Aude, Tiffany Daniels, Chris Conner, June Carryl, Jay Lee, Andrea Sixtos, Heather Doerksen, Colin Lawrence, Peyton List, Waleed Zuaiter, Fred Henderson, Gerardo Barcala, Jamison Haase, Graham McTavish, Chad Willett, Greg Kean, Jett Klyne, Luke Camilleri, Hiro Kanagawa, Maria Marlow, C.J. Wilson, Razaaq Adoti, Frankie Ingrassia, Jan Munroe, John Hoogenakker, Hannah Levien, Logan Fahey, Nicole Anthony, Scott Damian, Yasmine Aker, Wayne Brady, Ben Cotton, Holly Elissa, Stephen Lobo, Haig Sutherland, Scott Patey, Lane Edwards, Elise Gatien, Brian Markinson, Chris William Martin, Nicki Micheaux, Sonya Salomaa, Keith Dallas, Darren Dolynski, Gigi Jackman, Elysia Rotaru, Bruce Dawson, Liam Hughes, Montse Hernandez, Austin Eckert, David Paetkau, Jaylee Hamidi, Will Brittain, Barclay Hope, Chad Rook, Garfield Wilson, Sarwan Badesha, Demord Dann, Darren E. Scott, Benz Antoine, Reese Alexander, Jennifer Cheon, Parveen Dosanjh, Scarlet Spencer, Chris Jai Alex, Burt Grinstead, Anastasia Bandey, Cardi Wong, Julian de la Celle, Jay Hindle, Jackson A. Dunn, Ryan Dorsey, Justin Chu Cary, Dusty Sorg, Casey Adams, Jonathan Peacy, E.R. Ruiz, Trevor Lee Georgeson
  • Martrix

Parta lidí posbíraných z víceméně kvalitních seriálů a to včetně scénáristů a režisérů, zkouší rozjet s využitím jednoduchého sci-fi prvku, už tolikrát profláknutý námět o rozdělených rodinách, kolaborantech, odboji..prostě o vzepření se moci. Pokud nemají v rukávu něco opravdu originálního, tak je pilot jen další pozvánka k nekonečnému seriálu, který vám ukrojí desítky hodin z vašeho života. Jsou seriály, které mi za to stojí...tento k nim ale patřit nebude.(19.3.2018)

Píše se mi to nerado, ale obávám se, že seriál plní pouze objednávku sionistických struktur. Aby ovčanstvo (nejen americké) bylo připraveno na subliminální, exoterické úrovni, na plnou militarizaci policie, zrušení fyzické hotovosti, a vytvoření sběrných táborů pro lidi se „závadovým“ myšlením. A zejména, aby ovčanstvo akceptovalo fiktivní příčinu „z vesmíru“ (viz hrozba z „afghánských jeskyní“). Seriál nás tedy připravuje na život v dokončeném NWO. ✔(30.5.2016)

Na konci prvního dílu titulky položily sugestivní otázku "Co bych dělal na místě hlavních postav?", a po první řadě je moje odpověď stále stejná. Nemám dost informací. Seriál udržuje zájem laciným, ale účinným způsobem. O reáliích světa neříká téměř nic a tak nezbývá, než si souvislosti domýšlet a doufat, že se konečně objeví epizoda, která nabídne alespoň nějaké odpovědi. Bohužel první série je stěží průměrná a nemá čím dalším zaujmout. Vše je nedotažené, atmosféra rozbředlá a i když se postavy neustále ujišťují, jak je okupace brutální režim, tak si lidé ve srovnání s Generálním Gouvernementem nežijí až tak špatně. Scenáristé se drží hodně zkrátka a seriál tím trpí. Druhá série naštěstí výrazně přidala na kvalitě a napětí. A ta třetí se jí minimálně vyrovnala. Příběh se elegantně vypořádal s pastí neustálého zvyšování sázek a reálie světa konečně začínají dávat smysl. Bohužel třetí série je také poslední. Přešlapování na místě a tápání ve tmě seriálu zlomilo vaz.(20.3.2016)

1. série Nový seriál od stanice USA Network padnul do mého hledáčku hned od úvodních fází vývoje. Upřímně, koho by nelákalo sci-fi u kterého znovu spojí síly Josh Holloway a tvůrce Lost, Carlton Cuse? Ono vlastně obsazení je dost silnou stránkou, kromě Hollowaye se tam v dalších rolích představí Sarah Wayne Callies (Prison Break), Amanda Righetti (Mentalist) nebo Peter Jacobson (House MD). Jestli bych měl něco vytknout, tak je to právě Sarah Wayne Callies, protože ta celou dobu vypadá, že se rozbrečí. Má jen jeden výraz v obličeji (jako všude jinde), ale jak se hned na konci pilotu ukáže, tak bude mít co hrát a nebude jen na ozdobu. Navíc má s Hollowayem skvělou chemii. Příběh je zasazen do nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy Zemi okupují „vetřelci“. Nikdo neví, jak vypadají a co chtějí. Celý pilot v sobě nese příjemné tajemno a vážně dobře buduje napětí a zbytek série v tom pěkně pokračuje. Závěr pilotu navíc přináší zajímavý (i když ne úplně nečekaný) twist. Postupně seriál sice trošku šlápnul na brzdu, ale líbí se mi, že se nebojí obětovat vedlejší postavy v případě, že to bude mít dopad na hrdiny a líbí se mi, jak se příběh vyvíjí. Trošku jsem však čekal více devastující finále, třeba příště. První série mě tak bavila od začátku až do konce a vážně se těším na pokračování. Za mě je to letos jedna z nejlepších novinek a to minimálně ve svém žánru. Co mě však zaujalo nejvíce, jsou otázky, které seriál nabízí a ty se netýkají vetřelců. Jak daleko zajdete, abyste ochránili vlastní rodinu? Upřednostníte svou rodinu před přítelem? Budete spolupracovat nebo se přidáte k odporu? A hlavně - co byste na jejich místě dělali vy? 2. série Ani druhá série neztrácí nic na zajímavosti a baví podobně jako seriál první. I když se samozřejmě vzhledem k událostem pravidla hry trochu mění. Docela jsem zvědav, co se bude dít dál, protože vygradování téhle série stálo za to. 3. série Během třetí řady, hlavně její první poloviny, jsem se nemohl zbavit dojmu, že znovu sleduju Falling Skies akorát s jiným obsazením. Ale musím uznat, že to mělo vcelku spád. Toho pocitu jsem se zbavil, když se Bowmanovi dostali do Seattlua děj se vrátil k životu v kolonii. Je jedině škoda, že Colony se do historie zapíše jako další seriál, který není pořádně zakončen, protože ukončení by tomu slušelo.(21.3.2016)

po sedmi dílech docela zklamání... tímhle je to škoda i pro tvůrce, protože pokud v reklamách seriál prezentují jako post-apokalyptický seriál s vetřelci, tak by se tam minimálně náznakem měli objevit. A ne, že seriál je jen o pletkách mezi lidma. A to ještě nemluvě o tom, že hlavní "vůdce" odboje je jen nějáký bezvýznamný pisálek, který s tím vlastně ani nemá ve finále nic společného. Není tady vyloženě žádný solidní vůdce - charakter. Herecké obsazení jsem na druhou stranu velmi uvítal, ikdyž Wayne Callies mi tady moc nesedí. V Prison Breaku, případě TWD byla daleko lepší. Trochu mě začínají vytáčet i nudné záběry, jak neustále někdo jezdí na kole :D ale to už je detail. Nicméně seriál dál pasivně sleduju a doufám, že se to rozjede > jsem hoodně překvapen, že už je seriál teď OBNOVEN pro 2. sérii :). Za mě zatím velmi slabé 3*(8.3.2016)

• - Názov baru Bowman´s sa podobá na názov baru z diel klasika americkej literatúry Williama Faulknera. Tento bar sa nachádzal v okrese Yoknapatawpha, fiktívnom dejisku jeho poviedok a románov. (mivr)

• - Natáčelo se ve městě Los Angeles a ve studiu - CBS Studio Center v USA. (willy1)

• - V 7. díle 1. série Broussard objeví Will Bowman (Josh Holloway) knihu, jejímž prostřednictvím se povstalci dorozumívají, její název je "Nostromo" (1904), též jako "Věrný Nostromo" od spisovatele Josepha Conrada. Román zobrazuje kromě psychologických a dobrodružných zápletek sociální a politické poměry provázené válkami a kapitálovými machinacemi, s podobnými situacemi se můžeme setkat i v seriálu. (willy1)