Reklama

Reklama

Okupovaná kolonie

(seriál)
  • USA Colony
Trailer
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, (2016–2018), 25 h 16 min (Minutáž: 40–50 min)

Hrají:

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Tory Kittles, Amanda Righetti, Paul Guilfoyle, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Kathryn Morris, Kim Rhodes (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Příběh dramatu Colony se odehrává v nedaleké budoucnosti v Los Angeles. Město se nyní nachází ve státě, který silou okupují vetřelci. Někteří lidé si zvolili, že budou spolupracovat s místními autoritami a budou těžit z nově nastoleného pořádku co nejvíce. Jiní se rozhodli přidat se k rebelům a tím pádem i pociťovat následky. (Zdroj: http://www.serialzone.cz/) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (41)

Shedom 

všechny recenze uživatele

Už to tu niekto spomínal a musím sa pridať-tak nízke hodnotenia ozaj nechápem. Očakávala som trapné akčné béčko so všetkými možnými klišé amerických seriálov, ALE zďaleka to nie je v takej miere, aby bol seriál v modrosivom. Josh Holloway je tu veľký sympoš, oveľa väčší než v LOSTe a „Lori“ mi neliezla na nervy vôbec (čo sa nedalo povedať o TWD), zbytok castingu je OK a to americké typické hranie (prehrávanie) je v únosnej miere. Celá prvá séria, ktorá má paradoxne najnižšie hodnotenia a všetci na ňu nadávajú ma totálne dostala – je to project blue beam v praxi ako vyšitý, samozrejme až pokým sa reálne neobjaví prvý mimozemšťan – v poslednej epizóde prvej série. Potom sa seriál uberá iným smerom, o nič horším alebo menej reálnym. No práve to naznačovanie v prvej sérii a hlavne ten fakt, že nikto z bežných, do kolónie uzatvorených občanov žiadneho aliena nevidel a mnohí ani nikdy neuvidia, je úplne kľúčové pre pochopenie „systému“, ako fungujeme a ako ho na nás aplikujú. Pozrite sa, ako ľahko sa to dá. Ono, čo som zbežne pozrela dátumy komentov, väčšina z nich je pred rokom 2020, no jo, to sa nám vtedy zdalo ešte veľa vecí nepredstaviteľných, všakže..?Aa ejhle! Zákaz vychádzania po 20:00 večer. Akože prečo? Lebo v zime večer po 20:00 sú v uliciach tie úplne najväčšie davy a je to hodne nebezpečné na nákazu respiračným vírusom..jo, jasné, školy, nákupáky, prímestské busy a vlaky v denných špičkách, tam to nebezpečné nebolo...no, dosť tejto témy, lebo pôjdem zbytočne do vývrtky... Takže po tom, ako nám pustia na oblohu nejaké holografické efekty a budú vybuchovať budovy a lietať drony nezvyklého tvaru.. až POTOM čo všetko budeme ochotní si nechať páčiť? Priatelia - pozerajte a učte sa. Tí, čo vedia, vedia, tí čo nevedia, otvorte oči. Zrušenie seriálu muselo prísť, prezrádzalo sa tu príliš veľa. ///„ Víte, jaký je rozdíl mezi inteligencí a mazaností? Jistě že nevíte. Kdybyste věděl, tak by si vás nikdy nevybrali.“ /// ///“ A kdy zaplatíte vy, že jste zaprodal celý svůj druh? Tohle se stane, když vložíte velkou moc do malé hlavičky.“/// ///Proč myslíte, že morálně zkrachovalému správci z ubohé univerzity dali do rukou vedení celého bloku? Nebo padlé televizní hvězdě vedení kolonie? - Viděli potenciál. - Viděli slabost. Věděli, že jste přesně ten typ krabů, který vždycky stáhne ostatní zpátky do kýble./// ()

ilemas 

všechny recenze uživatele

Strašně nevyvážený seriál, chvíli děsně baví a chvíli děsně nudí. Mohl by to být jinak docela slušný sci-fi seriál, ale místo spousty vaty by to chtělo více akce a napětí. Diváka to vtáhne přímo do děje bez nějakého vysvětlení, měl jsem pocit, jakoby mě dvě série utekly.Kromě hlavních postav dost nezajimaví herci. Dívat se na to dá, ale brzy vyšumí. Nevyužitý potenciál, škoda. ()

Reklama

Dharter 

všechny recenze uživatele

Píše se mi to nerado, ale obávám se, že seriál plní pouze objednávku sionistických struktur. Aby ovčanstvo (nejen americké) bylo připraveno na subliminální, exoterické úrovni, na plnou militarizaci policie, zrušení fyzické hotovosti, a vytvoření sběrných táborů pro lidi se „závadovým“ myšlením. A zejména, aby ovčanstvo akceptovalo fiktivní příčinu „z vesmíru“ (viz hrozba z „afghánských jeskyní“). Seriál nás tedy připravuje na život v dokončeném NWO. ✔ ()

MoiJe 

všechny recenze uživatele

S1: Fajn. Holloway je za ultra spravnaka, ale po x serialoch kde bol hlavny hrdina za polozaporaka na presdrzku je to paradoxne prijemne osviezenie. Ostatni su vo svojich rolach vyborni. Aj ked scenaristi barlickuju kde sa da aby sa dej mohol tak rychlo niekam uberat, pri sledovani to nevadi. Vyroky Snydera vratane verejneho vysielania su krasnou i ked extremnou ukazkou politikarcenia. S2 pozriem. ()

Mufuck 

všechny recenze uživatele

Colony má zajímavý námět v podobě života v okupovaném Los Angeles, které je pod stálým dozorem ufounů odněkud z vesmíru. Ufounům, namísto pustošení a přímého vyhlazování úplně celé civilizace naráz, bohatě postačilo při příletu na Zemi obklopit ( zřejmě nejen ) město andělů desítky metrů vysokou zdí, rozdělit ho na bloky a pak do čela vlády a policie dosadit kolaboranty. Půlka města tím pádem stále bydlí v luxusních domech se zahradou, nosí kvádra s kravatou a jezdí nablejskanejma kárama. Ale tím se trochu hůře navozuje pocit nějaké okupace z vesmíru. Na druhou stranu, lidem spolupracujícím s novým řádem se přece musí dát nějaká motivace, a proč ne tedy v podobě hezkého a rádoby bezpečného života v krásném domě se zahradou. Mimozemšťané jsou ale bohužel zatím v nedohlednu, a jen se o nich mluví a mluví, a tak si první sezóna prozatím musela vystačit s několika jinými dějovými linkami. Tou hlavní je odboj lidí proti útlaku ze strany "vetřelců" . A ironií osudu se stane, že hlavní mužská postava, zvláštní agent Will Bowman, zjistí, že v odboji je i jeho žena Kate. A tak chtě nechtě bojuje proti "jejímu" odboji bok po boku s dalšími lidskými kolaboranty, kteří slouží v ozbrojených složkách pod vlajkou nové ufokolonie. Ale ne všichni tito policisté kolaborují, jen aby si ochránili vlastní zadek, měli větší příděl potravin a nebo snad v zájmu ideologií. Pár jich má i jiný důvod, jako v případě "ztraceného" Sawyera, který má touhu vrátit syna zpátky ke své rodině, tam, kam patří. Seriál ale zatím moc nesnese označení post-apokalyptický. Jediná zatím pořádně viditelná apokalypsa, kromě několika očouzenejch mrakodrapů v pozadí, je za celou tu dobu možná ta, že Sawyerovi zlobivý kluk od vedle přejel na kole pelargonie před barákem a poničil mu tím jinak perfektně střihnutý trávník. Ano, pár ulic nevypadá úplně vábně, ale ruku na srdce, nynější LA nabízí místy tento pohled už nyní, ufoun neufoun. Jiné je to ovšem za Zdí obklopující Kolonii, tam to vypadá, že jsou široko daleko všude neobydlené a zničené ruiny. Jinak právě samotná myšlenka kolonie a bloků je výborná. To samé i umístění továrny nebo rozdělení obyvatelstva do zón podle toho, jestli pracují nebo nepracují pro nový režim. Některé pasáže dokáží velmi dobře navodit atmosféru útlaku a bezmoci proti vládnoucí třídě kolaborantů, která má stále skoro všechny myslitelné výhody jako za starých časů, a okupace ji vlastně moc nepoznamenala. Ale ve strachu z těch nahoře musí žít stejně asi každý, i kolaboranta může prásknout přece ještě větší kolaborantí řiťolezec. Takže celkově shrnuto, minimálně jako pokoukání na zabití času při chmurném večeru Colony vystačí úplně v pohodě. Prostě dobrý a napínavý sci-fi seriál s prvky kriminálky, a pro fanoušky žánru povinnost ke shlédnutí. A ještě k tomu tu hraje Apollo Creed. Uvidíme co přinese druhá série ... Druhá série velmi dobrá, sice opět bez více viditelné účasti ufounů, ale i tak má gradující napětí. Úroveň seriálu neklesla, naopak. ()

Galerie (598)

Zajímavosti (3)

  • Názov baru Bowman´s sa podobá na názov baru z diel klasika americkej literatúry Williama Faulknera. Tento bar sa nachádzal v okrese Yoknapatawpha, fiktívnom dejisku jeho poviedok a románov. (mivr)
  • Natáčelo se ve městě Los Angeles a ve studiu - CBS Studio Center v USA. (willy1)
  • V 7. díle 1. série Broussard objeví Will Bowman (Josh Holloway) knihu, jejímž prostřednictvím se povstalci dorozumívají, její název je "Nostromo" (1904), též jako "Věrný Nostromo" od spisovatele Josepha Conrada. Román zobrazuje kromě psychologických a dobrodružných zápletek sociální a politické poměry provázené válkami a kapitálovými machinacemi, s podobnými situacemi se můžeme setkat i v seriálu. (willy1)

Reklama

Reklama