Okupovaná kolonie

• USA Colony
USA, (2016–2018), 25 h 16 min (Minutáž: 40–50 min)

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Tory Kittles, Amanda Righetti, Paul Guilfoyle, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Kathryn Morris, Kim Rhodes (více)

Série(3) / Epizody(36)

Příběh dramatu Colony se odehrává v nedaleké budoucnosti v Los Angeles. Město se nyní nachází ve státě, který silou okupují vetřelci. Někteří lidé si zvolili, že budou spolupracovat s místními autoritami a budou těžit z nově nastoleného pořádku co nejvíce. Jiní se rozhodli přidat se k rebelům a tím pádem i pociťovat následky. (Zdroj: http://www.serialzone.cz/) (oficiální text distributora)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (28)

Série 1 (2016) (S01)

Trochu nadnesene stvorhviezdie. Odsypa to, obcas je to prilis naivne, avsak dej napreduje pomerne svizne, a "sci-fi cast" je servirovana velmi opatrne. A tak vnimate len akusi cast ludstva a jeho "resistance" proti tajomnym "okupantom". Objektivne tak 60%. Zrejme siahnem i po druhej serii, som zvedavy, ci sa to bude uberat odvaznejsim smerom. ()

Pilot (2016) (S01E01)

Hm, moc som sa toho nedozvedel, kazdopadne stary vibe z Lostu citit az sem, akoby cele tie roky ani neubehli. Necham sa prekvapit. Snad ta vesmirna lodicka nebola ojedinela. ()

A Brave New World (2016) (S01E02)

Paci sa mi hra na macku a mys, akurat mi je to az velke klise, ze mamina je medzi dvoma "kamenmi" uvidime, cim si bude ospravedlnovat ucast na tej-ktorej strane. Uvidim uz konecne "tych"? :) ()

98 Seconds (2016) (S01E03)

Hm, ako som predpokladal. Vo vztahu a ako "double agent" klise nad klise, tak-isto decka, ktore prihodne vzdy najdu nejaku tu "skulinku", ale aspon do odsypalo. 60% ()

Blind Spot (2016) (S01E04)

Vyborny diel, hoci zaver sa dal predvidat. Skoda, ze "oni" budu asi v tomto seriali stale mysteriom v uzadi. ()

Geronimo (2016) (S01E05)

Fajne, fajne. Napatie konecne graduje. Opat sice par predvidatelnych kuskov, zvlast "zrychleny sudny proces" a jeho vyustenie, ale divak sa bavi. Teraz predpokladam, ze sa mozno konvoj s "Napoleonom" stretne s komandom a nasou "zenuskou"?  :) ()

Yoknapatawpha (2016) (S01E06)

A tak som dufal, ze mu to dojde. :) To asi viaceri. No nic, ono sa to teraz vyriesi samo, ked "odboj" otoci. Zial, opat predvidatelne. Ale celkmo sa na to pozera. Opat sme dostali iba matny popis toho, ako nase "bytosti" su oproti ludsku "superior"....meh. ()

In from the Cold (2016) (S01E08)

Som rad za konecne dalsi pohlad a perspektivu z "tovarne" na povrchu mesiaca. Rozhovor parika detektivov dava najavo dalsie mozne uberatnie sa pribehu za "murom" uvidime. A konecne vieme, ze milujuci "manzilek" tiez "vie". :) ()

Série 2 (2017) (S02)

O cosi akcnejsie ako predosla seria, par novych postav. O tych "druhych" sme sa cosi dozvedeli len po technologickej stranke a zrejme, ze budu povahovo podobni ako ludia. :) Kopec ozbrojenych zloziek v uniformach az som si pripadal ako v Handmaid's Tale. A zacinaju sa vrstvit klise a par blbostok. Pripisujem svoj pohlad i stvorrocnemu odstupu od premiery, a ano, Sarah ma uz svojimi rovnakymi polohami a pohladmi napriec serialmi nepresvedci. Zrejme vsak pozriem i tretiu seriu, osadenstvo v zavere v SUVecku bolo zaujimave a snad tvorcovia prisli s niecim originalnejsim. ()

Eleven.Thirteen (2017) (S02E01)

Som rad, ze v prvej epizode druhej serie, vysvetlili, preco sa v tej prvej dialo to, co sa dialo a co tomu predchadzalo. :)) Kazdopadne opat celkom zabavne rozohrany dej na viacero stran. A ano, obcas posobi lacno, ci chaoticky. 65% ()

Somewhere Out There (2017) (S02E02)

To, co sa stalo v zavere, sice kazdy vidiet chcel, avsak pan nie je Jason Bourne. :) Nech sa Sarah nehneva, uz ten nepritomny "zufaly" pohlad taha napriec serialmi vsade a pre mna statil svoju autenticitu zhruba po dvoch. Meh... ()

Sublimation (2017) (S02E03)

WTF!? Nase entity maju "face/body" recognition a zapacil sa im nas "Jason Bourne", a tak z neho neurobili, ako z ostatnych, jahodovy dzem na mure? Zacinaju sa nam tu formovat neskutocne logicke diery a to i na pomery nizkorozpoctoveho survival sci-fi. No nic...nechajme sa prekvapit. ()

Panopticon (2017) (S02E04)

Je fajn, ze uz v 2017-tom bola myslienka "Big Brother" a vseobecneho sledovania obyvatelov "the thing". Zatial asi najzuajimavejsi a v ramci pribehu uveritelny pribeh tejto druhej serie. ()

Free Radicals (2017) (S02E07)

Konecne vydarena cast. Nejaky ten pekny ohnostroj a myslienka na zamyslenie po odhaleni par teliciek v plechovkach? Preco tajne, ked oficialne sa "chodi do tovarne". Snad pride "logicka odpoved". ()

Lost Boy (2017) (S02E11)

Pubertiaci su spurni, nu coz? :) "So much cliche." Neni nad to, ked vas riadi radikalna mamaaa. :) ()

Seppuku (2017) (S02E12)

"Nase deti, nase deti...su buducnost." Vo vsetkych tych filmoch to tak pekne zneje a pekne motivuje spravodlivy hnev v maminach a tatinoch, ale napriklad v takej hmatatelnej klimatickej otazke na svoje deti v realite par rokov kaslu...heh... "hypocrites"...ale prec s vaznymi znepokojivymi otazkami. :) ()

Série 3 (2018) (S03)

"Seattle experiment" mi prisiel zaujimavy, hoci obcas svojimi "preletmi" a "uletmi" chaoticky. Kazdopadne stale som sa bavil a niektore epizody su ozaj prepracovane, napadite a odvazne. Obcas rodinna vztahovka tiez pokrivkava. Ako celok som vsak dufal k nejaky ten closure a uzavretie linii. Na zaver ich vsak opat velmi vela rozohrali. A podrzte sa, nakoniec predsa len uvidite "tych druhych" a v spravny cas, co sa pocita. :) 68% ()

Sierra Maestra (2018) (S03E03)

"Optimus Prime" ale rozprava suvislo a prekvapivo posolstva o spojenectve. :) ()

Hospitium (2018) (S03E04)

Meh...zasa sa to zvrtava na typicke klise v survival filmoch od walking dead k zvysku. Spat k hlavnej linii, prosim. ()

End of the Road (2018) (S03E05)

Konecne akcia a nejake podstatne rozhodnutie v celom pribehu. ()