Já, Earl a holka na umření

Me & Earl & the Dying Girl

• slovenský

Ja, Earl a dievča na zomretie

(festivalový název)

Drama / Komedie

USA, 2015, 105 min

Spoilery! Trošičku mi překáželo, jak strašně cool se film pokoušel být. Dost se mi líbila forma. Proložení filmu všemožnými animacemi působilo příjemně. Velmi příjemný je i soundtrack. Příjemné bylo i to, že se snímek snažil zachytávat poslední okamžiky života tak nějak bez příkras, což mě na jedné straně dost potěšilo, ale na té druhé jsem měl pocit, že to až trošku v tomto ohledu přehání. Třeba tím, že jediným větším kamarádem hlavního hrdiny je cool černoušek. Potěšilo mě i milion odkazů na slavné filmy. Dokonce i hlavní hrdina byl cool filmař. V samotném závěru vytvořil dokonce tak cool film, že z něj jeho umírající kamarádka umřela. Tomu se říká talent. Dokázal dokonat to, co leukémie započala. Děj je samozřejmě pěkný. Postavy jsou sympatické. Bavilo mě to, ale neoslnilo mě to. Dokonce mi ani slzička neukápla.(6.11.2016)

Téma přátelství, umírání a smrti viděno z perspektivy náctiletého pesimisty. Do toho trochu progresivní amatérské filmařiny, exotických pochutin a chlupatých polštářů, to vše zabaleno do příjemného indie bronzátka (to je něco jako pozlátko, jenže indie filmy nemají bohaté producenty, proto si mohou dovolit pouze pozlátka z bronzu - bronzátka. - konec lingvistické vsuvky)(17.11.2016)

Dojemný příběh. Krásný. Překvapuje mě, jak mladí herci (22 let) dokážou takovým přesvědčivým způsobem zahrát něco tak neskutečného. Trochu mi to připomínalo Shailene Woodley v The Fault in Our Stars, i když její výkon byl krapet lepší. Nicméně zase ten otevřený konec. Tohle mě opravdu rozčiluje a kazí jinak skvělý dojem z celého filmu.(21.11.2016)

Konečně jsem se dočkal. Po mnoha, většinou průměrných, nebo trapných pokusech, natočit film na tohle téma. Už jsem ani nedoufal, ale pak přijel můj princ Alfonso. A výsledkem je tenhle skvělý film. Tak milý a tak smutný.Tak citlivý a zároveň krutý. Přesně, bez nějakých hluchých míst a klišoidních vložek. S výbornými herci, skvělou hudbou a koncem, který mě rozebral do nejmenší součástky. Víc snad už ani nemá cenu psát. Maximální spokojenost.(28.10.2015)

3,5* Bohužel, ale ani lepší druhá půlka a srdcervoucí finále mě nedonutí tam tu čtvrtou hvězdu dát. I přesto, že jsem viděl lepší filmy s podobnou tématiku, musím říct, že snímek stojí rozhodně za shlédnutí a Olivii Cooke už musím taky konečně vidět v jiné roli než jen jako holku, která trpí smrtelnou chorobou.(19.3.2016)

• - Fotku Wolverina, ktorá sa prihovára zo steny Gregovi (Thomas Mann), nahovoril samotný Hugh Jackman. (GTS_PUNK)

• - Olivia Cook si kvůli roli Rachel doopravdy oholila hlavu. (AAnubis)

• - Pesnička "Ding-A-Dong", ktorá je spomínaná vo filme, je skutočná. Naspievala ju holandská skupina Teach-In a v roku 1975 s ňou dokonca vyhrala Eurovision Song Contest. (GTS_PUNK)