Já, Earl a holka na umření

Me & Earl & the Dying Girl

• slovenský

Ja, Earl a dievča na zomretie

(festivalový název)

Drama / Komedie

USA, 2015, 105 min

Konečně jsem se dočkal. Po mnoha, většinou průměrných, nebo trapných pokusech, natočit film na tohle téma. Už jsem ani nedoufal, ale pak přijel můj princ Alfonso. A výsledkem je tenhle skvělý film. Tak milý a tak smutný.Tak citlivý a zároveň krutý. Přesně, bez nějakých hluchých míst a klišoidních vložek. S výbornými herci, skvělou hudbou a koncem, který mě rozebral do nejmenší součástky. Víc snad už ani nemá cenu psát. Maximální spokojenost.(28.10.2015)

Děj filmu se točí okolo dívky s leukémii a chlapce ,třídního outsidera ,který si snaží najít k oné dívce cestu a zároveň se snaží uvědomit,že každý je něčím dobrý a výjimečný.Přiznám se,že jsem tento film chtěl vidět kvůli účasti Hugha Jackmana,ale pokud je tu někdo takový jako já ,tak to opravdu nedělejte,protože on tam není,respektive je tam jeho hlas asi pět vteřin :-).Silný příběh,silné emoce,ale k dokonalosti tomu něco chybí.Pokud si chcete zabrečet tak doporučuji.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(5.11.2015)

Důvod, proč mě tenhle snímek naprosto dostal se mi těžko vyjadřuje slovy. Ne, že bych z hlavy nezvládl vyjmenovat některá pozitiva, jako: skvělý humor, příjemné herce, originální styl vyprávěný, sympatické postavy, povedenou atmosféru atd...Ale! Ten pocit, proč jsem už tak dlouho nebyl nějakým filmem okouzlen jako právě Dying Girl se mi zkrátka nedaří pojmenovat. Napadá mě jen nějaká souhra náhod, kdy třeba zafungovala moje momentální nálada nebo něco podobného. Ale to by přece nemohlo stačit, že ne?! Nedá se tedy nic dělat. Asi se prostě všichni, kterým tenhle film osobně doporučím budou muset spokojit s jednoduchým vysvětlením, že tohle zkrátka musí vidět! Stejnou záminkou by se mimochodem měl řídit i každý, kdo náhodou zavadí o tenhle naprosto bezpředmětný komentář...(21.10.2015)

Jednou za čas se najde film, který svou kreativitou vybočuje ze škatulek - někdy je to úlet, někdy hovadina a někdy geniální záležitost. Tenhle snímek je určitě tím posledním zmíněným. Ve mně evokoval příjemné vzpomínky na Prosíme, přetočte! svou skvěle zhmotněnou láskou k filmu, přičemž dokázal být vtipný a měl velice dobře napsané postavy (ono napsat uvěřitelného intelektuálního teenagera není nic jednoduchého soudě podle tuny filmů, kde jsou teenage hrdinové prostě jenom prvoplánoví dementi). Velkou pochvalu si určitě zaslouží režisér Gomez-Rejon za zpracování a spoustu neotřelých (ale bohužel nemůžu úplně říct originálních) nápadů, jak pracovat s obrazem i herci. Nicméně nečekejte megadoják o teenage lásce, radši se připravte na inteligentní komedii o absurditě dospívání a smyslu historie. A Jona Bernthala v trochu nečekané pozici dějepisáře, kterého zahrál skvěle, a který v jedné větě krásně vystihl hlavní důvod naší vášně pro bádání v minulosti: "..." Neřeknu, podívejte se na ten film! 85%(23.9.2015)

Tenhle typ filmů miluju. Máme tu jednoho kluka - podivína, který nemá holku, nemá přátele, má vlastně jenom jednoho kamaráda. A najednou se naskytne příležitost se seznámit s jednou holkou, která vážně onemocní. Ano, filmů na toto téma se teď točí hodně, ale přeci jen tenhle je zase trošku jiný. Nejde tu o romantiku, ale o přátelství. A Thomas Mann a Olivia Cooke to zahráli fakt dobře. Celý příběh je napsán skvěle. A povedlo se i diváky překvapit tím koncem, nechci úplně prozrazovat, tak jenom řeknu, že závěr byl jak smutný, tak i velice krásný.(3.5.2017)

• - Pesnička "Ding-A-Dong", ktorá je spomínaná vo filme, je skutočná. Naspievala ju holandská skupina Teach-In a v roku 1975 s ňou dokonca vyhrala Eurovision Song Contest. (GTS_PUNK)

• - Fotku Wolverina, ktorá sa prihovára zo steny Gregovi (Thomas Mann), nahovoril samotný Hugh Jackman. (GTS_PUNK)

• - Olivia Cook si kvůli roli Rachel doopravdy oholila hlavu. (AAnubis)