Já, Earl a holka na umření

• USA Me & Earl & the Dying Girl (více)

Film, který je důkazem, že pravé přátelství překoná vše, Já, Earl a holka na umření, přináší výjimečně zábavný a povznášející příběh, jenž si získá vaše srdce a vyvolá ve vás smích! Seznamte se s Gregem Gainesem, svérázným teenagerem, který se snaží nenápadně proplout střední školou, zatímco většinu času tráví se svým “spolutvůrcem” Earlem natáčením parodií na klasické filmy. Jednoho dne Grega jeho matka požádá, aby se začal věnovat smrtelně nemocné spolužačce. Gregovi se nejprve nechce, pak se ale pustí do svého dosud nejambicióznějšího projektu. Zbaví se strachu z okolí a se svými blízkými naváže vztahy, jaké si nikdy nedokázal představit. (Bontonfilm)

vinducha

Taka takovýhle prvoplánovitý dojáky si prosimtě příště kamaráde nech pro sebe a nikomu to nedoporučuj. Prvních 20 minut vypadalo slibně , ale pak , no to mi s tim jděte k šípku , ble. ()

Lazy87

Chytlavý filmek, který vtáhne do děje a vůbec není blbej. JInak moc tento typ filmů rád nemám a vlastně jsem do toho šel naslepo. Líbil se mi název. PS.: Viděno na 21,5 palcovém monitoru v originále s anglickýma titulkama. PPS.: špatně vidím a obdobně je na tom i má angličtina. ()

Magnomous

Celkom originalne, vtipne a dobre sa to pozeralo. Zaujimave bolo spracovanie filmu. Plusom boli aj "neokukane" postavy, ktore to fajne zahrali. Urcite doporucujem pozerat na konci pracovneho tyzdna :-). ()

mato331

Čo spravíte keď vám oznámia, že vaša spolužiačka, ktorú sotva poznáte, má leukémiu? Asi nič mimoriadne, no len do momentu, než vás k tomu dokope vaša matka. A aj keď sa jej snažíte oponovať kecmi typu "ale veď ju sotva poznám" alebo "a čo jej asi tak poviem?", platí, že mama má vždy pravdu a vám nezostane nič iné, než ísť za tou spolužiačkou. Ani vy, ani ona sa z toho nejde zrovna pošťať od radosti, no po pár hodinách trápneho ticha a niekoľkých neúspešných pokusoch nadviazať kontakt sa čosi zlomí a zrazu zisťujete, že je celkom v pohode. Ona taktiež zistí, že napriek tomu, že ste totálna socka, ste celkom milý a zábavný chalan (čo však samozrejme na vašom statuse socky nič nemení). Váš vzťah sa postupne zlepšuje, no keďže ste stále len obyčajná socka, prejdete priamym spojom do friendzone. Vám to však nevadí, hlavne že máte nového kamaráta, už druhého v poradí. Avšak liečba nezaberá a nakoniec sa vaša kamarátka rozhodne liečbu prerušiť. Vy z toho chytíte depku jak sviňa a prestanete komunikovať s okolím úplne. Napokon sa však vzmužíte aspoň natoľko, aby ste ju, potom, čo ju hospitalizovali, navštívili v nemocnici. Dokonca jej pustíte film, ktorý ste pre ňu za pomoci svojho druhého kamaráta natočili. Avšak, čo čert nechcel, ona po vzhliadnutí spomínaného filmu upadne do kómy a zaklepe bačkorami. Ale povedzme si úprimne, z toho filmu by upadol do kómy a otrčil kopytá aj úplne zdravý jedinec v najlepšom veku. Na záver teda len toľko, že film je vynikajúci, najmä ak zoberieme do úvahy, že podobné filmy obľubujem asi tak, ako komár biolit. Ale treba podotknúť, že citlivejší jedinci sa pri jeho sledovaní rozrevú (teda, niežeby som bol jeden z nich). ()

RyuzakiSE

Sice mi to připomíná Hvězdy nám nepřály, ale tohle není na rozdíl úplná citová vydírárna a červená knihovna. Je to i celkem vtipně pojaté, příjemné postavy mi padly do noty. Vtáhlo mě to do děje. Doufám, že budu mít někdy možnost přečíst si knížku. Me & Earl & the Dying Girl bych zařadila jako můj nejoblíbenější film v poslední době. ()

Konev

Dal jsem 1*, abyste mě nekamenovali a taky trochu za posledních 5 minut filmu. Všichni se tady rozplývají nad neokoukaným přístupem režiséra, který se ale podle mě snažil udělat dojímavý film, nad kterým bychom si poplakali, ale nějak na to nemá. Není to ani drama ani komedie, je to neslané a nemastné. A že je filmů na podobné téma hodně? Myslím si, že těch skutečných životních příběhů je mnohem víc, a tak jako připomenutí zranitelnosti člověka a síle lidské lásky, filmů s takovými náměty není nikdy dost. Vřele doporučuji Hvězdy nám nepřály ()

kecal

Toho sebe středního a sebe lítostivýho kreténa sem vyloženě nesnášel. Ale všichni okolo něj byli prostě úžasní a já jim přímo žral z ruky. Perfektně napsané, dobře vybraní herci a celé to je podtržené úžasnou hudbou. Takže i když mě film kazila hlavní postava a tím pádem by mě měla vadit i většina filmu, tak musím dat za čtyři. Možná kdybych pochopil, proč mu všichni ti fajn lidé neustále pomáhali a starali se, tak bych tomu vysolil za pět. ()

Investman

Tak tenhle film mě totálně odrovnal... Upřímně, když jsem viděl žánr komedie, tak sem myslel, že se zasměju. Bohužel jsem si nepřečet pořádně popisek filmu. Tenhle film se mi z hlavy nedostane hodně dlouho. Bohužel, když mi bylo 15, umřela na rakovinu moje platonická láska a sestra mého nejlepšího kamaráda, a průběh byl bohužel až moc nápadnej průběhu nemoci v tomto filmu, takže tenhle film na mě působil dost drasticky. Je to moc dobře natočenej film, nemám, co bych vytknul. Kur.a je to fakt silnej příběh.... ()

k.rakonos odpad!

Nejsem cynik, nemocných rakovinou je čím dál více i mezi mladými, ale tenhle film mě absolutně neoslovil, nuda by se dala krájet a nebyl ani dokoukán, proto jediné možné hodnocení je odpad. Nebrat. ()

poppy75

skvele,skvele....konecne ma nejaky film ma prekvapil v dobrom..bol inteligentny,vtipny,hravy,plny emocii ale nie tym slizkym sposobom....velmu sympaticki hlavni hrdinovia.... ()

PRASÁK

Americkej spisovatel Jesse Andrews pochází z města Pittsburgh v Pensylvánii a v roce 2012 debutoval románem „Me and Earl and the Dying Girl“ (česky tato kniha dosud nevyšla), kterej se rozhodl zfilmovat americkej režisér Alfonso Gomez-Rejon. Ten je známej snímky jako „Děs po setmění“ (2014) nebo „Vysoké napětí“ (2017). Do americkejch kin se pak tento film dostal v červnu 2015 pod názvem „Me and Earl and the Dying Girl“ – český kina minul a na DVD se vobjevil v ČR pod názvem „Já, Earl a holka na umření“ v lednu 2016. Avšak ještě předtím si tenhle nízkorozpočtovej nezávislej film odbyl svou premiéru 25. ledna 2015 na festivalu Sundance, po jehož shlédnutí jej diváci odměnili bouřlivejma ovacema ve stoje!!! A není se co divit. Tři hlavní role totiž ztvárnili do tý doby neznámí herci, kterejm bylo v době vzniku filmu kolem dvaceti let. O tu zvláštní atmosféru celýho filmu se až geniálním způsobem postarali 3 přátelé: Greg Gaines (herec Thomas Mann), Rachel Kushner (herečka Olivia Cooke) a Earl Jackson (herec RJ Cyler). Jak tihle tři herci dokázali zvládnout tak silný emoce stejně tak jako dost náročnej námět celýho filmu, to je až neuvěřitelný!!! Koukněte se na něj a možná mi dáte za pravdu… ()

Evanlyn

Na něco takového jsem dlouho čekala. Člověk to jen tak často neuvidí. Opět krásný obyčejně neobyčejný lidský příběh. Film má hrozně moc skvělých nápadů (filmy, vystřihované knihy a mnoho dalšího) Na konci se jsem samozřejmě brečela jak želva. Hrozně moc oceňuju soundtrack tohohle filmu. Obzvlášť asi v posledních patnácti minutách. - chtěla se prý stát veverkou. Myslela si, že stačí jen bydlet v lese a hrozně moc chtít. ()

Sejkorka

Shodou okolností Thomas Mann hraje ve filmu Mozek v plamenech, který jsem viděl zrovna včera. Paradoxně mě k tomuhle filmu dovedl Hugh Jackman, který kajožto Wolverine krátce promluví z obrázku na zdi.  Olivia Cooke je xyzettý objev. Trochu připomíná Robin Tunney a tuhle roli zvládla skvěle. Je to sice další variace na téma rakovina, ale žádnej doják. Tomu Greg napomůže tím, když prozradí v půlce filmu, že Rachel nezemře. Lhář prolhanej. Ale je to velmi dobrý, vtipný a neotřelý teenegerovský snímek. Z těch filmů, které kluci parodovali jsem bezpečně poznal jen Půlnočního kovboje ... PODRUHÉ 29-5-2023 už by tomu nedával žánr dramkom, spíše romdram. Ale hodnocení nechám, je to prima film. ()

mart93

Ne, nebavilo.. Ikdyž to mělo zezačátku docela slibně našlápnuto. To je můj subjektivní prožitek. Nejlepší hereckej výkon předvedl asi RJ Cyler a někteří dospělí. Hlavnímu hrdinovi a hlavní hrdince jsem nevěřil, ač ji ztvárňuje záměrně roztomilá herečka. Slovo "záměrně" by se dalo s tímto filmem opakovat ještě hodněkrát. Potvrzuju poznámky ostatních že film je podle jakési šablony, vykalkulovaný.. spoiler - jediná jiskřička naděje cca v polovině filmu byla když řekl že neumře. Nebýt toho, věděl bych předem že přijde ta druhá půlka, přesně jak píše píše vinducha, a to že to bude doják. Vypl bych to. Rádoby duchaplné rozhovory jsem pak už přetáčel takže z konce filmu už mám takový ementál. Já se dívám na filmy aby mě pobavili, ne aby se snažili mě rozbrečet a bylo to na nich poznat. Každému sedí jiné příběhy. Těm co vyhledávají takovéto, tak jim jejich 5 hvězdičkové hodnocení neberu a přeju filmu že si našel nějaké fandy, protože nevypadá odfláknutě. Jen hraje prostě na jinou notu, která mi neladí. ()