poster

Ae Dil Hai Mushkil

 • anglický

  A.D.H.M.

Drama / Romantický

Indie, 2016, 157 min

Režie:

Karan Johar

Scénář:

Karan Johar

Kamera:

Anil Mehta

Producenti:

Hiroo Johar, Karan Johar

Scénografie:

Iain Andrews
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Andrea1717
  *****

  Je to veľmi smutný film o bezmocnosti muža, ktorý miluje, ženu, ktorá nechce viac, ako byť jeho priateľka. Toto je základ príbehu, ktorý sa odráža v každom jeho okamihu v piesňach vo všetkom. Miestami je film síce odľahčený vtipnými scénami a odkazmi na na piesne, osobnosti a iné filmy. Ale stále je to smutný film s fatálnym koncom.... Miestami som mala pocit, že by som Ayanovi najradšej jednu poriadnu vlepila, bol trošku moc "mäkký" a Alizeh v podstate tiež, lebo bola zase trošku "natvrdnutá". Ale asi to tak malo byť. Preto tento film, je taký skvelý aký je. Možno by bolo stálo za to, prezradiť vo filme trošku viac o vzťahu Saby (Aishwarya) a Tahira (SRK).Vysvetlenie minulosti ich vzťahu, by bolo umožnilo viac pochopiť Sabu. SRK sa vo filme objavil naozaj len symbolicky a musím priznať, že nie moc povedene, veľmi mi pripomínal Guarava a to maskáčové sako na vernisáži, kto ho obliekal? to už bolo horšie snáď len to modré v HNY (SRK odpusti mi to :-) ) .(7.1.2017)

 • kaylin
  **

  Ve filmu se může objevit na pár sekund Shahrukh Khan, hlavní roli zde může mít krásná Aishwarya Rai Bachchan, ale stejně z toho nakonec vyleze jenom neskutečně dlouhá romance, která má sice místy nádherné kostýmy a výborná taneční i pěvecká čísla, stejně se ale nakonec snaží jen o to, aby z vás ty slzy vypudila.(27.3.2017)

 • Tuax
  ****

  Takový zvláštní film, který nejen díky závěru má v sobě i docela slušnou sílu, která na člověka dolehne. V zásadě je o přátelství a lásce, o jejich projevech, o jejich prožívání a neschopnosti souznění lásky s přátelstvím. Taky je to, ale film, kde se bortí a záměrně napadají různá Bollywoodská klišé a to přímým překračováním mezí a nebo utahováním si z nich. Přesto je to film, který je dost laděný na vážnou notu, přestože z ní stále sklouzává a odlehčuje co se dá. Už tím, že film je laděný do evrospkých měst Londýn, Paříž, Vídeň (ze kterých toho moc neukážou) to získává západní náboj, který je ale promísený s pro Indii typickými věcmi. Přišlo mi to v tomto jako hodně citlivě seskládané a poprojované. Oproti jiným podobně založeným bratříčkům, to zde příběhově i spojitostně funguje. Vše je podpořeno výborným Ranbirem Kaporem, který mě opět nezklamal. Zato Anushka ano, sice byla lepší než v Sultanovi, tady to vypadalo, i že ji ta role baví, ale stejně z ní nemám úplně dobré dojmy. Aishwarya byla okouzlující, ale taky mi přišlo, že se drží zpátky, že ta její postava je podána moc odtažitě a nemyslím tím k hlavní postavě. Lisa hrající Lisu byla zábavná a jedna z mnoha až moc schématických klišé, ale s touto postavou si vyhráli dialogově s různými narážkami, to bylo fajn. Shahrukhovo cameo nijak nezářilo, ale prostě bylo. A Alia Bhatt jako DJka v tom kratičkém vystoupení byla taky jen slavným jménem, které se ukázalo, ale nic neukázalo, protože nebyl prostor. Fawad Khan jen jako kompars pro hlavní postavy. Škoda že neměl prostor, neměl co zahrát. Písně, tady jsem byl docela zklamán. Texty výrazně ční nad hudbou a tanečním chorey. Písně mě proto nedokázaly pohltit, protože jako celek (text + hudba + choreo) to prostě nebylo ono. A jak už bývá zvykem jsou v tom odkazy na různé filmy, zde je to mnohem popkulturnější než bývá zvykem, padne v tom spousta jmen známých osobností, nejen herců z Indie. A nejvíce tuhle věc indických filmech asi odráží představení hlavní ženské postavy ve stylu, kdy přímo odkazuje na dřívější film Karana Johara - My name is Khan. Takže i když mi ne vše sedlo, hodně se mi to líbilo a film si užijí vice lidé, kteří mají povědomí o té spoustě věcí, na které jsou v tom narážky, ale i bez té vědomosti si myslím, že tento film dokáže zaujmout a něco v divákovi zanechat. Za předpokladu, že není zaujaty proti dost prozpívanému filmu.(30.12.2016)

 • Aljak
  ****

  Ústredná téma Láska vs. Priateľstvo dominovala celému filmu, a to bolo na tom napokon úplne najlepšie. Úvod veľmi vlažný a nevýrazný. Strednú časť filmu v znamení emocionálnych vzostupov a pádov som si užil úplne najviac - všetky tie zvraty, žiarlivostné prejavy, pulzujúce emócie a znamenité dialógy - jednoducho všetky esencie neopätovanej Lásky, - tak to naozaj stálo za to, najmä to Ayanove vzoprenie na svadbe ma dostalo. Z toho záveru mám rozporuplné dojmy - akosi mi to tam nezapasovalo, aj keď musím uznať, že to malo prekvapivé rozuzlenie, napriek vypätým momentom. Takže Karan Johar opäť výrazne zabodoval. Aj keď herecké obsadenie mi v tomto prípade až tak nevyhovovalo, keďže Ranbira nejako extra nemusím a Anushka je pre mňa skôr taký neutrál. Ale inak celkovo nadpriemer hodný 4*. P.S. Ústredná pieseň Ae dil hai mushkil je úžasná!(2.1.2017)

 • splaty
  ****

  Namísto těch posledních 10 minut titulků mohli ten konec dovést do konce. Protože ty titulky se objevily dřív než jsem stačila vytáhnout kapesník. No a dost nereálné mi přišlo vyprávění příběhu hlavního hrdiny, který při rozhovoru působil velmi klidně a vyrovnaně. Na to jak celý film vyváděl. Což jako pozor, jeho výkon byl úžasný!!(17.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace