Ae Dil Hai Mushkil

Anil Mehta

Hiroo Johar, Karan Johar

Scénografie:

Iain Andrews

Ok, dozrelo to vo mne a momentálne viem povedať len jedno. Za poslednú dobu najkrajší film, čo som videl. Obrovské šťastie vidím v tom, že som prvý krát narazil na Ranbira práve tu. Lebo si spočiatku vravím, že to je nejaký herecky nevýrazný feši ind... až mi postupne Karan (tomu tiež veľké bravoo!) začal postupne dávkovať v rámci krásne rozpovedaného príbehu jeho božstvo. Ďalej už len 1) soundtrack (skoro každý song som pár krát točil dokola 2), Rai a s ňou spojená takátá silne erotická chémia s hrdinom, 3) odkazy! na mnoho klasík z bolly industry. Chenna Mereya.... bezmála dokonalosť!(14.1.2017)

Takový zvláštní film, který nejen díky závěru má v sobě i docela slušnou sílu, která na člověka dolehne. V zásadě je o přátelství a lásce, o jejich projevech, o jejich prožívání a neschopnosti souznění lásky s přátelstvím. Taky je to, ale film, kde se bortí a záměrně napadají různá Bollywoodská klišé a to přímým překračováním mezí a nebo utahováním si z nich. Přesto je to film, který je dost laděný na vážnou notu, přestože z ní stále sklouzává a odlehčuje co se dá. Už tím, že film je laděný do evrospkých měst Londýn, Paříž, Vídeň (ze kterých toho moc neukážou) to získává západní náboj, který je ale promísený s pro Indii typickými věcmi. Přišlo mi to v tomto jako hodně citlivě seskládané a poprojované. Oproti jiným podobně založeným bratříčkům, to zde příběhově i spojitostně funguje. Vše je podpořeno výborným Ranbirem Kaporem, který mě opět nezklamal. Zato Anushka ano, sice byla lepší než v Sultanovi, tady to vypadalo, i že ji ta role baví, ale stejně z ní nemám úplně dobré dojmy. Aishwarya byla okouzlující, ale taky mi přišlo, že se drží zpátky, že ta její postava je podána moc odtažitě a nemyslím tím k hlavní postavě. Lisa hrající Lisu byla zábavná a jedna z mnoha až moc schématických klišé, ale s touto postavou si vyhráli dialogově s různými narážkami, to bylo fajn. Shahrukhovo cameo nijak nezářilo, ale prostě bylo. A Alia Bhatt jako DJka v tom kratičkém vystoupení byla taky jen slavným jménem, které se ukázalo, ale nic neukázalo, protože nebyl prostor. Fawad Khan jen jako kompars pro hlavní postavy. Škoda že neměl prostor, neměl co zahrát. Písně, tady jsem byl docela zklamán. Texty výrazně ční nad hudbou a tanečním chorey. Písně mě proto nedokázaly pohltit, protože jako celek (text + hudba + choreo) to prostě nebylo ono. A jak už bývá zvykem jsou v tom odkazy na různé filmy, zde je to mnohem popkulturnější než bývá zvykem, padne v tom spousta jmen známých osobností, nejen herců z Indie. A nejvíce tuhle věc indických filmech asi odráží představení hlavní ženské postavy ve stylu, kdy přímo odkazuje na dřívější film Karana Johara - My name is Khan. Takže i když mi ne vše sedlo, hodně se mi to líbilo a film si užijí vice lidé, kteří mají povědomí o té spoustě věcí, na které jsou v tom narážky, ale i bez té vědomosti si myslím, že tento film dokáže zaujmout a něco v divákovi zanechat. Za předpokladu, že není zaujaty proti dost prozpívanému filmu.(30.12.2016)

• kaylin

Ve filmu se může objevit na pár sekund Shahrukh Khan, hlavní roli zde může mít krásná Aishwarya Rai Bachchan, ale stejně z toho nakonec vyleze jenom neskutečně dlouhá romance, která má sice místy nádherné kostýmy a výborná taneční i pěvecká čísla, stejně se ale nakonec snaží jen o to, aby z vás ty slzy vypudila.(27.3.2017)

Je to veľmi smutný film o bezmocnosti muža, ktorý miluje, ženu, ktorá nechce viac, ako byť jeho priateľka. Toto je základ príbehu, ktorý sa odráža v každom jeho okamihu v piesňach vo všetkom. Miestami je film síce odľahčený vtipnými scénami a odkazmi na na piesne, osobnosti a iné filmy. Ale stále je to smutný film s fatálnym koncom.... Miestami som mala pocit, že by som Ayanovi najradšej jednu poriadnu vlepila, bol trošku moc "mäkký" a Alizeh v podstate tiež, lebo bola zase trošku "natvrdnutá". Ale asi to tak malo byť. Preto tento film, je taký skvelý aký je. Možno by bolo stálo za to, prezradiť vo filme trošku viac o vzťahu Saby (Aishwarya) a Tahira (SRK).Vysvetlenie minulosti ich vzťahu, by bolo umožnilo viac pochopiť Sabu. SRK sa vo filme objavil naozaj len symbolicky a musím priznať, že nie moc povedene, veľmi mi pripomínal Guarava a to maskáčové sako na vernisáži, kto ho obliekal? to už bolo horšie snáď len to modré v HNY (SRK odpusti mi to :-) ) .(7.1.2017)

Namísto těch posledních 10 minut titulků mohli ten konec dovést do konce. Protože ty titulky se objevily dřív než jsem stačila vytáhnout kapesník. No a dost nereálné mi přišlo vyprávění příběhu hlavního hrdiny, který při rozhovoru působil velmi klidně a vyrovnaně. Na to jak celý film vyváděl. Což jako pozor, jehovýkon byl úžasný!!(17.7.2017)