Češi na misi: Modlitba za Ukrajinu

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2014, 26 min

Mise do země, kde stát nefungoval dávno předtím, než tu začala válka. Řecko-katolický kněz Rostislav Strojvus působí na Ukrajině jako koordinátor humanitární pomoci, kterou zajišťuje olomoucká Arcidiecézní charita. Sledujeme jeho cestu na západní Ukrajinu, do Ternopilu, kam zároveň jede sloužit mši. Je čas těsně před parlamentními volbami, půl roku po vyhrocení protestů na Majdanu a po anexi Krymu. Na východě země zuří válka, kterou místní televizní zprávy nazývají ATO (antiteroristická operace) a denně z ní přinášejí další a další obrazy násilí. Na své inspekční cestě otec Rostislav objíždí místa, ve kterých i přes překotné události dál běží projekty, které mají pomoci především tam, kde nefunguje stát – v dětských domovech, v domácí péči o seniory, v pomoci uprchlíkům z oblastí bojů, ale nově i v psychologické poradně pro vojáky a oběti z Majdanu. (Česká televize)

LiVentura

Tím, že znám pana faráře Strojvuse osobně, mám k tomuto pořadu ještě užší vazbu. Jeho činnost a povolání jsou úžasné, jako je on uzasnym člověkem.!! ()