Limp Bizkit: Break Stuff

(hudební videoklip)

Real Tom Hardy

"NO HUMAN CONTACT AND IF YOU INTERACT YOUR LIFE IS ON CONTRACT" -------------- Ten pocit, keď máš na konci milénia 15 rokov, nikto ťa nepozná, nejakou náhodou sa dostaneš do videoklipu kapely, ktorá práve v tom období nielenže kraľuje svojmu žánru, ale prakticky aj hudobnému priemyslu ako takému, a nie len tak do videoklipu k hocijakej skladbe, ale práve k ich signifikantnej, ktorá je ich hymnou a definíciou, no a o 10 rokov neskôr si jedna z najznámejších supermodeliek na zemskom povrchu pod hlavičkou ešte väčšej ikony – Victoria's Secret – that's story of Lily Aldridge x) A ešte k tomu vládnutiu Bizkitov je nutné poznamenať, že to ešte ani neprišiel koniec roka 2000 a ich legendárny tretí štúdiový album Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water či rok 2001 a kolaborácie s WWF. Taktiež stojí za zmienku, že v klipe mali cameo mená ako Slim Shady, Snoopy, Dr. Beats či borci z ďalšej rap/rock formácie KoЯn. Inak je to klasická rutina v nejakom zatuchlom kalifornskom skateparku plného LP fanúšikov. PS ohľadne Lily: je mi úplne jasné, že pôsobenie v tomto klipe nemalo akýkoľvek dopad na to, kam to až dotiahla, chcel som však nejakú "dramatizáciu" pre koment, prečo by som ho inak písal. Všakže? ------ KLIP: 2* / SKLADBA: 4* ------ Breakdown ------ #11 v mojej osobnej Bizkit topke <3 ()

corpsy

Skupinka sa podelila s ´´plátnom´´ aj s ostatnými a vznikol z toho videoklip, ktorý kladie dôraz na fandom. A to je len a len férové. ()

KoRner

Absolútne ničnehovoriaci klip zaujímavý najmä učasťou hudobných hviezd, z ktorých najzaujímavejšou je Jonathan Davis z KoRn, ešte predtým, než sa spolu s Fredom prestali baviť. ()

GTS_PUNK

"Its just one of those days when you don't wanna wake up, everything is fucked, everybody sucks" Dokonalá vecička od dnes už nu-metalových legiend Limp Bizkit. Hudobne jedna z vecí, ktorá sa najlepšie počúva vtedy, keď máte naozaj na niečo alebo na niekoho poriadny hnev a potrebujete si ho vybiť bez toho, aby ste ako zmyslov zbavený rozmlátili všetko naokolo. Aj keď nezaručujem, že sa to pri počúvaní tejto skladby nemôže stať. Už samotný názov k tejto činnosti evokuje. Videoklip, v ktorom sa okrem samotnej kapely predstavia aj iné hudobné hviezdy, presne pasuje k hudobnému podmazu. Divoký a určený na vybitie nahromadenej energie. Break Stuff je neskrotná hudobná divočina. Je to zviera, ktoré sa odtrhlo z reťaze a je poriadne nahnevané. Nárast agresivity je pri počúvaní zaručený, ale to je v tomto prípade priam nevyhnutné. ()

Martyr.blood

Po prečítaní si storky o tom ako na nejakom udeľovaní cien, kde sa rozhodovalo medzi týmto klipom a klipom od Ratm s nejakým dôležitým ľavičiarskym posolstvom, kde jeden z ratm po vyhlásení víťaza (Bizkit) začal liezť po nejakých stožiaroch s úmyslom udeľovanie prekaziť, kým Eminem naňho kričal aby skočil dole, kým on si myslel že ho povzbudzuje, musím hodnotenie zdvihnúť na štyri hviezdičky. Videl som obe klipy, a hoc si pamätám že ten od Ratm bol fakt vyčančaný, tak z toho od LB si po rokoch pamätám podstatne viac, hoc bol z veľkej miery o prítomnosti celebrít, a nie o dôležitom ľavičiarskom posolstve. Sranda že Limp Bizkit z Rageu vychádzali a mali a možno aj majú ich za idoly. Je to smutný pocit keď na vás pičuje niekto na kom ste vyrastali.... aspoň ich môže hriať tá cena. ()