poster

Maska smrti (TV film)

 • anglický

  The Masks of Death

 • slovenský

  Maska smrti

 • slovenský

  Sherlock Holmes a masky smrti

Krimi / Horor / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie, 1984, 72 min

Režie:

Roy Ward Baker

Scénář:

N.J. Crisp

Producenti:

Norman Priggen

Střih:

Chris Barnes

Kostýmy:

Anthony Mendleson
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

 • LiVentura
  ****

  Nejzáhadnější Sherlock...(12.3.2010)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 15.7.1989, réžia českého znenia (ČST Brno) = MILAN MESSANY (2.1.2012)(2.1.2012)

 • Terva
  ****

  Trošku jiné herce, zlepšit hudbu a přidat trochu dramatizece a má to za pět.(24.8.2012)

 • liquido26
  ****

  Dlouhou dobu byl pro mě tento film jakýmsi svatým grálem, který jsem chtěl vidět, ale pořád se mi ho nedařilo sehnat. Nedávno jsem však konečně uspěl. Příběh zachycuje Sherlocka na penzi v roce 1913 a pojednává o tom, jak se Sherlockovi povedlo zabránit tomu, aby válka začala již v roce 1913. Jedenasedmdesátiletý Cushing se ve své předposlední filmové roli zhostil postavy stárnoucího detektiva velmi dobře. Spolu s ním se zde objevuje také hvězda 40. let Anne Baxterová coby Irene Adler, malou roličku má i Ray Milland a v roli inspektora MacDonalda ze Scotland Yardu se objevuje Gordon Jackson, jinak také Cowley z Profesionálů. Režíruje to Roy Ward Baker, který proslul jako režisér u filmů studia Hammer. Snímek je velice tajemný a má moc pěknou atmosféru.(23.9.2011)

 • Chatterer
  ***

  Celkem dobry starnouci Sherlock v podani Petera Cushinga. 50% a neco malo navic.(12.10.2009)

 • zdenny
  **

  Film mě moc neoslovil. Sice nějaké tajemno tam bylo, ale jinak byl příběh celkem slabý. A především představitel Sherlocka Holmese mi byl dost nesympatický, vlastně je to takový starý, nerudný egoista, kdy vše musí být po jeho a Dr. Watson je zde jen do počtu. A jeho dabing byl taky ukrutný. Postava té staré dámy byla ve filmu naprosto zbytečná. Víc by mě bavilo, kdyby Holmes objasňoval tejmená úmrtí zezačátku filmu než potom imaginární únos prince. Nic moc.(2.2.2010)

 • filmmovier
  ****

  Na tuto verzi jsem narazil úplně náhodoum tak jsem si řekl, proč to nezkouknout, když jde o mého oblíbeného Sherlock. Rozhodně je to velmi zajímavá podoba stárnoucí Sherlocka Holmese na penzi a ještě v podání právém tolik obdivovaného Petera Cushinga, který to hraje fak geniálně a zase úplně jinak, ovšem u mě je až na třetím místě. Příběh velmi dobrý a zajímavý, jen nějak nevím, podle čeho to je. Nejspíš ale jde o samostatný příběh. Kvalitní detektivka kde nechybí výborné herecké výkony, suprová atmosféra a také velká dávka vtipu. Jeden z nejlepších Sherlocků, docela teď stojím o další Cushingovky. 80%.(18.2.2012)

 • kwaicheng
  ****

  Inu Sherlock Holmes je Sherlock Holmes. Peter Cushing se své role zhostil s opravdovostí hraničící s mými pochybnostmi, zdali on opravdu nebyl pravým žijícím Holmesem:) Ty jeho potutelné úsměvy a zápal, jakož i geniální židovský převlek a především převlek jednookého námořníka s hákem místo ruky, to nemělo chybu. Závěrečná přestřelka i rozuzlení byl majstrštyk, věřím, že podobné ďábelské plány skutečně existovali. V roli McDonalda se zde mihnul i můj oblíbený Gordon Jackson aneb Cowley z Profesionálů. Zkrátka a dobře bavil jsem se velmi na úrovni.(28.10.2009)

 • Kolssteyn
  **

  To měl být pokus o televizní frašku na Sherlocka Holmese..?(31.10.2019)

 • oiuoiu
  ****

  Vydařená holmesovka s kouzelnou atmosférou. Stárnoucí Sherlock Petera Cushinga oplývá elegancí, pěkně střídá arogantní polohu s polohou roztomile lidskou ... přišel mi velice uvěřitelný. Filmu navíc nechybí vtip, takže spokojené čtyři hvězdy.(10.11.2012)

 • brasek
  *****

  U mňa jednoznačne jeden najlepších filmov o detektívovi Sherlock Holmesovi. Súhlasím, že najzáhadnejší z Holmesov. Sorry, ale Jeremy Brett ani v jednom z jeho cca 40 filmov o Holmesovi sa nechytá!(1.8.2010)