King of the Zombies

Lindsley Parsons

Scénografie:

Charles Clague
  • strougy

V dnešní době už pouze zastarale a nechtěně vtipně působící voodoo-zombie horor, na kterém je zajímavá jen archaická role rádobyvtipného a zbabělého černošského sluhy, která by v takové podobě v dnešní, politicky korektní době nikdy nemohla projít. Slabé 2*. Volně ke stažení zde http://www.archive.org/details/KingOfTheZombies(6.2.2010)

• SOLOM.

Druhá světová válka dala kromě bolesti a umírání šanci vzniknout i několika desítkám filmů, z nichž většina pochází právě z USA. Jean Yarbrough toho využil a za pomoci scénáristy Edmonda Kelsa přimíchal do své „hororové komedie“ trochu špionáže, trochu voodoo a špetku napětí. Většinu času totiž převažovala alespoň u mne nuda. Bohužel jsem od toho očekával mnohem víc, ale ani tento starý kousek - který koketuje se zombie žánrem, mě okouzlit nedokázal. Mám rád staré černobílé béčkové filmy, ale takové jenž mají alespoň trochu šmrnc a dokáží něco nabídnout. Samotná atmosféra totiž patří k největším slabinám. Uspávající tempo příběhu nenabídne (až na závěr) žádnou pořádnou akci a i ty „zombie“ byly divné. Je mi jasné, že tohle není žádný čistokrevný zombie film, ale alespoň ti herci mohl předvést lepší výkony. Ani to tupé zírání do kamery jsem jim nevěřil. Ona by kombinace voodoo a hypnózy nebyla vůbec špatná, kdyby k tomu tvůrci přistoupili mnohem zodpovědněji...(11.4.2012)

Překvapivě dobrá černohumorná kravina od Yarbrougha u kterýho jsem nečekal že někdy zkouknu nějaký kvalitnější film. Ale opak je pravdou jedná se o kvalitní kravinu o partě lidí co spadnou s letadlem a tak jdou do baráku kde by mohly přenocovat, ale jeden z nich se dozví tajemství. Jedná se o kvalitně zfilmovanou komedii kde se člověk celkem slušně zasměje tomu černochovy. jen škoda konce který takovej jako z úplně jinýho filmu. Ale rozhodně Yarbrough překvapil.(28.9.2012)

Klasický "Poverty Row" zo stajne štúdia Monogram. V 40. rokoch sa zombiekom darilo prevažne v béčkových a lacných prevedeniach, ktoré moc neoplývali nejakým režisérksym zápalom, či obstojnými hereckými výkonmi. Presne tak je na tom i tento snímok, ktorý do seba mieša špionážny film, zombie film a nejakú tú komédiu. V konečnom dôsledku to nie je vôbec hlúpe a vďaka miernej stopáži sa to dá i dnes vydržať. Viac než dej samotný je skôr viac zapamätateľnejší výkon čierneho sluhu (Mantan Moreland), ktorý hláškuje o život, image hlavného záporaka (Henry Victor), ktorý sa snaží navodiť dojem Belu Lugosiho a aj na vtedajšiu dobu neopozerané vytváranie zombiekov.(15.6.2012)

Nic více ani méně, než vydařené béčko... Chvílema věřím, že tenhle film býval musel nahnat hrůzu (podíl na tom má jistě i velmi dobrý hudební doprovod), na druhou stranou je místy příjemně odlehčený a to hlavně díky obdivuhodně vykulenému a jinak pěkně vysranému černošskému sluhovi, jehož zásluhou se možná i zasmějete. Ale postrádá to jakékoli přímo strašidelné bytosti, tedy zombie nejsou nic víc než zhypnotizovaní lidé a tak také nejsou ani nahnilé, ani jinak maskované. Holt voodoo, které se u prvních zombie filmů k nemrtvým neodmyslitelně pojilo. Ale stejně tenhle film má své kouzlo, jen to nechce očekávat přespříliš. I AM DEAD. I HAVE RETURNED TO THE LAND OF THE LIVING. I AM A ZOMBIE, I AM A ZOMBIE, I AM A ZOMBIE!(25.7.2006)