Takže tentokrát Steinbeck... Franco rád adaptace a zřejmě hodně záleží na tom, jestli si zrovna vybere správný materiál. To se mu nyní podařilo a navíc se vyplatil i sázka na Nata Wolffa, takže se mu dílo nerozpadlo pod rukama. Bohužel je ale poněkud moc "normální" provedení a ačkoliv je námět na jisté úrovni působivý, zároveň je poněkud neaktuální.(24.7.2017)

• misterz

Ako tu už jeden užívateľ trefne napísal, je veľmi ťažké naraziť na niečo, kde by nemal prsty J. Franco, no žiaľ aj ja sa v jeho prípade pripájam k názoru, že kvantita ešte nezaručuje kvalitu. Asi by sa mal sústrediť len na herectvo, to mu ide najlepšie. Vo filme sa snažil síce použiť zopár účinných a osvedčených technických filmárskych postupov, ktoré na nejakú tu milisekundu hádam aj trocha pripomínajú povedzme Herzoga, no ako ucelený celok to nefungovalo ani zďaleka. Odhliadnuc od priemerného námetu okolo robotníckeho hnutia za lepšie platy a pracovné podmienky tu bolo všetko mdlé - od šedivých hereckých výkonov až po všeobecnú nudu väčšiny udalostí a scén, výsledkom čoho bol len akýsi čudesný, kvázi artový kŕč a boľavý dojem. Ušmudlané dve hviezdy za snahu. 30/100(12.7.2017)

Po filme "Why Him?" si Franco strihol spoluprácu s Cranstonom znova. Hoci Bryan sa mihne len na minútku-dve. Tentokrát však nejde o komédiu, ale o vážnu historickú tému, o boj, ktorý si vyžiadal sebazaprenie a odhodlanie v podmienkach, kde to bolo veľmi náročné. A zmenil naozaj veľa. Oceňujem tiež vhodný výber hudby, verne zobrazené prostredie i kostýmy.(19.2.2017)

• funkyman

Pre boha... nechcem skatulkovat, -ale ten pan s jednym 'sibalskym' uskrnom na vsetky pocitove polohy - a jeho 'predpokladam ' maniakalna potreba rezirovat - je jedno co a koho - konci aj tu tak ako predtym a asi aj potom - hoc tu s top obsadenim / tym nemyslim queen facebook zlatu baculku a jej toporneho filmoveho nadbiehaca + monkyndzejl akoze heromana/- ...AKo ABSoLuTny TrApNy FAilUre.. Moja chyba- ked som tam videl jeho meno mal som si -uz pouceny z jeho rannej rezijnej tvorby-radsej pustit na mojej highhend aparature nahlas a s opakovanim vsetky piesne od tej multi funkcnej brunetky co tam rodi pod jeho rukami .. mal by som hodnotnejsie straveny vecer.. A urcite si pockam a kupim si ich spolocne CD- co urcite za chvilu- pri jeho a jej "umeleckej" komplexnosti onedlho obstastni a obohati cely kulturny svet..(9.4.2017)

Film, ktery se vymyka zabehnutemu systemu Hollywoodu - zadne hmatatelne dobro nezvitezilo nad zlem.. Postavy mlhave, presne jak ve filmu zazni: "Neni to o nas" A ja bych souhlasil, neni to o postavach, je to o te dobe, vse ostatni je vedlejsi, bohuzel film by mel byt precijen dramatictejsi nez jak se tu tvari.(27.6.2017)