Na vrchole Veľkej hospodárskej krízy bola v USA štvrtina obyvateľstva bez práce. Zo zúfalstva pracovali kdekoľvek a za ťažkú drinu si nechali platiť smiešne výplaty, z ktorých nemali šancu vyžiť. Zo strachu, že stratia aj to, čo majú, sa báli ozvať. Medzi sezónnych zberačov ovocia prichádzajú dvaja aktivisti, aby ich povzbudili k odporu. Ostrieľaný agitátor Mac (James Franco) a nováčik Jim (Nat Wolff) ich chcú presvedčiť, aby bojovali za spravodlivé mzdy a lepšie pracovné podmienky. Bohatí majitelia fariem však nechcú pristúpiť na žiadne požiadavky robotníkov, a už čoskoro dôjde ku krvavým zrážkam s ochrankou a políciou. (TV JOJ)

rikitiki

Podzimní sady obsypané rudými jablky a modrofialovými švestkami by byly skvělou kulisou pro romanci. Jenomže když to napsal Steinbeck, tak se velká idyla čekat nedá. Snímek není špatný, ale režie je spíš rutinní než invenční a postavám se nějak nedaří vyloupnout se z té historické fresky a zaujmout svou lidskostí. Možná je to už předlohou, Mac v podání Jamese Franca je sice silná postava, ale evidentně se zajímá jen o ideologii, nikoliv o lidi, kterým by měla vylepšit život. Naopak, česáče používá jako šachové figurky a bez váhání je obětuje svému abstraktnímu cíli. A to je sakra nebezpečná vlastnost a sakra nebezpečný člověk. Přesně takoví totiž rozpoutávají genocidy. SHRNUTÍ: Jak bylo před sto lety těžké říct si o zvýšení platu. ()

funkyman odpad!

Pre boha... nechcem skatulkovat, -ale ten pan s jednym 'sibalskym' uskrnom na vsetky pocitove polohy - a jeho 'predpokladam ' maniakalna potreba rezirovat - je jedno co a koho - konci aj tu tak ako predtym a asi aj potom - hoc tu s top obsadenim / tym nemyslim queen facebook zlatu baculku a jej toporneho filmoveho nadbiehaca + monkyndzejl akoze heromana/- ...AKo ABSoLuTny TrApNy FAilUre.. Moja chyba- ked som tam videl jeho meno mal som si -uz pouceny z jeho rannej rezijnej tvorby-radsej pustit na mojej highhend aparature nahlas a s opakovanim vsetky piesne od tej multi funkcnej brunetky co tam rodi pod jeho rukami .. mal by som hodnotnejsie straveny vecer.. A urcite si pockam a kupim si ich spolocne CD- co urcite za chvilu- pri jeho a jej "umeleckej" komplexnosti onedlho obstastni a obohati cely kulturny svet.. ()

Plaque odpad!

Francúzi majú svoju veľkú revolúciu, Rusi tiež a dokonca aj strnulí Briti sa už o nejaký ten prevrat úspešne pokúsili. A čo je amonárod niečo menej? Povedal si Franco a stvoril jabĺčkovú revolúciu. Postavil sa za i pred kameru. Vybavil sa ansáblom špičkových hercov, ktorí majú už čo to odslúžené, zaštítil sa ikonou Steinbecka, privolal na pomoc aj absolútnu neherečku Selenu, ktorá to dokazovala v každom zábere. Jej úloha bola iná - prilákala množstvo násťročných. V takom prípade účel svedčí prostriedky a dá sa opomenúť, že jej gestika, mimika a intonácia zostávajú na rovnakom bode počas celého filmu a teda nielen ako speváčka, ale aj ako herečka stojí za hovno. Tak v čom bol skutočne problém? Hlavne to bolo chaotické, akože poďme robiť hlavne revolúciu, nie je podstatné čím, s kým, za čo a ani ako. Franco, ktorý vedie bandu komunistov to má hocičo, len nie premyslené. A to nielen ako postava, ale, bohužiaľ, aj ako režisér. A tak tam všetci iba postávajú, fajčia, pozerajú doblba a občas, ten kto si práve vyskočí na stôl, kričí nejaké strašne kúúl revolučné reči. Plytké, nudné, povrchné a enormne sa snažiace o vyvolanie emócie. Jednoducho také typicky americké. ()

BradleyT

Film, ktery se vymyka zabehnutemu systemu Hollywoodu - zadne hmatatelne dobro nezvitezilo nad zlem.. Postavy mlhave, presne jak ve filmu zazni: "Neni to o nas" A ja bych souhlasil, neni to o postavach, je to o te dobe, vse ostatni je vedlejsi, bohuzel film by mel byt precijen dramatictejsi nez jak se tu tvari. ()

DavidS.

Neznám Steinbeckovu předlohu, ale film působí, že zůstává na půli cesty - chybí mu skutečná dramatičnost a jednání některých ženských postav je prapodivné a neukotvené v ději...Nemluvě o tom, že snímek končí přesně v momentě, kdy události teprve naberou spád a jednotlivé osudy se tak vůbec neuzavřou... ()