Komentáře uživatelů k TV seriálu (13)

Solídna historická detektívka s dobre vymysleným previazaním prípadu na dobové literárne diela. Celý čas som bol napätý, či Sean Bean (veterán z napoleonských vojen, dokonca má v truhlici Sharpovu uniformu) prežije. No a nakoniec... hm. Sem s druhou sezónou!(6.3.2016)

Už mám husí kůži jen z toho, když vidím starý Londýn, špínu, smrad, syfylis a na každém kroku hnijící mrtvoly. Celý seriál jsem zvládl zkouknout a nezaspal jsem, takže dávám 50%(1.1.2016)

• MoiJe

Pilot: Nuda. Jednoducho nezaujalo, nezaujimal ma hlavny hrdina, nezaujimali ma bohati ani chudobni, nezaujimala ma buducnost. Skoda.(29.11.2015)

• Prometheus69

Ano i ti lidé/Obyvatelé jsou pěkně hnusní... bohužel mi zde nějak unikl ten název filmu... Nic moc jako. :D(22.11.2015)

Jakože v celku slabota. Nic jsem od toho nečekal, ale zase ani jsem netušil jaká by to mohla být nuda. TFC byla zábava asi jenom do konce prvního dílu. Ve druhém díle už tak nějak docházely nápady na scénář, takže zrovna nebylo úžasné to celé vytrpět. A třetí díl už nešlo ani dokoukat. Musí uznat, že jde o něco, co bych si já napustil a asi nedokoukal, ale najde si to nějaké svoje příznivce najde, ale já jím rozhodně nejsem. Také ale přidávám bonusové body za skvěle udělanou hudbu. Na tento seriál až podezřele dobrou. Také nějaké ty body za herectví Seana Beana který do třetí dílu ještě neumřel. To proto tři hvězdy a ne jedna.(11.2.2016)

Jestli Sean Bean umře, nebo neumře, jsem se sice dozvěděl až v posledním dílu, ale jenom kvůli tomu jsem na seriál samozřejmě nekoukal. The Frankenstein Chronicles je totiž dílko, které si mě překvapivě velmi rychle získalo, prostě další velká ostrovní kvalita. Na ploše šesti dílů ani minutu nenudí, přináší příběh s velmi zajímavou a postupně gradující zápletkou, která má mnoho co nabídnout (včetně postavy Mary Shelley), má pohlcující a úžasnou atmosféru (u britských seriálů to beru jako samozřejmost, obzvlášť, když se odehrávají ve viktoriánském Londýně), herecké výkony jsou skvělé a Frankensteinem se to jen inspiruje, což je velice, ale velice dobře. Druhé sérii bych se nebránil, potenciál do budoucna to rozhodně má, a navíc je to veliký seriálový klenot, mix hororu a prvotřídní detektivky a lahůdka, kterou jsem si opravdu náležitě vychutnal, která se s každým dílem zlepšuje a která do plného hodnocení nemá vůbec daleko. Parádička, ve které Sean dokazuje svou nesmrtelnost (nebo ne?). 85%.(30.1.2016)

Je to špinavé, smradlavé, vybledlé, průměrně zahrané, pomalé, ale naštěstí krátké a nepředvídatelné. Hrátky s frankensteinovským univerzem mi přijdou lepší než v podobně laděném Penny Dreadful, zas na druhou stranu mi pro seriál ten svět přišel jaksi "tenký" a klaustrofobní – málo postav, lokací (jestli se nepletu tak sotva šest-sedm). Kdyby nebylo takové seriálové sucho, tak dám 3*.(8.1.2016)

A opět tu máme hnusný industriální Londýn na rozbřesku 19. století, plný bahna, špíny, brlohů, prostitutek, lidí, co v životě neviděli mýdlo a vodu, žebrajících sirotků....To vše v kontrastu s běloskvoucími límečky a manžetami horních pár desítek a samozřejmě také s alabastrovou pletí Vanessy Kirby. Další nezanedbatelnou přísadou frankensteinovského dortu je syfylis, nechtěné těhotenství nezletilých, kupčení s mrtvolami a především: prapodivuhodný, hrůzný a děsivý nález na břehu řeky Temže a tajemná Mary Shelley. Do komisaře Marlotta jsem se hned v prvním díle zamilovala a samozřejmě je mi úplně jedno, co to má s rukou. Je totiž senzitivní, lidský, vášnivě oddaný svému poslání a navzdory těm divným modrým pilulím je normální. Prostě, takový klenot toho hnusného místa. PS: a přestaňte pindat a řešit, jestli Sean Bean umře, nebo vlastně neumře, páč to jsou bojlery.(23.2.2016)

Po pilotním díle VELKÁ spokojenost!!Londýn je vykreslen v plné "parádě",takže špína,bahno,hnus jak v ulicích tak v lidech,Sean Bean hraje víc než dobře... Kdo zná a líbilo se mu Ripper Street,tady bude spokojen měrou vrchovatou.A po dlouhé době lekačka kdy sem si nahlas ulevil "Do pí*i!!" :D(18.11.2015)

Výborně vykreslený duch Londýna 19. století. Pointa poněkud málo vygradovaná. Takže druhá sezóna nutná. :))(2.2.2016)

Atmosferické, povedené, se zajímavým příběhem. Jediné mi ušlo, totiž chování hlavního záporáka, a k tomu černému detektivovy by se jistojistě chovali mnohem hůř. Žádná z postav není vyložený klaďas, což mám setsakramentsky rád, a rozpačitý detektiv Sean je prostě sympaťák.(5.3.2016)

Sean Bean zahral svoj štandard. Ani na okamih nevybočil z úloh, ktoré stvárňuje a zároveň pridal čosi navyše. Prekvapujúci záver dáva tejto sérii väčší šmrnc, ako sa mi pôvodne zdalo po troch odvysielaných častiach. Mrzí ma, že seriál nie je viac strašidelný, zaslúžil by si to viac ako promenádovanie v dobových kostýmoch po uliciach plných blata a vyhýbaniu sa existencii otrokov. Historické reálie boli použité iba tie, ktoré neurážajú súčasných Angličanov a ich krajinu. Pri sledovaní som sa bavil a teším sa na druhú sériu.(26.12.2015)

Stará dobrá Anglie : D Některé scény kouzelné, zvlášť ponurá příroda si mne získala.(18.1.2016)