Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviepill
  ****

  Sean Bean. Najvýraznejší faktor tejto dobovej kriminálky presiaknutej špinou, smradom, zvrátenosťou, a zároveň eleganciou doby. (pred)Viktoriánsky Londýn a celkovo toto obdobie sú moja srdcová záležitosť. Veľmi ma potešil spôsob adaptácie, či rozvinutia príbehu Victora Frankensteina a zapracovanie autentických dobových postáv do príbehu (M. Shelley, W. Blake). Ako angličtinár som chrochtal blahom pri Yorkshirksom prízvuku a to jemné pocukrovanie seriálu nadprirodzenom len pridáva na hodnote tohto seriálu. V mnohých ohľadoch sa mi to páčilo viac ako The Alienist, najmä vďaka hudobnej zložke.(8.8.2018)

 • burton
  *****

  A opět tu máme hnusný industriální Londýn na rozbřesku 19. století, plný bahna, špíny, brlohů, prostitutek, lidí, co v životě neviděli mýdlo a vodu, žebrajících sirotků....To vše v kontrastu s běloskvoucími límečky a manžetami horních pár desítek a samozřejmě také s alabastrovou pletí Vanessy Kirby. Další nezanedbatelnou přísadou frankensteinovského dortu je syfylis, nechtěné těhotenství nezletilých, kupčení s mrtvolami a především: prapodivuhodný, hrůzný a děsivý nález na břehu řeky Temže a tajemná Mary Shelley. Do komisaře Marlotta jsem se hned v prvním díle zamilovala a samozřejmě je mi úplně jedno, co to má s rukou. Je totiž senzitivní, lidský, vášnivě oddaný svému poslání a navzdory těm divným modrým pilulím je normální. Prostě, takový klenot toho hnusného místa. PS: a přestaňte pindat a řešit, jestli Sean Bean umře, nebo vlastně neumře, páč to jsou bojlery.(23.2.2016)

 • vyfuk
  ***

  Jakože v celku slabota. Nic jsem od toho nečekal, ale zase ani jsem netušil jaká by to mohla být nuda. TFC byla zábava asi jenom do konce prvního dílu. Ve druhém díle už tak nějak docházely nápady na scénář, takže zrovna nebylo úžasné to celé vytrpět. A třetí díl už nešlo ani dokoukat. Musí uznat, že jde o něco, co bych si já napustil a asi nedokoukal, ale najde si to nějaké svoje příznivce najde, ale já jím rozhodně nejsem. Také ale přidávám bonusové body za skvěle udělanou hudbu. Na tento seriál až podezřele dobrou. Také nějaké ty body za herectví Seana Beana který do třetí dílu ještě neumřel. To proto tři hvězdy a ne jedna.(11.2.2016)

 • chernobyl
  ****

  Je to špinavé, smradlavé, vybledlé, průměrně zahrané, pomalé, ale naštěstí krátké a nepředvídatelné. Hrátky s frankensteinovským univerzem mi přijdou lepší než v podobně laděném Penny Dreadful, zas na druhou stranu mi pro seriál ten svět přišel jaksi "tenký" a klaustrofobní – málo postav, lokací (jestli se nepletu tak sotva šest-sedm). Kdyby nebylo takové seriálové sucho, tak dám 3*.(8.1.2016)

 • filmmovier
  ****

  Jestli Sean Bean umře, nebo neumře, jsem se sice dozvěděl až v posledním dílu, ale jenom kvůli tomu jsem na seriál samozřejmě nekoukal. The Frankenstein Chronicles je totiž dílko, které si mě překvapivě velmi rychle získalo, prostě další velká ostrovní kvalita. Na ploše šesti dílů ani minutu nenudí, přináší příběh s velmi zajímavou a postupně gradující zápletkou, která má mnoho co nabídnout (včetně postavy Mary Shelley), má pohlcující a úžasnou atmosféru (u britských seriálů to beru jako samozřejmost, obzvlášť, když se odehrávají ve viktoriánském Londýně), herecké výkony jsou skvělé a Frankensteinem se to jen inspiruje, což je velice, ale velice dobře. Druhé sérii bych se nebránil, potenciál do budoucna to rozhodně má, a navíc je to veliký seriálový klenot, mix hororu a prvotřídní detektivky a lahůdka, kterou jsem si opravdu náležitě vychutnal, která se s každým dílem zlepšuje a která do plného hodnocení nemá vůbec daleko. Parádička, ve které Sean dokazuje svou nesmrtelnost (nebo ne?). 85%.(30.1.2016)

 • - V tretej časti je ďalšia narážka Seana Beana na jeho postavu Sharpea a film Sharpeovo Waterloo (1997), keď sa pochváli, že bojoval proti Napoleonovi v tejto bitke. (janik79)

 • - V prvej epizóde sú dve narážky na TV sériu i knižnú postavu Sharpea (ktorého vo filmoch o Sharpeovi stvárňoval práve Sean Bean). Prvá je narážka na pieseň Sharpea - "Over the Hills and Far Away" pred vojenskou krčmou. Druhá narážka je, keď sa Sean Bean ako postava John Marlott prizná zloduchovi, že slúžil ako vojak v britskom 95. streleckom pluku. V tomto pluku bojoval i Sharpe. (janik79)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace