The 87th Annual Academy Awards

Hamish Hamilton

Scénář:

Liz Feldman, Dave Boone

Účinkují:

Neil Patrick Harris (moderátor), Rosamund Pike, Bradley Cooper, Emma Stone, Benedict Cumberbatch, Eddie Redmayne, Keira Knightley, Felicity Jones (více)

Sledujte naživo 87. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

RedAK

Vážení čtenáři, vřele vás vítáme u jedinečného online přenosu z předávání Oscarových Cen Akademie, které vám exkluzivně zprostředkuje populární magazín Žena a RedAK. O profesionální, sofistikovaný a především fundovaný přenos se postará naše moderátorská špička Ištván Evženovič, vysílající ze své kanceláře v temném suterénu vietnamské večerky, která funguje jako zástěrka pro nelegální obchod s drogami, dětmi a exotickým ptactvem. Přejeme vám příjemnou zábavu! Hezký večer všem, drazí přátelé, jmenuji se Ištván a provedu vás dnešním večerem. Pokud se ptáte, proč jsem nemoderoval i České lvy, tak je to proto, že prestižně jsou Oscaři proti Českým lvům to stejné, co jsou Čeští lvi proti diplomu z plavání. 2:30 - Nejoblíbenější homokláda světa, Neil Patrick Harris, tradičně zahájil předávání cen velkolepým pěveckým a tanečním číslem, které mělo očividně větší rozpočet než čtyři sta dílů Ulice a celá trilogie Babovřesek. 2:40 - Vedlejší mužské role jsou všem u prdele, takže já jdu mezitím na cigáro. 2:57 - Neil zní trošku jako slovenská analfabetka s tuberákem. 3:52 - A na pódium právě krátce zavítal Russell Brand se svým svěžím a decentním účesem bezdomovce po těžké noci ve vlastních zvratcích, takže gratulujeme. 4:27 - Ano, je tomu skutečně tak! Hvězdný Birdman zaslouženě proměňuje svoji první nominaci a to znamená jediné - verbal z toho hrůzou defekuje a demonstrativně se pokusí spáchat sebevraždu skokem ze svého botníku. 4:32 - Meryl Streep s perfektní pletí vyschlé tresky má očividně doktorát z nekonečných sentimentálních proslovů o hovně, takže já jdu zatím dozadu do kumbálu nakrmit Kim Xan Chuanovy papoušky. 4:45 - Whiplash boduje potřetí! 5:00 - Slovenská moderátorská dvojice je přesná jako České dráhy, takže zatímco čuráci stále blábolí nesmysly, za zády jim už dávno běží živý přenos. 5:01 - 5:16 - (Zde poznámky bohužel absentují, protože Ištván se navečer přežral smaženým gothajem na sádle a šel srát.) (A blít.) 5:16 - Lady Gaga zase sjetá jak hasičská tyč homosexuálního záchranného sboru v Teplicích, nicméně i přes svoji pověst mistryně světa v louhování lysohlávek se dnes překvapivě neoblékla do větviček, makaronů, ani býčích předkožek, ale naopak potěšila překrásnou monumentální róbou. 5:21 - Jdu na cigáro. 5:22 - Už nemám cigára. 5:28 - Usínám. 5:29 - Našel jsem cigára. 5:44 - Birdman získává třetího Oscara a verbal vyměňuje botník za Nuselák. 5:58 - A zde můžete názorně vidět, milé děti, že i když vypadáte jako odpolední svačina ovečky bengálské, která prošla opakovaně jejím trávícím traktem, tak můžete bez problému vyhrát Oscara za nejlepší herečku. Jak já tu kundu rezavou nesnáším. 6:06 - A cenu nejlepšího filmu loňského roku nezískává nic jiného, než ta "nejhnusnější, nejdebilnější, artovými teplomety najvyhajpovanější a nejvíce iritující pičovina" - by verbal. Gratulujeme!!! Tak a máme to konečně za sebou. Pokud bychom se měli vyjádřit i za přítomné členy přenosu, tak první polovina, která čítá autora tohoto textu a jeho schizofrenní druhé i třetí já, si myslí, že to celkem ušlo a druhá polovina v podobě jeho přítelkyně a přátel si nemyslí nic, protože neexistuje. Děkujeme za pozornost a budeme se těšit na viděnou zase příště! Sponzor pořadu: Leonardo NoOscaro. () (méně) (více)

Dadel

Na to, že to uváděl borec jako Neil Patrick Harris, to byl dost nezáživný večer, s minimem vtipů a skečů (skeč parodující nejlepší scénu z Birdmana budiž výjimkou) a maximem nudných pěveckých vystoupení pro americké bydlenky (píseň z Lega budiž snesitelnou výjimkou). Tímto děkuji grupě ETTV za kvalitní rip připravený již v 7:00 ráno, ve kterém jsem mohl písničky a děkovačky pohodlně přeskakovat. S výsledky celkem spokojenost, ale rád bych se někdy dočkal doby, kdy cenu za animák vyhraje nějaký film bez velkého studia za zády. ()

viperblade

Tak po několikaleté pauze jsem se opět rozhodl sledovat předávání Oscarů živě. Sice jsem díky tomu zaspal do nové práce, ale i tak toho (zas tak moc) nelituji. Neil se jako moderátor snažil, většina vtípků mu vyšla, některé méně (vtípek se jménem Witherspoon) ale zpěv jako vždy za jedna, show po většinu času nenudila a hlavně tohle je snad jeden z mála ročníků, kde ceny byly rozděleny "spravedlivě" (prakticky žádný film neodešel z prázdnou). 80 %. ()

bouncer

Moderátor (tentokrát vypadal slibně - NPH vypadá dobře, padne mu oblek a jeho humor má říz jako celá stránka nejlepších bonmotů Oscara Wilda pokapaná citrónem a vražená někomu do oka) bohužel dostal snad ještě méně prostoru než bylo zvykem (a to si na to stěžuju pravidelně). Hudební čísla ve stylu "nudný a blbější" (snad jen píseň ze Selma se povedla, z Lega se mi chtělo brejt, brečet a blejt zároveň), sentimentu na rozdávání... ovšem bez amerického mozku nekompatibilní. Humoru pomálu,ale pár povedených narážek se přeci jen dostavilo (Travolta, přehrání scény z Birdmana). Vítězství Birdmana jsem čekal, ačkoliv to je dle mého jeden z nejslabších filmů z kolekce "by Iñárritu", potěšily ceny pro Grandhotel Budapest, i když jen "doplňkové" a herci také celkem rozumně zvoleni. Proslovy radši přeskočit... Patricia Arquette totálně mimo, asi se snažila napodobit Clooneyho z roku 2006, ale nepovedlo se. ()

Streeper

Úvodní číslo Neila Patricka mě bavilo a bylo mi jasné, že do toho zakomponuje svůj talent na zpěv a tanec. Se zbytkem moderování problém nemám, pár skvělých vtipů, ale mohlo to být lepší. Co se vítězů týká jsem šokovaná, hlavně hlavním filmem. Vypadalo to, že hlavní film získá Boyhood ale když Oscary začal sbírat Birdman, tak jsem si říkala, že zde není něco v pořádku. Birdman se mi ze všech filmů líbil nejméně, ale nezazlívám, že vyhrál, někomu se líbí a někomu zase ne. Jinak jsem spokojená, že píseň vyhrála Glory a také jsem ráda za zpěv Lady Gaga, která mě překvapila a za následnou přítomnost Julie Andrews, která mě dojala. Jsem zvědavá na další ročník, na další filmy a na následujícího moderátora. ()

• Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)
  • Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)