• ..Lucas..
  ****

  Neila Patricka jsem se jako moderátora celkem bál, protože v poslední době se mi už nějak přejedl, navíc když uváděl Emmy, byla to docela hrůza. Ale tentokrát se mu to povedlo. Vůbec mi nevadil a bavil mě. Navíc spoustu výborných momentů - John Travolta s Idinou Menzel, hudební vystoupení, výhra Eddieho Redmayna a jeho řeč, Julianne Moore atd. Další dobrý ročník.(23.2.2015)

 • castor
  ****

  Když vezmeme herce, jakkoliv trpící nebo nemocné postavy to mají snazší, akademikům jednoduše vyhovují. Favoritka Julianne Moore, která ve snímku Still Alice zápolí s Alzheimerem i Eddie Redmayne, který trpí nevyléčitelnou ALS. Tentokrát ovšem nemám nic proti. Ostatně znovu si každý přišel na své – ten mluvil o homosexuálech, další o právech žen, Afroameričanech, Mexičanech, o smrtelně nemocných.. jenže tahle angažovanost k tomu prostě patří. Když srovnáme s tuzemskými předávacími večery, reakcí publika, celkovou šťávou a atmosférou, nelze nedat minimálně tři hvězdy. Já budu štědřejší. Potěšil mě navíc muzikálový úvod slušného moderátora Neila Patricka Harrise (a pak ve spodním prádle), uvolňování hranic a strefování se do celebrit (Travolta), minimum trapných momentů, Everything is Awesome, čtení pečlivě střežených tipů.. Hollywood prostě žeru!!(11.4.2015)

 • Matty
  ****

  Na vlně nostalgie s bojovníky za sociální spravedlnost. Hlavní cena pro filmy tesknící za časy, kdy Hollywood nedefinovali superhrdinové, 4 Oscaři pro skrz naskrz nostalgický Grandhotel Budapešť, muzikálové číslo připomínající slavné filmy ze zlatých časů americké kinematografie, vzpomínka na jeden z posledních velkých muzikálů Za zvuků hudby, důstojná a přímočará prezentace bez hlášek, které by se za každou cenu snažily jít s dobou, sympatický a vtipný moderátor, kterému vyšla většina vtipů, včetně těch, které důstojnost večera snižovaly (I pooped in a hat). Jestliže byl ceremoniál pojat jako oslava filmů coby kvalitní zábavy, kterou netřeba brát moc vážně (do čehož zapadají i ceny pro eskapistického Birdmana), vítězové jej obohatili o společensky angažované komentáře, tematicky se rozpínající od práv žen, Afroameričanů, homosexuálů a přistěhovalců až k upozorňování na nelehkou situaci osob trpících ALS a Alzheimerem. Inu, každý si přišel na své. Highlights: muzikálový úvod, Everything is Awesome, NPH ve slipech, děkovačka Patricie Arquette, sranda z Travolty, čtení pečlivě střežených tipů. Radost mi udělali zejména Oscaři pro: J. K. Simmons, Patricia Arquette, střih Whiplash, Citizenfour, adaptovaný scénář Kódu Enigmy.(23.2.2015)

 • kajas
  ****

  Byla jsem smířená s tím, že mi v půl třetí ráno středoevropského času zazvoní budík, já se převalím na bok a moje snažení podívat se poprvé v životě na Oscary bude o rok odloženo (stejně jako loni). Budík opravdu zazvonil, já jsem naladila slovenský televizní kanál... a vydržela jsem do poslední minuty. Nemohu srovnávat s minulými ročníky, ale s Neilovým moderováním jsem byla spokojená, ač jeho úvodní muzikálové vystoupení zůstalo nepřekonáno. Hudební vložky mě až na píseň ze "Selmy" (záběry na plačící publikum si mohli odpustit) velmi bavily, z výkonu Lady Gaga mi až naskočila příjemná husí kůže. Přiznám se také, že po vyhlášení nejlepšího animovaného filmu jsem trochu ztratila koncentraci a přehled o dění na pódiu (chápejte, všechny tikety v háji). Jinak jsem ale byla z celého toho každoročního humbuku nadšená, sošky putovaly do těch správných rukou. P.S. Michaelovo žvýkání během celého přenosu působilo docela dost buransky, ale přesto je škoda, že nezavršil birdmanovskou jízdu. A Reese to slušelo nejvíc!(23.2.2015)

 • Eddard

  Nejbídnější hosting Oscarů v živé paměti zásluhou Neila Patricka - wait for it - Harrise, který je možná slušný tanečník a moderátor, ale rozhodně mizerný bavič; několik pěkných proslovů (za všechny ty J. K. Simmonse a A. G. Innáritu); jedna skvostná píseň v podaní Legenda a Commona (Glory); ceny po zásluze rozdělené mezi vítězného Birdmana, Grandhotel a Whiplash. Zamrzí absence důstojnějšího ocenění Linklaterova Boyhoodu, který urval pouze sošku pro P. Arquette, potěšilo politicky odvážné ocenění kontroverzního dokumentu Citizenfour. Oproti jako vždy zábavnějším a ostřejším Glóbům tříhodinová nuda a šeď s několika pěknými momenty.(24.2.2015)

 • - Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)

 • - Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace