Hudební čísla k uzoufání nudné, ale okukovat své oblíbené hvězdy a jejich dojaté reakce mě prostě baví! Hollywood forever.(23.2.2015)

Neil Patrick Harris to nijak nepokazil, odvedl dobrou práci a snažil se. Mohl být určitě ještě vtipnější, jenže ono není lehké moderovat více než tříhodinový večer rozmělněný četnými reklamními přestávkami. Navíc očekávání byla tentokrát vysoká... Nejvtipnější scénka ve slipech se mu povedla, i když v podstatě jen vykradl Birdmana a Whiplash. V moderátorské úloze byl o něco lepší než loni Ellen DeGeneres. Očekával jsem však zdařilejší a originálnější hudební vystoupení, v tomto ohledu některá videa z Tony Awards slibovala víc. Organizátorům se toho jinak nedá moc vytknout, po organizační, technické nebo grafické stránce to bylo dobře zvládnuté. Proto čtyřhvězdičkové hodnocení. Jiná věc je přidaná hodnota od hostů a oceněných tvůrců. Proslovy pamatuji rozhodně lepší, suverénně nejhorší má na svědomí Patricia Arquette, to si mohla fakt nechat na jindy. Nebyla tam tentokrát žádná děkovná řeč, která by se mi natrvalo vryla do paměti. Největší radost měl Eddie Redmayne, nejlepší poděkování pronesl Alejandro González Iñárritu (hercům Birdmana), dobrou message vzkázal J. K. Simmons. Ceny jsou povětšinou ve správných rukou, jsem rád, že vyhrál Birdman, Jullianne Moore si sošku zasloužila jako málokdo jiný, u opačného pohlaví bych upřednostnil Michaela Keatona. Také je škoda, že více nominací neproměnil Interstellar a zcela opomenuta zůstala výborná Fincherova Zmizelá. Celkově to ale byl povedený večer, resp. tady v našich končinách spíše noc. :-)(23.2.2015)

Nič špeciálne, no ani negatívne. Príjemný večer prepletený zopár zaujímavými výstupmi (Poľský režisér, Travolta, silné prejavy s posolstvom, Neil a jeho predpovede,...). A s výsledkami som takisto vo väčšine spokojný. 70%(24.2.2015)

• Eddard

Nejbídnější hosting Oscarů v živé paměti zásluhou Neila Patricka - wait for it - Harrise, který je možná slušný tanečník a moderátor, ale rozhodně mizerný bavič; několik pěkných proslovů (za všechny ty J. K. Simmonse a A. G. Innáritu); jedna skvostná píseň v podaní Legenda a Commona (Glory); ceny po zásluze rozdělené mezi vítězného Birdmana, Grandhotel a Whiplash. Zamrzí absence důstojnějšího ocenění Linklaterova Boyhoodu, který urval pouze sošku pro P. Arquette, potěšilo politicky odvážné ocenění kontroverzního dokumentu Citizenfour. Oproti jako vždy zábavnějším a ostřejším Glóbům tříhodinová nuda a šeď s několika pěknými momenty.(24.2.2015)

Na to, že opravdu vehementně nesnáším Neila Patricka Harrise, se to docela dalo a bylo to spíš klasicky nudné než nějak otravné.(23.2.2015)

• - Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)

• - Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)