Je to předávání cen, nelze z toho udělat estrádu o třech vtipech. Myslím, že v rámci možností to byl pohodový večer, Barney pobavil několika vtipy a narážkami, grafika byla pěkně připravená. Že někdo odříká trapný proslov, za to přeci nemůžou organizátoři akce, to je věc vítěze, takže nechápu, že to někde zahrnuje do hodnocení. Celí Oscaři mohli být mnohem, mnohem horší. Ale naštěstí nebyli.(23.2.2015)

Tak po několikaleté pauze jsem se opět rozhodl sledovat předávání Oscarů živě. Sice jsem díky tomu zaspal do nové práce, ale i tak toho (zas tak moc) nelituji. Neil se jako moderátor snažil, většina vtípků mu vyšla, některé méně (vtípek se jménem Witherspoon) ale zpěv jako vždy za jedna, show po většinu času nenudila a hlavně tohle je snad jeden z mála ročníků, kde ceny byly rozděleny "spravedlivě" (prakticky žádný film neodešel z prázdnou). 80 %.(5.10.2015)

• Thomick

Tak moc zapomenutelný ceremoniál, jak jen to šlo. V první řadě za to může Neil Patrick Harris, co se pro největší číslo musel svlíknout donaha, jak zoufale celý večer dopadal na tlamu. Falešný Adam Levine na rozjezd, totálně zmršené Everything Is Awesome a obligátní feministický apel z dílny Patricie Arquette aka Meryl Streep tomu potom vůbec nepřidali. Leccos zachránila dvojice Legend - Common, ať už přesným zpěvem nebo bezkonkurenčními proslovy, a kupodivu i vybraná ocenění (osvěžujícím způsobem bezprostřední Eddie + adaptovaný scénář pro Imitation Game především). Ale všechno dokupy? Bah.(23.2.2015)

• Frajer42

Quo vadis, světe? V našich skromných poměrech pokradli skleněné lvy cigáni a za Atlantikem zlaté Oscárky zase gringové. Kam se poděl tolik let budovaný rasismus a geneticky zabudovaná xenofobie? S barvou pleti vítězů a vítězek nemám žádný problém. Tedy tohle se týká pouze těch gringů. Stejně tak nemám problém ani s vítězi, jako takovými. Tedy s jednou brutální výjimkou, a to rovnou v kategorii nejcennější. Může mi někdo, kdo si nepíchá do žíly seškrabanou omítku a nepije ředidlo, vysvětlit, jak tak nehorázná πčovina mohla vyhrát?! Už na profilu té ptákoviny jsem předesílal, že akademickou porotu mohou tvořit klidně i čůráci, takže je nutné počítat s nejhorším možným scénářem. Bum, ono se to opravdu naplnilo. Večer, jako takový to byl pěkný. Viděl jsem tedy cirka jeho druhou část, protože jsem samozřejmě na tak trapnou událost ráčil zapomenout a vzpomněl jsem si čistě náhodou. Naštěstí to ten Gaylord z toho ultra debilního seriálu pořádně natahoval, takže mi nic podstatného neuniklo. Z celého srdce tedy děkuji pánům akademikům, že ocenili to trapné klokaní hovno a znepříjemnili mi několik nadcházejících dní, které budu muset věnovat kompletní psychické regeneraci.(23.2.2015)

Úvodní číslo Neila Patricka mě bavilo a bylo mi jasné, že do toho zakomponuje svůj talent na zpěv a tanec. Se zbytkem moderování problém nemám, pár skvělých vtipů, ale mohlo to být lepší. Co se vítězů týká jsem šokovaná, hlavně hlavním filmem. Vypadalo to, že hlavní film získá Boyhood ale když Oscary začal sbírat Birdman, tak jsem si říkala, že zde není něco v pořádku. Birdman se mi ze všech filmů líbil nejméně, ale nezazlívám, že vyhrál, někomu se líbí a někomu zase ne. Jinak jsem spokojená, že píseň vyhrála Glory a také jsem ráda za zpěv Lady Gaga, která mě překvapila a za následnou přítomnost Julie Andrews, která mě dojala. Jsem zvědavá na další ročník, na další filmy a na následujícího moderátora.(23.2.2015)

• - Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)

• - Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)