• Thomick
  **

  Tak moc zapomenutelný ceremoniál, jak jen to šlo. V první řadě za to může Neil Patrick Harris, co se pro největší číslo musel svlíknout donaha, jak zoufale celý večer dopadal na tlamu. Falešný Adam Levine na rozjezd, totálně zmršené Everything Is Awesome a obligátní feministický apel z dílny Patricie Arquette aka Meryl Streep tomu potom vůbec nepřidali. Leccos zachránila dvojice Legend - Common, ať už přesným zpěvem nebo bezkonkurenčními proslovy, a kupodivu i vybraná ocenění (osvěžujícím způsobem bezprostřední Eddie + adaptovaný scénář pro Imitation Game především). Ale všechno dokupy? Bah.(23.2.2015)

 • bouncer
  **

  Moderátor (tentokrát vypadal slibně - NPH vypadá dobře, padne mu oblek a jeho humor má říz jako celá stránka nejlepších bonmotů Oscara Wilda pokapaná citrónem a vražená někomu do oka) bohužel dostal snad ještě méně prostoru než bylo zvykem (a to si na to stěžuju pravidelně). Hudební čísla ve stylu "nudný a blbější" (snad jen píseň ze Selma se povedla, z Lega se mi chtělo brejt, brečet a blejt zároveň), sentimentu na rozdávání... ovšem bez amerického mozku nekompatibilní. Humoru pomálu,ale pár povedených narážek se přeci jen dostavilo (Travolta, přehrání scény z Birdmana). Vítězství Birdmana jsem čekal, ačkoliv to je dle mého jeden z nejslabších filmů z kolekce "by Iñárritu", potěšily ceny pro Grandhotel Budapest, i když jen "doplňkové" a herci také celkem rozumně zvoleni. Proslovy radši přeskočit... Patricia Arquette totálně mimo, asi se snažila napodobit Clooneyho z roku 2006, ale nepovedlo se.(24.2.2015)

 • Raketka29
  ***

  Během písně Awesome jsem čekala kdy na scénu vtančí i Barney, během proslovu Patricie Arquette jsem nechápala za co že to utlačovaná Meryl Streep skandovala (asi jak řekl Jared, za to že je každoročně nominovaná ze zákona). Američané se opětovně poplácali po ramenou, že jim Sniper tolik vydělává a během děkovné řeči z písně Selma si Oprah uvědomila, že je černá a celý život tím byla poznamená. Slabý podprůměr jak show tak ocenění.(23.2.2015)

 • Matty
  ****

  Na vlně nostalgie s bojovníky za sociální spravedlnost. Hlavní cena pro filmy tesknící za časy, kdy Hollywood nedefinovali superhrdinové, 4 Oscaři pro skrz naskrz nostalgický Grandhotel Budapešť, muzikálové číslo připomínající slavné filmy ze zlatých časů americké kinematografie, vzpomínka na jeden z posledních velkých muzikálů Za zvuků hudby, důstojná a přímočará prezentace bez hlášek, které by se za každou cenu snažily jít s dobou, sympatický a vtipný moderátor, kterému vyšla většina vtipů, včetně těch, které důstojnost večera snižovaly (I pooped in a hat). Jestliže byl ceremoniál pojat jako oslava filmů coby kvalitní zábavy, kterou netřeba brát moc vážně (do čehož zapadají i ceny pro eskapistického Birdmana), vítězové jej obohatili o společensky angažované komentáře, tematicky se rozpínající od práv žen, Afroameričanů, homosexuálů a přistěhovalců až k upozorňování na nelehkou situaci osob trpících ALS a Alzheimerem. Inu, každý si přišel na své. Highlights: muzikálový úvod, Everything is Awesome, NPH ve slipech, děkovačka Patricie Arquette, sranda z Travolty, čtení pečlivě střežených tipů. Radost mi udělali zejména Oscaři pro: J. K. Simmons, Patricia Arquette, střih Whiplash, Citizenfour, adaptovaný scénář Kódu Enigmy.(23.2.2015)

 • castor
  ****

  Když vezmeme herce, jakkoliv trpící nebo nemocné postavy to mají snazší, akademikům jednoduše vyhovují. Favoritka Julianne Moore, která ve snímku Still Alice zápolí s Alzheimerem i Eddie Redmayne, který trpí nevyléčitelnou ALS. Tentokrát ovšem nemám nic proti. Ostatně znovu si každý přišel na své – ten mluvil o homosexuálech, další o právech žen, Afroameričanech, Mexičanech, o smrtelně nemocných.. jenže tahle angažovanost k tomu prostě patří. Když srovnáme s tuzemskými předávacími večery, reakcí publika, celkovou šťávou a atmosférou, nelze nedat minimálně tři hvězdy. Já budu štědřejší. Potěšil mě navíc muzikálový úvod slušného moderátora Neila Patricka Harrise (a pak ve spodním prádle), uvolňování hranic a strefování se do celebrit (Travolta), minimum trapných momentů, Everything is Awesome, čtení pečlivě střežených tipů.. Hollywood prostě žeru!!(11.4.2015)

 • - Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)

 • - Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace