6 Years

Drama / Romantický

USA, 2015, 80 min

• Marqta

Hlavní myšlenka, koncept/ téma nebo jak to nazvat, to mi přišlo fajn, poměrně originální (nebo alespon já si myslím že filmů o dlouhodobém vztahu mladších lidí je v porovnání s těmi "jak přijít o panictví/panenství" případně "moje první láska", málo). Řečeno jednoduše; příběh mě zajímal. Herci byli dobří a celá taková poklidná, hřejivá, citlivá atmosféra se im taky líbila. To so mi vyloženě vadilo byly postavy. Přišlo mi, že se chovají na 12-15 let maximálně a ne na těch 18-22 (?). Nevím jestli to bylo tím, že dostaly málo prostoru pro to se nějak "ospravedlnit", že prostě divák neměl dost informací o jejich minulosti, nebo jestli byly prostě takové naschval, nebo jestli byla chyba ve scénáři...Nebo všechno najednou. Nemůžu říct že bych se nudila, místy jsem si ale klepala na čelo, místy jsem obracela oči v sloup a místy jsem nadávala. Možná jsem jen zbytečně hledala kvůli tomu "citlivému a hloubajícímu" pojetí něco víc, něco co ve filmu nejenže nebylo ale ani nemělo být. Třeba to je vážně jen další "povrchnější" teen romance s drobným twistem řekněme....Nevím pořádně co si mám myslet, ale za mě to jsou tak dvě a půl hvězdičky. Na druhou stranu nechci nikoho odrazovat od vidění, protože má tenhle film něco do sebe a věřím, že někomu to třeba sedne a "cosi" si v tom najde...(31.3.2016)

• hansel97

Nepříliš funkční, dějově slabé (a to říkám přestože mi filmy s minimem děje nevadí), herecky dobré a občas mě zaujal nějaký citát. Ten film ale prakticky nemá žádnou myšlenku, možná mít neměl. Bylo to jen takový nakouknutí do života a pak zase zpět, někoho to možná potěší, ale mě to upřímně nenadchlo a ke konci jsem jen čekal, kdy se objeví titulky.(5.9.2015)

Moje snaha hodnotit filmy objektivně nakonec vždycky skončí neúspěchem a pochopením, že to prostě neni možný. Hodnocení vždycky bude subjektivní. Nejsem pro tenhle film ideální divák, se zkušenostmi jaké mám mě problémy hlavních postav naprosto míjí a proto ho nedokážu adekvátně posoudit. Přesto chápu, v čem může být pro jiné atraktivní.(20.9.2015)

Vzťahová dráma, ktorá sa snažila tváriť civilne, čo sa jej i v podstatných detailoch darilo celkom dobre, no ktorá so sebou nepriniesla nič nové, ani objavné, len častý pocit priemernosti a celkovú šedivosť. Herci boli fajn, to nepopieram, avšak aj od nich som čakal viac. Slabé zapálenie pre vec, hlavne zo strany toho mladíčka. Navyše na záver to vyznelo dosť banálne a pomerne zbytočne. Slabší priemer. 55/100(3.1.2018)

Já se po projekci musela v mysli vrátit zpátky do ....náctkových let, protože jinak to bylo občas na rvaní si vlasů: Nicméně jo ! Musím Hannah uznat, že se tam objevilo pár míst, které bych dnes vrátila zpátky, ale už to holt nejde. Nic vám neřeknu, ale taky jsem byla občas na rvaní si vlasů. Ona to totiž není žádná procházka růžovým sadem, to není jen o láskování, ale také jde o důležitá rozhodnutí, která určí směr dalšího žití na naší planetě a já to fakticky dnešním klukům a holkám vůbec nezávidím.(1.4.2016)

• - Taissa Farmiga (Mel) i Ben Rosenfield (Dan) se účastnili castingového konkurzu, který oba vyhráli, přes Skype. (hansel97)

• - Film neměl scénář, pro každou scénu vymysleli tvůrce pouze hrubý nástin děje. (hansel97)