poster

Steve Jobs: Muž ve stroji (festivalový název)

 • USA

  Steve Jobs: Man in the Machine

Dokumentární / Životopisný

USA, 2015, 120 min

Režie:

Alex Gibney

Scénář:

Alex Gibney

Kamera:

Jutaka Jamazaki

Hudba:

Will Bates

Hrají:

Alex Gibney (vyp.), Steve Jobs (a.z.), Ridley Scott (a.z.)

Producenti:

Alex Gibney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Tohle je opravdu dokument, který nepřináší o osobě Jobse v podstatě nic nového. Je zaměřeno na to, co se o něm všeobecně ví a jen sem tam na nějakou tu zajímavost, která není až tak v obecné známosti. Trochu je zdůrazněno, že byl kontroverzní osobností, což je dobře, ale zase to nějak zásadně důležité v dokumentu není. Pořád jde hlavně o ty úspěchy, u nichž stál.(16.11.2015)

 • h0n24
  *****

  Jedinečné. Doporučuji. Film přináší to, co Jobs předal světu. Není to snímek, který by chtěl šokovat výpravou do jeho osobního života (jako ostatní tohoto druhu). Je to pocta. Zmiňuje jen to podstatné. Jeho profesní život. Jeho úděl. Jeho budování "rodiny". Jeho souboj s lidmi, kteří by chtěli jeho dítěti ublížit.(18.11.2015)

 • godycz
  *****

  jak takhke sleduji zivoty tech lidi co optavdu hybou svetem a je jedno zda to je techman or umelec nebo politik, nabyl jsem dojmu ze kazdy z nich je tak trochu bohem, trochu demagog a trochu zmrd. a kurva moc sebeobetovani a driny. dohro to dela fenomeny, genia a bohy. chybi mi to posledni... zasrany geny(18.12.2015)

 • bobstock
  ****

  Další výstřední maniak, který hnul s techno dějinami země. Co se týče počítačů, jich už bylo více. Jobs především naučil lidi čumět do malých, přenosných věciček, kdekoliv a kdykoliv. "Nejsem sám, mám přece Iphone, že". Dokument nezaujatě popisuje tvůrcovu životní dráhu a zřejmý vývoj geniální, ale nevyrovnané osobnosti s duší, kterou zcela jistě zaprodal stroji. 85%(12.2.2016)

 • Lucjen
  ****

  Nevšedne spracované, veľmi sa mi páčila vizuálna stránka. Dokument sa snaží o Stevovi hovoriť vyvážene. Poukazuje na jeho chyby, no ospravedlňuje ich výsledkami, s čím iba súhlasím. Kladie si takú istú otázku, ako ja: Prečo bol Jobs, CEO počítačovej firmy, tak zbožňovaný? A vcelku uspokojujúco ju zodpovedá. Rozhovory aj niektoré myšlienky môžu vyznievať mierne pateticky, no nie je to nič neznesiteľné. Po oboch filmoch a jednej knihe o Jobsovi som bola milo prekvapená aj novými informáciami a detailami.(13.12.2015)