Steve Jobs: Muž ve stroji (festivalový název)

Steve Jobs: Man in the Machine

Dokumentární / Životopisný

USA, 2015, 120 min

Alex Gibney

Jutaka Jamazaki

Will Bates

Steve Jobs (a.z.), Ridley Scott (a.z.)

Motto dokumentu - "Jak velký hajzl musíte být, aby jste měli úspěch?" "Ve tváři se mu značila temnota". "Neuměl to s lidmi, proto se stál součástí technologie." Těchto pár citátů vám naznačí, s kým tančíte. Hloubavý portrét o Jobsovi vás zavede do temných zákoutí lidské duše. Už jen slova, které jsem si poznačil charakterizující jeho osobnost...adopce - nenávist - víra - mnich - manipulace - sekta - maniak - lakomec - fanatik - sebevraždy - rakovina - extrémní vegetarián - smrt. Steve byl mesiáš zla (bez přehánění), co se snažil namluvit veřejnosti, že zakoupením jeho výrobků uděláte lepší svět (geniální bouda na zákazníka). Ten začal věřit, že obyčejná materiální věc je něco více, že se stane hodnotnějším člověkem...!!! Jeho pokřivené filozofické vidění světa se podařilo vtělit do Apple produktů. Čím více Jobs chřadl, tím více jeho firma rostla. On potažmo jablíčko měl (má) v sobě cosi smrtelně jedovatého. 82%.(8.12.2015)

Nevšedne spracované, veľmi sa mi páčila vizuálna stránka. Dokument sa snaží o Stevovi hovoriť vyvážene. Poukazuje na jeho chyby, no ospravedlňuje ich výsledkami, s čím iba súhlasím. Kladie si takú istú otázku, ako ja: Prečo bol Jobs, CEO počítačovej firmy, tak zbožňovaný? A vcelku uspokojujúco ju zodpovedá. Rozhovory aj niektoré myšlienky môžu vyznievať mierne pateticky, no nie je to nič neznesiteľné. Po oboch filmoch a jednej knihe o Jobsovi som bola milo prekvapená aj novými informáciami a detailami.(13.12.2015)

Další výstřední maniak, který hnul s techno dějinami země. Co se týče počítačů, jich už bylo více. Jobs především naučil lidi čumět do malých, přenosných věciček, kdekoliv a kdykoliv. "Nejsem sám, mám přece Iphone, že". Dokument nezaujatě popisuje tvůrcovu životní dráhu a zřejmý vývoj geniální, ale nevyrovnané osobnosti s duší, kterou zcela jistě zaprodal stroji. 85%(12.2.2016)

Jedinečné. Doporučuji. Film přináší to, co Jobs předal světu. Není to snímek, který by chtěl šokovat výpravou do jeho osobního života (jako ostatní tohoto druhu). Je to pocta. Zmiňuje jen to podstatné. Jeho profesní život. Jeho úděl. Jeho budování "rodiny". Jeho souboj s lidmi, kteří by chtěli jeho dítěti ublížit.(18.11.2015)

jak takhke sleduji zivoty tech lidi co optavdu hybou svetem a je jedno zda to je techman or umelec nebo politik, nabyl jsem dojmu ze kazdy z nich je tak trochu bohem, trochu demagog a trochu zmrd. a kurva moc sebeobetovani a driny. dohro to dela fenomeny, genia a bohy. chybi mi to posledni... zasrany geny(18.12.2015)