Jimmy (Jackie Cooper) a mrzáček Gimpy (Martin Spellman), kterého se ujal, když mu zemřela matka, mají novinový stánek na rohu ulice a makají jako šrouby. Jimmy navíc chodí do večerní školy, protože by se chtěl stát právníkem jako jeho ideál, prezident Abraham Lincoln. Život je tvrdý, ale Jimmy chce být čestný a odlišit se od bratra Tapa (Dick Purcell), který dělá raketýra (vymáhá peníze od živnostníků) pro místní gang. Pouliční flákači a zlodějíčci vedení Spikem (David Durand) chlapcům vyhrožují a chtějí jim zabrat jejich místo. Jednou policie zatkne Spikovu partu a Gimpyho pro falešnou hazardní hru. Jimmy napochoduje k soudu a ve snaze osvobodit Gimpyho využije svých znalostí práva a přesvědčí soudce Carrolla (George Irving), že důkazy policie jsou nepostačující. Všichni jsou propuštěni a soudce s Jimmym promluví a snaží se ho podpořit, aby nešel ve stopách svého bratra. Jimmy pak odmítne bratrovu nabídku, že mu zaplatí studia, protože s ním nechce mít nic společného. Problém nastane, když se Tap zaplete do vraždy a skrývá se před zákonem. Jimmy ví, kde je, a musí volit mezi rodinnou vazbou na vlastního bratra a vědomím, že zákon by měl mít přednost. Jak se rozhodne a jak se vše vyhrotí? (Peabody)

Peabody

na mne je to až moc Dušínovské a americké. To plyne z četby toho, co bylo u babičky na půdě. Jednak Mladý hlasatel a Rychlé šípy a kromě Huttlové a detektivek taky malá knížka z první republiky Chudí hoši, kteří se proslavili. Krásná nalejvárna jak zbohatnout tvrdou prací a sbíráním drobných. A hlavně být čestný a věřit v Boha a americký sen- No ono je to zdá se trochu jinak, ale tento film je čistá dobová ilustrace. ()