poster

N.H 10 (festivalový název)

 • Indie

  N.H 10

 • Indie

  NH 10

Thriller

Indie, 2015, 115 min (Alternativní: 95 min)

Režie:

Navdeep Singh

Scénář:

Sudip Sharma

Hudba:

Karan Gour
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pornogrind
  **

  Tak na Indii asi dobrý, ale mě to moc neoslovilo. Stupidní chování hlavních postav k takovým snímkům neodmyslitelně patří a proto to většinou neřeším. Protože bych to musel rozebírat skoro u káždýho druhýho filmu. Jenže tady je to extrém. Úplně mě to vytáčelo. Jinak Anushka Sharma je celkem fešná a dobře se na ni dívalo, ale ten její macho mě sral od úplnýho začátku. A nakonec se ukázalo, že vetší "koule" a víc rozumu z tohohle páru má přece jenom ženská. Děj je x krát viděnej a čitelnej a nepřichází s ničím novým. Teda až na sociální problematiku na indickým venkově což nás asi těžko chytí. Navíc ve filmu párkrát zazní otřesný indický písničky. Nic proti, ale sem se to rozhodně nehodilo. Postupem času mě film začal víc a víc nudit. Ubrání na stopáži by určitě nebylo na škodu. Jako není to úplně špatný, ale za sebe bych to nikomu nedoporučil.(27.1.2016)

 • Niktorius
  ****

  Jednoduché, velmi nízkorozpočtové, ale až překvapivě funkční a hladké přesazení hixploitationu do indického prostředí. Skrze konvence subžánru, který původně vznikl v kontextu dosti odlišné kultury, přitom NH10 zvládá reflektovat významné problémy dnešní Indie - především tedy narůstající sociální stratifikaci a fenomén vražd ze cti (ten je v silně patriarchálním prostředí rurální Harijány, kam je děj snímku zasazen, obzvláště rozšířený). Navzdory předvídatelnosti a spíše slabším hereckým výkonům si navíc film dokáže po celou udržovat určité napětí.(22.8.2015)

 • *CARNIFEX*
  **

  Tuctové hixploitation z Indie za nižší badget, ktorú keby človek nevidí, nič sa nestane. Story neoriginálne neoriginálna, dejová linka zas predvídateľnejšia, než zápletka v Kobre 11. Jediné čo sa tomuto snímku relatívne podarilo, je v určitých pasážach vyvolať akési pocity úzkosti. Konanie postáv balancujúce na hranici z dementnosťou zráža "N.H.10" do kategórie priblblých thrillerov bez štipky sebazáchovy, ktoré vynakladajú veškeré úsilie zaujať po jednej jedinej stránke - relatívne snaživých, uveriteľných hereckých výkonoch. Inak nevidím žiadny potenciál ani snahu, k čomu smelo možno priradiť aj záver, ktorý je ako to už býva pre túto krajinu zvykom, dostatočne pritiahnutý za vlasy. Pre diváka v Indii možno niečo nové, pre Európana, ktorý takýto druh filmu prehĺta takmer každý druhý deň na raňajky, strata alebo len vyplnenie voľného času.(10.12.2016)

 • emma53
  ****

  K indickým filmům přistupuji tak trochu jako ke korejským. Mají svůj specifický přístup a já ho tak přijímám. Tady jsem byla překvapená, jak se do toho obuli a ukázali, že to umí stejně dobře jako druhá část zeměkoule. Anushka byla jak čertice a bylo tam vše, co se od thrilleru očekává a možná ještě něco navíc. Například jedna pomstoidní akce, která se týkala jedné vesnické rodiny a kde se omylem připletl jeden mladý manželský pár, který si jen spletl cestu, nám je zcela vzdálená. Jo, mělo to šmrnc a ta holčina to zvládla tak, že si po natáčení musela vzít asi hodně dlouhou dovolenou.(27.1.2016)

 • Lacike
  **

  Klasicky thriller: bohaty par z mesta vs. banda hnusnych vidlakov. V ziadnom ohlade to nic nove neprinasa. Napinave to tiez nejak extra nie je. Zaporaci su priemerne hnusni. Hlavny hrdinovia zo zaciatku celkom sympaticki sa postupne stale viac spravaju dementne. Finale v ktorom hrdinka na aute kantri jedneho vidlaka za druhym je uz cista komedia. Potesi aspon trocha krvi a vdaka tomu, ze je film lacny, tak neobsahuje ziadne trapne CGI. Ja uz prilis tento typ filmov nesledujem a napriek tomu mi pripadal strasne obohraty. 4/10.(21.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace