poster

N.H 10 (festivalový název)

 • Indie

  N.H 10

 • Indie

  NH 10

Thriller

Indie, 2015, 115 min (Alternativní: 95 min)

Režie:

Navdeep Singh

Scénář:

Sudip Sharma

Hudba:

Karan Gour
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DonBraso
  ***

  Na film jsem narazil náhodou,,díky zde Tauxovi,který to překládal.Hixploitation z Indie,to už i mě nahlodá to vyzkoušet.Jenom to bohužel od půlky filmy nebylo to pravé ořechové.Všechno to začne, když si pár jednou chce vyjet na výlet,který se díky jedné nezůčastněné potyčce stane tím impulsem,kde začíná to,co divák očekává.Arjun prostě chtě nechtě si nenechá dávat facky jen tak od někoho,tak si to chce vyříkat.Inu Meera je proti,ale to by nebyl film a šup ho,jsme v buši,kde si to banda vidláků s jedním retardem k tomu,vychutnává lehké mučení,kde musí opět stačit facky.Tahle tak cca 20 minutová scéna je to nejlepší z celého filmu.Napětí je právě zde a láme se tu chleba.Pak už je to klasická honěná po celou dobu až do konce.Určitě nejvíc co si pamatuju je,že Meera jela na kole,což u thrilleru či hororu,kde utíkáte jak Gabe Logan(PSX hra) jsem viděl snad poprvé a házet po někom kamení jakbysmet.Je samozřejmé,už z posteru k filmu,že hlavní je tu žena kdo bude tahat film do finiše.Samozřejmě těch much i zde je samozřejmě pár,ale nejsou to k danému tématu až tak strašné.Nejlepší je,když je Meere uvězněná u nějaký báby a druhá řekne,že se nemůže dostat z toho bytu snad 8 let.No a pak je venku se synkem,ostatní uvězní během pár minut :) Jsem labužník,takže jsem čekal trochu těch červených brusinek,ale zde je to hodně low detail či spíše žádný.Je pravda,že film utekl jak voda,hluchá místa zde nejsou,ale žádná hitparáda to taky není.70%(25.1.2016)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Survival s Hixploitation prvky je zkrátka koktejl, který mi chutná. Filmu se nedá upřít solidně dolující napětí, empatizmus vůči hlavní hrdince ( Ano i tady tahá celý film žena!), slušní záporáci a vcelku fajn zvraty, byť některé předvídatelné, přesto potěší. Gore je zde poméně, mrtvých za to celkem dost. Minusy: levnější look, tuctové story. 70%(23.1.2016)

 • Pitryx
  ***

  Já nevím, mně to nějak na začátku asi uniklo. Tak on se chce vložit mezi partu násilníků, aniž má ke rvačce jakékoli předpoklady. No, budiž, asi jsem to prostě nepobral. Jinak však jde o velmi svižný snímek, kde v podstatě není nějak hlucho. Tedy mimo začátku. Kečupem se hoooodně šetřilo, takže nějaké gore prostě nečekejte. Anuskha Sharma kusanec tedy je, to je fakt, a zdá se, že umí i hrát. Alespoň v tomto snímku byla velmi dobrá. Mně se také hodně líbily titulky přímo ve filmu. Když si někdo zapálil, nebo se jen objevila krabička cigaret, ihned vpravo dole vyskočil nápis „Kouření zabíjí“. Proč však v zrcátku odjíždějícího automobilu titulek „Objekt v zrcátku je blíže než se zdá“ mi uniklo. No, pro mne dobrý filmík, ale gore by u těchto snímků prostě chybět nemělo. Lepší průměr.(30.12.2016)

 • emma53
  ****

  K indickým filmům přistupuji tak trochu jako ke korejským. Mají svůj specifický přístup a já ho tak přijímám. Tady jsem byla překvapená, jak se do toho obuli a ukázali, že to umí stejně dobře jako druhá část zeměkoule. Anushka byla jak čertice a bylo tam vše, co se od thrilleru očekává a možná ještě něco navíc. Například jedna pomstoidní akce, která se týkala jedné vesnické rodiny a kde se omylem připletl jeden mladý manželský pár, který si jen spletl cestu, nám je zcela vzdálená. Jo, mělo to šmrnc a ta holčina to zvládla tak, že si po natáčení musela vzít asi hodně dlouhou dovolenou.(27.1.2016)

 • Niktorius
  ****

  Jednoduché, velmi nízkorozpočtové, ale až překvapivě funkční a hladké přesazení hixploitationu do indického prostředí. Skrze konvence subžánru, který původně vznikl v kontextu dosti odlišné kultury, přitom NH10 zvládá reflektovat významné problémy dnešní Indie - především tedy narůstající sociální stratifikaci a fenomén vražd ze cti (ten je v silně patriarchálním prostředí rurální Harijány, kam je děj snímku zasazen, obzvláště rozšířený). Navzdory předvídatelnosti a spíše slabším hereckým výkonům si navíc film dokáže po celou udržovat určité napětí.(22.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace