Komentáře uživatele Matty k tomuto TV seriálu

Nejlépe koncentrovaná ze tří dosud odvysílaných epizod. S jasně vymezeným tématem, vhodně zvoleným poměrem mezi teorií a její aplikací a se stylizací v souladu s probíraným filmem, která nepůsobí směšně (naopak je vtipná tam, kde vtipná být má). Švoma dokázal na malém prostoru v základních rysech postihnout, proč je prakticky nemožné nabídnout dnes divákům stejný zážitek jako v době prvního uvádění nových filmů, co obnáší restaurování starých filmů a k čemu je dobré pro současné badatele. Kdyby byly jako kontextualizační příručka k jednomu konkrétnímu titulu pojaty všechny díly Arzenálu, vůbec by mi to nevadilo.(25.9.2016)

• Nová věčnost (E08) (epizoda) (2016)

Díl, jehož nedostatky jsou symptomatické pro celý cyklus. Mnoho osobností, které by k tématu dokázaly poutavě mluvit desítky minut, ale slyšíme od nich jednu dvě věty. S tím související neschopnost udržet a rozvést myšlenku. Tematická rozbíhavost. Nahodile působící skladba záběrů. Jednostrannost (digitální technologie ničí film a nemá budoucnost). V podstatě upoutávka na přínosný dokumentární seriál, kterým Arzenál nebyl.(29.10.2016)