Reklama

Reklama

Podivné okouzlení

  • USA Strange Fascination
Drama / Film-Noir
USA, 1952, 78 min

Obsahy(1)

Klavírní virtuoz českého původu Paul Marvan (Hugo Haas) je vysoce uznávaným interpretem všude v Evropě, avšak v Americe jej prakticky nikdo nezná. Díky nové sponzorce, bohaté paní Dianě Fowlerové (Mona Barrieová), se mu však podaří podniknout úspěšné americké turné. Je na vrcholu slávy a bydlí v luxusním newyorském bytě, když se mu telefonem ozve jeho oddaná fanynka, půvabná tanečnice Margo (Cleo Mooreová), kterou krátce potkal v jednom z amerických měst. Dívka nemá v New Yorku kde bydlet, a tak jí muž u sebe poskytne dočasný azyl. Navzdory věkovému rozdílu se oba do sebe zamilují a po čase se vezmou. Tím však začne Paulův pozvolný, avšak neodvratitelný pád. Muž totiž není schopen uhlídat rodinné výdaje a především svou žárlivost… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

snaked 

všechny recenze uživatele

Paráda. Záběry na Prahu, Hugo mluví česky (a taky německy a francouzsky) v U.S. filmu. Ve filmu se jmenuje se Pavel, na stolku má fotku a není na ní nikdo jiný než Haasův milovaný bratr Pavel, který byl zavražděn v Osvětimi. Zvláštní sebetrýzeň. Hugo ve fraku, v supr župánku, elegentní, okouzlující. Skvělý. Ve formě. fotka ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Hugo Hass moc dobře uměl režírovat i pobíhat před kamerou a Podivné okouzlení je toho jasným důkazem. Z dnešního pohledu je to možná příliš komorní, ale dřív se takhle točilo a já mám tenhle styl točení ráda. Dává přednost příběhu a scénaři před čímkoli jiným, což by některým dnešním dramatům prospělo. Poctivé černobílé drama, které se nebálo zamyslet nad tím, co chce říct. 75% ()

Reklama

Chřástal 

všechny recenze uživatele

Řemeslně je tahle písnička profesionálně zahraná, bohužel obsahově docela ...obehraná. Zarostlý Hugo Haas v hubertusu ve dveřích Armády spásy je ale neodolatelný - člověk by ho hned pozval na teplou sekanou, aby mu vyprávěl svůj životní příběh. Cleo Mooreová je ovšem důkazem, že ono titulní okouzlení bylo naopak docela pochopitelné. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

S Cleo mel proste Haas stesti, nebo stastnou ruku, chcete-li... Tahle slecna mu spoustu momentu zachranuje (nechci rict hned celych filmu...). Stejne tak jako zde, v tomto, bohuzel jen prumernem, kousku o zarlivem manzelovi. P.S.: v jednovetne roli pohledna Geneviève Aumont, dale potesila velmi sympaticka Mona Barrie. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Čech židovského pôvodu Hugo Haas patril v medzivojnovom období k úspešným a známym hercom. Bol členom národného divadla a objavil sa v mnohých filmoch. No kvôli zmene politickej situácie v Európe emigroval v roku 1939 do USA. Tam sa okrem herectva sa venoval i filmovej produkcii, písal scénare a usadol aj na režisérsku stoličku. Všetky tieto profesie zastával i pri realizácii snímku "Podivné okúzlenie", kde stvárnil postavu českého emigranta Paula Marvana, klavírneho virtuóza, ktorý sa v Amerike ožení s mladou, atraktívnou ženou. Vysoký vekový rozdiel, finančné problémy a jeho chorobná žiarlivosť sú príčinou krachu ich vzťahu. Z Marvana sa stáva opustený, chudobný a zlomený človek. *** ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama