• unique

Je mi hrozně líto, že jsem film neviděl s místními 5 * a 4 * hodnotiteli. Díky nim bych určitě věděl, kdy se smát (vtipné mi tohle rádoby oduševnělé feel bad dílo přišlo přesně 0x). Úvodní myšlenka vykreslit Boha jako škodolibého pisatele Murphyho zákonů žijícího v ráji byrokracie s image Duda Lebowskiho měla obrovský potenciál, poté však film sklouzl k lehce depresivnímu patosu. Jedna hvězdička za vykreslení Boha jako nesnesitelného morouse.(14.5.2016)

Originálny, uletený film, ktorý si rozhodne zaslúži uznanie.. :)(16.7.2016)

• RedDuck

Skvělý je ústřední nápad a postava Boha, takhle jsem si ho vždycky představoval. Scény s ním jsou vtipné, bohužel trailer ukazuje tak polovinu vtipných scén. Zbytek je nesourodý nudný balast, kdy jsem si říkal, že to je pořád horší a horší. Nedokážu pochopit jak někdo dokázal slibný námět takhle zkonit.(4.3.2017)

• Sgt.Cliffer

Na to jaký to mělo potenciál je to nevtipné, nevkusné, nezajímavé.(12.4.2017)

IFFKV. Trochu surrealisticka podivana a první zkouřenost letošních Varů, pár povedených vtípků a do jisté míry metaforizace jakéhosi domácího násilí. Je to nenáročné, pěkně obrazové , baví to, ale pecka festivalu to není. Gorila tomu sebrala jednu hvězdu, páč tu jsem vážně nedal.(4.7.2015)

70%(22.12.2015)

Originální a nápadité. Občas jsem se i zasmál, většinou je to "jen" úsměvné. Chybí hlubší myšlenky a nekorektnost je nahrazuje jen částečně. Z příběhů apoštolů mě zaujal možná jen jeden.(1.1.2016)

film v některých pasážích až příliš pro sluníčkáře, kýčovitá a prvoplánová poselství. s ohlédnutí od tohoto lze výtvor považovat za podařenou oddechovku s nenáročným jiným pohledem na křesťanství a lásku.(3.1.2016)

• PedroPo

Další důkaz toho, že člověk by neměl věřit filmovým anotacím posílaným distributory. Protože to co sem nakonec na plátně viděl bylo zcela odlišné od toho, co mi slibovali. A k tomu to bylo občas nudné, protivné a osobně jsem úplně nepochopil, co se mi tvůrce snaží říct. Na to, že to byl poslední film roku 2015, který jsem viděl, ne moc dobrý výsledek :) Ale palec nahoru za tu malou holčičku, výborná herečka a pak písničkový soundtrack.(8.1.2016)

• suchosch

Na komedii málo vtipné, na černotu málo černé, na úlet málo ulítlé. Místo toho hodně předvídatelné, hodně ukecané, hodně otravné. (Ale pro lidi, co na Facebooku sdílí různá moudra a dojímadla, to musel být skvělý film.)(8.1.2016)

Dlouho jsem neviděl film, který je tak procpán humornými scénami a hláškami (mnohdy docela drsnými, zejména pro ty "co věří") jako je tento. A vydrží to skoro celý film. Na druhou scénu je tam několik scén, které jsou smutné až dojemné, takže to není jen pouhopouhá komedie. A kdybych náhodou někdy chtěl uvěřit v Boha, tak asi jen v takového normálního úchyla, jako byl ten ve Zbrusu novém zákoně.(16.1.2016)

Roztomile natočená ulítlost.(27.1.2016)

Zajímavý nápad takto vystavět zrození světa. Zvlášť, když vám do toho pachtění životem někdo pošle SMSkou datum smrti. Tak vtipný a zároveň smutný. Benoît Poelvoorde v roli nadpozemského cholerika, doslova BOŽÍ. 75%(2.2.2016)

• Mamlas

Francouzska plnopanbickarska nesympaticka slatana nekomedie+ odporny casting. Nedivatelne.(13.2.2016)

Česká kritika (např. Fila) film trochu neprávem hanila, protože už si zkrátka režiséra zapsala jako naivního kýčaře (Mr.Nobody) a ten přece nemůže natočit nic dobrého. Jenomže tenhle snímek je přece hlavně komedie a jako komedie velice dobře funguje. Navíc Dormael je vizuálně nadaný režisér, takže zábavnost filmu nespočívá jen v dialozích, ale je to často i humor vizuální. Dobře jsem se bavil, i když je pravda, že ani zde se Dormael nevyhnul momentům, které již byly za hranou: žena pozorující svoji ruku, mluvící ptáček, který k hrdinovi promluví atd. Kdyby měl Van Dormael po ruce dramaturga, který by mu dokázal vyškrtat některé kýčovité pasáže, tak to mohla být naprosto kultovní záležitost. I tak je to moc dobrý film.(19.2.2016)

• Veronica27

Zbrusu nová hovadina, kdo nechce přijít o svůj čas, ať se vůbec nedívá.Když film neumí zaujmout hned ze začátku, je to o ničem a tady se to nedařilo ani po delší době a humor ? Humor na bodu mrazu.Nudné a o ničem.(26.7.2016)

Originální, vtipné, ale dlouhé! Pravdou je, že za většinu humoru je tu zodpovědný Bůh.... vůbec jeho přikázání, nebo nenáviď bližního svého... výborné, co dodat. Když není Bůh, je film trošku slabší, i když hledání apoštolů a například dabování porna je též výborné. Jenže, je to všechno zbytečně nataženo a jednou také zbytečně přehnáno (gorila). Herecky září především Bůh, tedy Benoît Poelvoorde, ale výborná je i totálně podřízená domácí puťka Bohyně, Yolande Moreau. Nad poselstvím filmu přemýšlím, věřím že je... Ono více "bohů" by si tu fabriku v Uzbekistánu zasloužilo. 70%(17.1.2017)

Neobvykle pojatý snímek s cynickou, černohumornou, něžnou, poetickou i vtipnou stránkou. Tak jako život sám. Pravda pojetí Boha je poněkud nestandartní, ale komu to vadí, snad jedině JEMU. Slabý příběh ve velmi silném zpracování. Za mne 65%. Víc nedám, neb hodně věcí bylo na můj vkus nedotažených a bylo to nechutně dlouhé.(22.1.2017)

Praštěné od začátku do konce, totálně. Výborně ale zpracovaná fantazie, která hezky pobaví. Už dlouho jsem neviděl tak originální příběh a zpracování!(10.2.2017)

To je Gondry jak vyšitý. Kdo miluje absurdity jako já, Zbrusu Nový zákon je trefa do černého.(25.9.2017)

Ďivňoušsky ďivnoušské. Humor jak z Amélie. Každá vteřina nějak zajímavé, buď vizuálně nebo nějakým divňoušským zvratem. Nebeské plynutí, malý oblouk — spíš takový oblouček nebo...mrak?(5.11.2017)