• Necron

Satira a vetsina pokusu o vtip vyzniva do prazdna. Laciny humor, ztvarneni ani pokusy o filozoficky presah me bohuzel neoslovily. Nejlepsi a jedina povedena scena je obsazena uz v traileru, tak si muzete usetrit penize za kino. Skoda, ze Buh nemel ve filmu vice prostoru..(6.1.2016)

Když jsem viděla upoutávku v kinech, tak jsem si řekla, že určitě ne. V TV jsem to riskla a vyšlo to. Francouzský nový filmy jsou buď totální děs nebo totální úlet a tohle je pro mě ta druhá kategorie. Šílený děj, ničemu se nekladou meze, vtipný situace, prostě příjemné překvapení.(21.3.2017)

Originální, vtipná a skvěle gradující podívaná. Velmi povedené jsou také efekty, nejedná se rozhodně o nic laciného, opravdu jedinečný film, který si zaslouží uznání.(5.7.2015)

Zbrusu Nový zákon je sice komedie, ale tak originální zápletku jsme tady už dlouho neměli. Vyobrazení Boha a jeho rodiny je něco nečekaného. Jen škoda, že se režisérovi (resp. i scénáristovi) děj ke konci začal poněkud sypat pod rukama, kdy už šel občas za čáru (gorila), a z geniálního příběhu vykřesal jen poněkud nudný hipísácký konec. Nebýt závěrečného zaškobrtnutí, neváhal bych dát plný počet.(24.9.2015)

Pár prima nápadů - tématických nebo vizuálních (celý to Bůh žije a je zlý je dobrej nápad; někdo na sebe smutně hledí do zrcadla a pak se nečekaně zruší bariéra a on se s vlastním obrazem obejme...), ale jinak trochu nuda. Překvapivě. Myšlenky se pořád opakovaly, páteř příběhu vlastně celkem slabá. Trailer byl pecka a Bohu žel se ukázalo, že to nejsilnější se do něj skoro beze zbytku vešlo.(20.12.2015)

• Frix

Jeb-ka. To-tál-ní jebka. Ušetřete si peníze a hlavně čas, tohle je pokus o cosi asi uměleckého? zajímavého? Nevím. Komedie to není, možná to je pofidérní art, každopádně to je zcela prvotřídní nuda.(9.1.2016)

• LukeKiller

Francúzske filmy sú u mňa úspešne približne rovnako úspešné ako Francúzi vo vojnách. Toto fakt niekomu prišlo vtipné? Asi by mal byť nový žáner na ČSFD, artová komédia. Aby som vedel, že na to nemám chodiť do kina. PS: Skoro všetky dobré vtipy sú v trailery.(11.1.2016)

• Mr.nachos

Vůbec nechápu to všeobecné nadšení z tohohle filmu. Podle popisu a zařazení mezi komedie jsem se na něj fakt těšila a výsledek? Tvůrci museli být vožralý, zhulený nebo obojí dohromady. Bůh jako buran v županu,co chlastá jako žívarina, kouří jak škodováckej komín, mlátí svojí manželku Bohyni i 10-letou dceru seřeže páskem kdykoliv se mu zachce. Prostě hovado. Ale dá se taťkovi utéct přes pračku,pokud nastavíte program na syntetiku, 40°C a 1200 otáček.A bohyně? Taková puťka, která si hraje se sportovníma kartičkama, vyšívá nebo se prohání po bytě s vysavačem a prachovkou. Jediné, co mi tenhle film nabídl, je zamyšlení nad tím, jak lidi mrhají svými bezcenným životy a jak by je změnili, kdyby věděli, kolik času jim zbývá. Měl v atom být nějaká nadsázka? Dost možná. Ale mé osobní shrnutí celého film je takové, že Bůh jako chlap selhal a Bohyně zachránila svět.(24.1.2016)

V poslední době jednoznačně nejlepší film, co jsem viděla. Originálně a velmi neotřele zpracovaný příběh o tom, jak vypadá všední život Boha a co se stane, když se proti němu vzbouří jeho pubertální dcera. Co kdybyste věděli, kolik času na Zemi vám ještě zbývá?(26.1.2016)

Musím se přiznat, že něco tak originálního jsem už dlouho neviděl. Zápletka sice ještě není to nejoriginálnější, protože tenhle film je geniální ve svých detailech. Ať už rozdělení do kapitol podle Bible (Genesis, Exodus, Evangelium podle... a přitom to skvěle pasuje!!!), úžasných scén, které nemají obdoby (jedna za všechny: sen s tančící rukou je něco, co svou lyrikou a absurdností a Buňuelovským surrealismem prostě učaruje každému), nebo různé záběry... prostě úžasné. Možná bych jenom trošku zkrátil všechna ta evangelia, protože to šesté už mírně nudí, a taky konec by při své předchozí originálnosti nemusel být tak předvídatelný (proč všichni (apoštolové) přežijí jak někde v Americe?). Ano, když jsem vycházel z kina,říkal jsem si, že na pět to úplně není, ale upřímně... teď zpětně prostě musím dát plný počet. Už jen za tu úžasnou nápaditost a originalitu, kterou film přetéká.(8.2.2016)

Chápu, že má Zbrusu Nový zákon kontroverzní hodnocení, určitou část filmu opravdu nevíte, jestli se cítit blbě nebo se smát. Vážná témata jako týrání dětí nebo případy pro psychiatra jsou odlehčena řádně praštěným humorem a tragikomickými situacemi, což nemusí sednout každému. Pro mě to je konečně zase jednou film, který si nebere servítky a je úžasně nekorektní. Na Život Brianův to sice nemá, ale bavila jsem se dobře! Je to první film, který jsem od Jaca van Dormaela viděla, a ta úplně jiná poetika vidění mě nadchla. Konečně zase dílo s osobitým stylem, které vyčnívá z řady kvanta příběhů "ze života", které trochu splývají v jedno... Krásné jsou i vyšívané titulky na konci. Běžte na film do kina a vydržte až do konce. Ať víte, co se stane s Kevinem - haha!(10.2.2016)

Příjemná a vtipná komedie, trošku ve stylu Amélie z Montmartru - podobně svérázné chování některých postav, smutně pozitivní, ale ve finále veskrze optimistické celkové vyznění snímku a konec konců i ten klavírní doprovod mi Amélii připomněl (není špatný, ale za Tiersenem pokulhává na míle daleko). Moc bych nepátral po nějakých hlubokých myšlenkách... klouže se spíš po povrchu (chodí po vodě:)) a od komedie bych ani nic jiného nečekal, vůbec mi to nevadilo. Zato nápad konečně ukázat, jak se to s Bohem skutečně má a co to je za prevíta, ten je perfektní:) A když krom nápadu přijde i jeho správné uchopení a podaří se z něj dostatečně mnoho vytěžit, vznikne... Zbrusu Nový zákon. Lehce slabší čtyři hvězdičky. (FK, kino Blansko, 10. 2. 2016.)(16.2.2016)

Hluboký myšlenky byly schovaný tak pečlivě a hluboko, že jsem je zkrátka neobjevil. Na mě až moc surrealismu a fantasy na místech kde jsem je prostě nepochopil.. Ale jinak scény s bohem žijícím v Bruselu v poho..(17.2.2016)

ROZHODNĚ ne film pro každého.. Komedie ani náhodou. Drama souhlas - jako bič. Ale i přesto je potřeba se soustředit a mít hodně trpělivosti s tímto dílem. Hluchý místa s příliš hlasitým prostorem pro zdůraznění okamžiku a.. No prostě jestli na to máte po traileru koule - směle do toho. Za mě průměr :) i když je tu cosi co přesah filmu zdůrazňuje a tak ač zpočátku nasrán, uděluji 3 hvězdy. Konec to vytáhl a jak říkám. Něco tu je, něco co neumím vysvětlit. Ale na 4 to neni trnčo :-p(3.3.2016)

• unique

Je mi hrozně líto, že jsem film neviděl s místními 5 * a 4 * hodnotiteli. Díky nim bych určitě věděl, kdy se smát (vtipné mi tohle rádoby oduševnělé feel bad dílo přišlo přesně 0x). Úvodní myšlenka vykreslit Boha jako škodolibého pisatele Murphyho zákonů žijícího v ráji byrokracie s image Duda Lebowskiho měla obrovský potenciál, poté však film sklouzl k lehce depresivnímu patosu. Jedna hvězdička za vykreslení Boha jako nesnesitelného morouse.(14.5.2016)

Originálne, vtipné, náladu zlepšujúce. 4*(27.5.2016)

80% Nevšední komedie.(12.7.2016)

• p.i.t.b.u.l

Zajímavé a vtipné scény střídají nudné pasáže, které bohužel převažují. Jsem trochu zklamán, čekal jsme daleko více zábavy.(20.7.2016)

Originální a hravá fantazie v evropském druhu, zajímavý pohled na boha který sídlí v Bruselu a ještě dnes hledá v Uzbekistánu tu pravou pračku ve skvělém podáni Benoita Poelvoordeho ono dozvědět se datum úmrtí to by s jedním zamávalo Kevin by mohl vyprávět a mnohé postavy tohoto originálního filmu Jaco van Dormaela.(5.11.2016)

Dočkat se 27.prosince největšího filmového překvapení je docela příjemné. Obrazový, zvukový a dějový kaleidiskop. Scénáristická exhibice, kamera na úrovni geniality a úžasné herecké výkony. Legrace s velkou mírou zamyšlení. Tento film vám vřele doporučuji, bavte se.(27.12.2016)

Život je jako kluziště. Hodně lidí tam popadá.(13.5.2017)