Nejprve Bůh stvořil Brusel. Tento Nový zákon nám hravě přepisuje i ten Starý. ;-) Zatímco Bůh je zlý, tento film si z něj dělá legraci, takže se nakonec po jeho sledování budete cítit asi jako po Amélii z Montmartru (myslím, že to srovnání bude fungovat i u těch, kterým se Amélie nelíbí). Ale když třeba Bůh poprvé přichází ke kostelu, tak už jsem se rovnou začínal bavit a čekal, jak tento střet církve se Stvořitelem dopadne. A základní myšlenka filmu vůbec není hloupá! 90%(29.2.2016)

Nesmírně laskavý a něžný film, zároveň plný prvoplánového i černého humoru. Závěr mi kytičkami připomněl dávné hippies, při některých scénách jsem si vzpomínal na dadaisty, kteří si taky dělali legraci ze všeho. Začínám mít slabost na Yolande Moreau, kterou jsem shodou okolností nedávno viděl v její životní roli v Séraphine. Hraje asi pořád jednu šarži, ale je kouzelná. Když jsem psal tenhle komentář, tak jsem ještě nevěděl, že námět musel být inspirovaný slavným obrazem Jamese Ensora Příjezd Krista do Bruselu.(31.12.2015)

• kobra190

Nic jiného než je v traileru vlastně řečeno není, maximálně to, že kdyby byla bohyně místo boha, tak jsme vsichni romanťáci a nic špatného se nám nestane ( snad ani ta smrt ne )... Nápad se zbývajícím časem zivota už tu byl ve filmu vyměřený čas, takže zamyšlení nad zbývajícím časem je ukraden. Šel jsem na komedii a upřímně se dalo smát snad jen začátku kdy vymýšlel zákeřnosti lidem..(1.1.2016)

• Zagros

Tohle se nepovedlo! Dobrý námět, který tvůrci nedokázali moc realizovat. Jako celek je to velmi nevyvážené. Komedie? No nevím, humor tam sice je a některé scény se vážně povedly, ale celkově se film snaží sdělit i něco vážnějšího a to se mu absolutně nedaří. Jednotlivé epizody jsou opět zajímavé, ale jako celek jednoduše nedrží spolu. Raději se před filmem nedívejte na trailer, který láká na vyloženě komediální film, což není pravda. Navíc vám vyzradí téměř všechny dobré scény z filmu a vy budete o to více zklamaní.(12.1.2016)

Na snímek jsem šel čirou náhodou, bez doporučení okolí, přečtení recenze či shlédnutí traileru. Proto jsem nevěděl co od snímku čekat a najakou notu film bude hrát. Po zjištění tématu náboženství jsem se zhrozil, že jde o dokument či drama, hlavně proto, že můj doprovod vyrůstal v rodině kde se křesťanství a náboženství hodně řeší a jít na tento film byl její nápad. Z filmu se nakonec ale vyklubala převelice příjemná komedie, která je rozhodně změnou od stereotypu amerických typů komedií, která (dle mého subjektivního názoru) upadá. Doporučuji.(13.1.2016)

Neměl jsem sice tak silný pocit jako z Pana Nikdo nebo Osmého dne, ale i tak se jednalo o originální komedii, která si myslím 5* zaslouží. Opravdu velice zvláštní pohled (i doslova) na Pána.(17.1.2016)

Trailer mě slušně namlsal a tak jsem se docela těšil na tento snímek,ale při sledování se dostavilo zklamání. Všechny ty nejlepší vtipy byly v traileru a nakonec i samotný příběh mě nijak neoslovil. Nejlepší scény byly právě s Bohem,který se dostal na zemi.(21.1.2016)

• Hanz_knife

Zbrusu Nový zákon je jako student filozofické fakulty. Tak dlouho čekáte jestli z něj vyleze kloudná myšlenka, až zjistíte že opravdu ne, nevyleze. Mám pocit že to je jeden z těch takových "kůl" filmů, který když nemáte rád, jste out, idiot, nechápete to, prostě jste iq tykve a já jsem ta vyšší vrstva schopná to pobrat. Asi jako když na Jirky Káry ožralej "umělec" při tůře k záchodové míse vyleje kýbl barvy na plátno a lidi se pak předhánějí v pření se a dohadování jaké myšlenky ten obraz vyjadřuje, co tím autor myslel a jaké to navozuje emoce. Nic, prostě se ožral a vyválel v barvě a teď se u bedny s whiskey tlemí jak krásně mu to lidi žerou. Tenhle film je stejný, po celou dobu se snaží navodit takovou nějakou atmosféru poetiky a to že se zabývá složitými myšlenkami, ale v důsledku to je jen velkej sranec z hlavy hipíka závislého na LSD. No tak hlavně si změnit pohlaví, zašukat s gorilou (vypadá že Svěrák přeci jen chytil správný vítr s pedofilním myslivcem), vyklátit všechny ženský světa protože prostě proto. A všichni můžem v klidu žít přikrytí kýčema retardované bohyně. Peace vole a na Uzbeky sere pes, tam si stejně boha nezasloužej že jo, takže do konce života prostě musí svině líný makat. Haha hi hi, fakt jsem se nasmál... Přitom podle traileru by člověk mohl soudit, že půjde o další z řady komedií se solidním francouzským humorem, ale opak je pravdou. Není to ani komedie, ani film s nějakou hlubší myšlenkou. Takový napudrovaný hovno, po kterým si budete chtít vydloubnout oči z důlků či vyprosit si nový déčkový film Uwe Bolla.(22.1.2016)

Celé je to jeden velký dobrý nápad, dalšími menšími je to doslova prošpikované, fantazie tvůrcům rozhodně nechyběla, stejně jako se jim nedá upřít snaha učinit tento svět lepším místem k životu. Dělali to hodňouškové, to je z toho cítit na sto honů, a já jsem za tyhle lidi rád, ale sám takovej dobroser nejsem, víc mi už sedí něco krapet ostřejšího, takže kdybyste točili dvojku a pantáta se třeba trochu nakrknul a udělal menší větší melu...to bych asi ocenil víc. Dík(23.1.2016)

Uvazoval jsem nad peti, ale nedovolilo mi to spoustu veci. Napriklad efekty - jednim slovem hrozne, jako by to nekdo delal v movie makeru. Dalsi veci je casto zaostavajici storyboard v malickostech, kterych si asi vetsina lidi nevsimne, ale ja jsem bohuzel hodne vsimavy a tohle kazilo celkovy dojem... jinak uzasny dej, dialogy i scenar, moc jsem se bavil. doporucuju vrele (ne pro fanaticke krestany)(8.2.2016)

Pokud je nějaký bůh, tak tohle je zatím nejvěrohodnější podání.(13.4.2016)

Naprosto dokonalý humor bez zbytečných trapností a absurdních situací se tu střetává s hlubokými myšlenkami a trefnými postřehy. Celý film obdržíte v dárkovém balení laskavé legrace, tak typické pro francouzskou tvorbu. Skvěle poskládaný příběh s mimořádným kladem na detail mi zůstane v hlavě ještě asi na dlouho. "S Willym jsme pak začali dnům v týdnu místo 'pondělí, úterý, středa...' říkat 'leden, únor, březen...' a tak jsme spolu po sedmi dnech byli už sedm měsíců." Rozhodně stojí za to se na film podívat, zvláště pak pokud máte rádi správným způsobem trhlý, ale něžný a laskavý humor. 95%.(29.4.2016)

Miluji Boha, je to sympaťák. Možná trochu srdcebolné, možná až moc načinčané, ale velmi zábavné. Divák chvílemi neví, jestli se má smát, nebo brečet. Já jsem dělal oboje. Je v tom moře humoru, ale také oceán smutku. Má to vtip, má to nápad, má to originalitu. Je to francouzské.(23.5.2016)

• pafka

Je to ujete az moc. Nektere napady jsou absolutne spickove, ale pak je tam kupa vaty, ktera mi nedavala nejaky hlubsi smysl. Ano, treba na ten film nemam, ale pak to hodnoti jako vitezstvi filmaru nad divakem. Napad skvely, pokud by se odvypravel nejak pochopitelne, pak by to nemelo chybu. Ale kupa napadu z toho vypdla, pritiom to bylo tak dobre nastartovane. Ale nakonec to sklouzlo k artovemu filmu, kategorie uletarny. Skoda.(31.5.2016)

• agentkenny

Musím uznat tu kreativitu děje, ale jinak co se týče "božské" moci, tak to bylo hodně slabé. To jako sám Bůh dal veškerou moc počítači? To už tam mohl hrát rovnou Bill Gates nebo Steve Jobs.(4.6.2016)

Skvela, Luxusni zalezitost. Nijaka rozverna groteska s Lupino Lanem, alebrz vtipna alegorie plna dadaistickych obrazu a scen. (něco jako text 'Frantisek' od Buty - ta poetika). Cloveku prijde, ze se tu snad scenaristi zeptali (těch inteligentnich) zaku druheho stupne zakladnich skol „jak si oni predstavuji Boha, krestanstvi a vubec lepsi svet pro život“. Ma to nehu, hravost i moudrost, spoustu povedenych gagu stylem 'za smichem slzy' (i dost drsne). Pritom zapletka – krásná ptakovina z kategorie 'V kuzi Johna Malkoviche', ovsem zde mnohem poetictejsi, alegorictejsi, hlubsi. :-) Pracky z Uzbekistanu - zlaty hreb :-)(13.6.2016)

• JenomDominik

Což o to, nápad to je dobrej, ale natočený to je hrozně nudně, půl filmu jsem čekal kdy už bude konec. Svým způsobem ale má film takové svoje kouzlo a je originální, i dobré výkony herců v tom mají roli.. Možná to jen není film uplně pro mě, takže 2* (40%)(6.7.2016)

• Saxos

Bohužel jsem se před sledováním zapomněl zastavit u svého oblíbeného dealera, který sliboval velmi dobrý model, tak jsem se nebavil. Hvězdu za boha zlouna a music.(20.8.2016)

4,5 .. podivnost nad podivnost, ale zároveň srozumitelná. Skvělý scénář, režie, hudba, herci, kamera ... Film je vtipný, ale ve své ztřeštěnosti dokáže být chvílemi i vážný a poučný. Určitě jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla. Akorát nevím, zda bych jako boha chtěla ženu...Zlomyslný alkoholik se zdá jako bezpečnější volba.(21.8.2016)

• lusota

Jaj, tak tenhle typ na příjemnou oddychovku mě totálně minul. A říkat tomu komedie??? První půlka byla trapná a druhá, pseudoaméliovská už se dala dokoukat, spíš z donucení, než z velkého zájmu. Ale dle místních komentů jsem mimo mísu, tak třeba si to dám ještě někdy v jiném rozpoložení a uvidíme...(4.10.2016)

Film založený na myšlence, že Bůh zákeřný a špatný člověk poněkud tape v mnoha směrech(30.12.2016)